Ostatnia aktualizacja:  2018-02-24 15:45:55

VII powiatowe zawody sportowo - pożarnicze

Na stadionie sportowym w Kleczewie spotkały się najlepsze drużyny powiatu konińskiego ziemskiego. Do udziału w zawodach zakwalifikowało się pięć drużyn kobiecych startujących w grupie „C”, oraz czternaście drużyn męskich w grupie „A”.

Komisję sędziowską powołał Komendant Miejski PSP w Koninie brygadier Błażej Rakowski, a na jej czele stanął Sędzia Główny Zawodów starszy kapitan Tomasz Kruszyński. Zadaniem komisji oprócz sędziowania była również weryfikacja zawodników, strojów itp. Również oprawę spikerską zapewniali pracownicy komendy miejskiej PSP z Konina.

Po wejściu drużyn na stadion uroczystego powitania dokonał Stanisław Maciejewski, zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Kleczew, natomiast otwarcia dokonał Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego  druh Władysław Koliński.

Jako pierwsze udział w zawodach rozpoczęły druhny, które w pierwszej kolejności startowały w ćwiczeniach bojowych, a następnie w biegu sztafetowym 7x 50 metrów. Po paniach nadszedł czas na panów, którzy startowali w tych samych konkurencjach.

W ćwiczeniach bojowych pań najlepsze rezultaty uzyskały następujące drużyny:

1. OSP Zarzew z wynikiem 58,90
  2. OSP Kazimierz Biskupi z wynikiem 60,90
  3. OSP Piotrkowice z wynikiem 67,35

W biegu sztafetowym najlepsze wśród pań okazały się drużyny z:

1. OSP Kazimierz Biskupi z wynikiem 65,18
  2. OSP Brzeźno,  z wynikiem 70,55
  3. OSP Zarzew z wynikiem 70,65

W drużynach mężczyzn w ćwiczeniach bojowych najlepsze wyniki uzyskały następujące drużyny:

1. OSP Kuchary Kościelne z wynikiem 38,60
  2. OSP Kraśnica z wynikiem 40,50
  3. OSP Kałek z wynikiem 41,71

Natomiast w sztafecie pożarniczej najlepsze czasy uzyskali panowie z:

1. OSP Zarzew z wynikiem 58,78
  2. OSP Kuchary Kościelne z wynikiem 59,89
  3. OSP Kraśnica z wynikiem 60,35

W trakcie zawodów dla wszystkich biorących udział w zawodach i obsługujących organizatorzy zapewnili smaczną strażacką grochówkę, a że pogoda i humory dopisywały wszystkim wszyscy grochówkę zajadali ze smakiem.  Zawody odbywały się w prawdziwie sportowej atmosferze, a do komisji sędziowskiej nie wpłynął żaden protest z przebiegu zawodów.

Po zakończeniu zmagań wszystkie drużyny zostały ponownie wprowadzone na stadion, gdzie Sędzia Główny odczytał protokół komisji sędziowskiej z zawodów. W wyniku zawodów klasyfikacja generalna wygląda następująco:

Wśród pań najlepsze na podium uplasowały się następujące drużyny:

1. OSP Kazimierz Biskupi, gmina Kazimierz Biskupi, z czasem łącznym 126,08
  2. OSP Zarzew, gmina Rzgów, z czasem 129,55
  3. OSP Piotrkowice, gmina Ślesin., z czasem 146,44

Najlepszymi wśród druhów okazali się:

1. OSP Kuchary Kościelne, gmina Rychwał z czasem łącznym 98,49
  2. OSP Kraśnica, gmina Golina czasem łącznym 100,85
  3. OSP Kałek, gmina Krzymów z czasem łącznym 102,93

Wręczenia pucharów i upominków dokonali licznie przybyli na zawody goście w osobach: Komendant Miejski PSP w Koninie - brygadier Błażej Rakowski, Stanisław Maciejewski - zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Kleczew, Zastępca Starosty Konińskiego pan Andrzej Nowak i inni.