OSP

Krzymów

 
 

 
 
 
 
      Nasza remiza

 
 
 
 Ostatnia aktualizacja:  2018-04-21 09:58:55
 
 
 
 

 
 
Czwartek, 13 grudzień 2012
 
Wypadek w Brzeźnie
 

    Około godziny 15 zostaliśmy zadysponowani do udzielenia pomocy ofiarom wypadku drogowego w Brzeźnie. Jako pierwsze na miejsce zdarzenia dojechały zastępy z JRG nr 2 w Koninie, zastęp z OSP Brzeźno, pogotowie ratunkowe, oraz Policja. W wyniku zderzenia samochodu ciężarowego z pojazdem osobowym poszkodowanych zostało troje osób poruszających się pojazdem osobowym, kierowcę tego pojazdu uwalniano za pomocą sprzętu hydraulicznego.  Osoby te hospitalizowano. Po zakończeniu działań jednostki sukcesywnie wracały do swych baz.
Piątek, 16 listopad 2012
 
Miejscowe zagrożenia
 
     Podczas uroczystości przekazania samochodu gaśniczego dla OSP Brzeźno nasza jednostka została zadysponowana, do usunięcia plamy oleju po kolizji drogowej w miejscowości Krzymów
 
 

Piątek, 28 wrzesień 2012
 
Pożar stodoły
 
 O godzinie 19.47 zostaliśmy zadysponowani do pożaru stodoły w Paprotni. Po dojechaniu okazało się, że cała stodoła jest w ogniu. Na miejscu był już zastęp z OSP Paprotnia, a kilka minut po nas dotarł zastęp GCBA z JRG nr 2 z Konina. W stodole znajdowało się siano i słoma, które po uprzednim rozebraniu stodoły zostało za pomocą wideł, oraz ciężkiego sprzętu rozrzucone, oraz przelane wodą. Na miejsce działań został również zadysponowany patrol Policji. Po zakończeniu działań, które trwały do około godz. 22 wróciliśmy do baz.
 

Poniedziałek, 27 sierpień 2012
 
 Szerszenie - Teresina
 
     Wieczorem zostaliśmy wysłani do usunięcia gniazda szerszeni z poddasza budynku mieszkalnego w miejscowości Teresina. Tym razem mieliśmy do czynienia z bardzo złośliwymi owadami. Po około godzinie zakończyliśmy działania i wróciliśmy do bazy.
 

Poniedziałek, 06 sierpień 2012
 
Szerszenie
  

     Tego dnia około godziny 19-tej zostaliśmy również wysłani do usunięcia szerszeni z poddasza budynku mieszkalnego w Staropaprockich Holendrach. Tym razem mieliśmy do czynienia z największym w naszej historii działań gniazdem szerszeni, którego  pojemność oceniamy na około 30 litrów.  Zabezpieczeni w odpowiedni strój i środki chemiczne oczywiście owady usunęliśmy, choć tym razem były to wyjątkowo złośliwe owady.

 

Poniedziałek, 06 sierpień 2012
 
Pożar poszycia lasu w Depauli
 
      Kilka minut po godzinie 15 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru lasu w miejscowości Depaula. Na miejscu okazało się, że spaleniu uległo około 10 arów poszycia leśnego. Nasze działania zapobiegły spaleniu około 100 hektarów lasu. W działaniu udział brały również GBA z OSP Brzeźno, oraz zastęp GCBA z JRG nr2 z Konina.
 

Piątek, 20 lipiec 2012
 
Brzeźno - szerszenie
 

     Tym razem do usunięcia os zostaliśmy wysłani do Brzeźna. Na miejscu okazało się, że to jednak szerszenie zbudowały kokon na budynku mieszkalnym. Tradycyjnie w starciu z nami wyposażonymi w środki chemiczne i odpowiedni strój owady nie miały szans.

 
Czwartek, 19 lipiec 2012
 
Genowefa - osy
 
     Tego dnia nasza jednostka została wysłana do Genowefy, aby usunąć osy z komina budynku mieszkalnego. Razem z nami do działań został zadysponowany zastęp z JRG nr1 z podnośnikiem mechanicznym. Okazało się, że w kominie znajduje się gniazdo pszczół. Niestety ich usytuowanie nie pozwoliło na usunięcie gniazda i przekazanie do pasieki. Ze względu na zagrożenie dla małych mieszkańców posesji gniazdo zastało zlikwidowane.
 
 
Piątek, 13 lipiec 2012
 
Drążno - szerszenie
 
     Tym razem stanowisko kierowania przy KM PSP w Koninie zadysponowało nas do usunięcia kokonu szerszeni znajdującego się w budynku mieszkalnym.

     Po rozpoznaniu zastęp zabezpieczony w odpowiedni strój i odpowiednie środki z drabiną ruszył na wojnę z owadami. W trakcie działań zlokalizowano również drugie gniazdo tych niebezpiecznych owadów w drzewie przy budynku gospodarczym. Po około godzinie zakończyliśmy działania.

 
Wtorek, 10 lipiec 2012
 
Brzeźno - gniazdo os
 
    Tego dnia również zadysponowano nas aby usunąć gniazda os zagrażające mieszkańcom w miejscowości Brzeźno. Na miejscu okazało się że mamy do usunięcia aż trzy gniazda w jednym gospodarstwie. Tradycyjnie osy nie miały z nami szans i po około godzinie działań wróciliśmy do bazy.
 

Piątek, 6 lipiec 2012 
 
Genowefa- owady
 
   O godzinie 21:30 zostaliśmy wysłani do usunięcia gniazda owadów umieszczonych w kominie wentylacyjnym budynku mieszkalnego, jednak z powodu wysokiego komina i braku na naszym wyposażeniu takiej drabiny umożliwiającej dostęp do gniazda odstąpiliśmy od działań. Z JRG nie było możliwości dosłania drabiny mechanicznej, gdyż tego dnia brała udział przy innym zdarzeniu. Działania przesunięto na inny termin.
 
 
Wtorek, 3 lipiec 2012
 
Osy w Brzeźnie
  

     Tego dnia zostaliśmy zadysponowani do Brzeźna w celu usunięcia dwóch gniazd os. Jedno usytuowane było w budynku mieszkalnym, a drugie w gospodarczym.

   Użyto środków chemicznych, drabiny, po czym owady zebrano. I tradycyjnie powrót do bazy.

 

Poniedziałek, 25 czerwiec 2012
 
Pszczoły na kościele
 
     O godzinie 16.26 rozwyła się nasza syrena strażacka , wzywająca nas do udziału w akcji zebrania pszczół, które uroiły się na ścianie zewnętrznej kościoła. Bezpośrednio w akcji udział wziął zastęp drabiny mechanicznej z JRG nr 2 z Konina i pszczelarz. Nasi druhowie  zabezpieczali miejsce zdarzenia. Po zakończeniu działań wróciliśmy do bazy.
 
 

Czwartek, 14 czerwiec 2012
 
Wypadek - Krzymów, ulica Kościelna
 
 
     Tego dnia nasza jednostka pobiła rekord dojazdu do zdarzenia jakim była kolizja dwóch samochodów na ulicy Kościelnej w Krzymowie czyli około 30 metrów od garaży OSP. Po błyskawicznym dojeździe okazało się, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy medycznej poszkodowanym, odłączeniu akumulatorów, a po sporządzeniu dokumentacji ze zdarzenia oba pojazdy usunięto z drogi na znajdujący się w pobliżu parking. W działaniach uczestniczył również zastęp z GBA z JRG nr 2 z Konina, OSP Paprotnia, oraz Policja.
 

Piątek, 25 maj 2012
 
 Szczepidło - pożar budynku gospodarczego
 
 
     O godzinie 12:18 zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku gospodarczego w Szczepidle. Po przybyciu na miejsce pożaru w działaniach brały już zastępy z GBA z JRG nr2 w Koninie, oraz GBA z OSP Brzeźno. Naszym zadaniem było zasilenie GBA z JRG, następnie udaliśmy się po wodę. Po zatankowaniu wróciliśmy na miejsce pożaru zasilając raz jeszcze średni samochód gaśniczy z JRG. Po kilkunastu minutach pożar został ugaszony, po czym wróciliśmy do jednostek.
 
 

Poniedziałek, 21 maj 2012
 
Kontrola gotowości operacyjnej naszej jednostki przez KM PSP w Koninie
 
 
     O godzinie 17:26 nasza jednostka została zaalarmowana syreną alarmową, oraz wysłanymi wiadomościami tekstowymi sms o Alarmie OSP. Na miejscu okazało się że z KM PSP w Koninie mamy kontrolę gotowości operacyjnej. Kontrolujący kapitan Mariusz Batorski wyznaczył zadanie jakiemu musieliśmy sprostać. Na parkingu przy remizie zapalił się samochód osobowy, w którym znajdują się osoby poszkodowane. Naszym zadaniem było ugaszenie pojazdu, oraz rozcięcie go aby uzyskać dostępu do poszkodowanych osób. W tej części działań użyto sprzętu gaśniczego, oraz sprzętu ratownictwa technicznego. W trakcie ćwiczeń na dachu remizy zauważono mężczyznę, który biegał po dachu. Naszym zadaniem było dostarczenie drabiny, oraz wejście na dach i sprowadzenie mężczyzny na ziemię. Po ćwiczeniach nastąpiło omówienie ćwiczeń, po czym udaliśmy się do remizy aby wypełnić dokumentację dotyczącą kontroli. Z przeprowadzonych ćwiczeń otrzymaliśmy ocenę- bardzo dobrą.
 
 

Niedziela, 29 kwiecień 2012
 
 Pożar lasu w Brzeźnie
 
 

     O godzinie 7.13 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru lasu w Brzeźnie. Po dojeździe na miejsce okazało się, że na miejscu jest już GCBA z JRG nr 2 w Koninie, oraz GBA z Brzeźna, natomiast kilka następnych zastępów było już alarmowanych lub było już w drodze do pożaru. Na miejscu okazało się że pali się poszycie leśne na powierzchni kilku hektarów. Na miejscu były już służby leśne. Z ugaszeniem pożaru jednostki nie miały zbyt dużego problemu, jednak zastało przed nami to co najgorsze czyli dogaszenie-dokładne przelanie powierzchni lasu wodą. Ze względu na bardzo dużą powierzchnie tego pożaru działania ukończono około godziny 22 w nocy. Do działań zostało zadysponowanych około dwudziestu samochodów gaśniczych, których załogi dowoziły wodę z pobliskich hydrantów z  miejscowości Lipiny, oraz Brzeźno. Podawano również wodę ze stawu znajdującego się w pobliżu lasu. Działania nasze były utrudnione z powodu wysokiej temperatury powietrza, oraz dość silnych podmuchów wiatru, który rozdmuchiwał ogniska pożaru. Gmina Krzymów zapewniła ratownikom ciepłe posiłki, oraz napoje chłodzące - pierwszy posiłek po około sześciu godzinach akcji, oraz drugi po następnych sześciu godzinach zmagań z pożarem. Również Nadleśnictwo dla strażaków przekazało napoje chłodzące. Łącznie spaleniu uległo około 10 hektarów lasu, tak duży pożar mógł powstać z powodu zbyt późnego zauważenia i zaalarmowania straży pożarnej. Pożar powstał w godzinach nocnych, a zauważono go dopiero nad ranem. Całe szczęście, że był to pożar poszycia w dużym lesie, a nie na przykład pożar młodnika. Do walki z tym pożarem zadysponowano większość jednostek z KSRG z terenu powiatu konińskiego, chociaż z pożarem walczyły również jednostki z poza systemu i powiatu konińskiego. Wszystkim strażakom za zaangażowanie i pomoc w walce z tym pożarem serdecznie dziękujemy.   

     2 maja Policja zatrzymała 33 letniego mieszkańca niestety naszej gminy Krzymów, który jest oskarżony o spowodowanie pożaru lasu.

 

Poniedziałek, 23 kwiecień 2012
 
 Wypadek na trasie E-92 w Głodnie
 
 
     Około godziny trzeciej w nocy zostaliśmy wezwani do usunięcia skutków kolizji drogowej w miejscowości Głodno, gdzie doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Naszym zadaniem było uprzątnąć pojazdy z jezdni, oraz za pomocą sorbentów zebrać rozlane płyny eksploatacyjne. Do zdarzenia zadysponowano również Policję.

 
Środa, 18 kwiecień 2012
 
 Pożar łąk - Adamów
 
     Stanowisko kierowania przy KM PSP w Koninie zadysponowało nas po pożaru łąki w miejscowości Adamów. Po dojechaniu na miejsce okazało się, że pali się poszycie lasu około 2 arów. Podano prąd wody w natarciu aby ugasić pożar, co udało się zrobić po chwili. Dużą rozwagą okazali się okoliczni mieszkańcy, którzy nie czekając na nasz przyjazd gasili pożar przy pomocy drobnego sprzętu podręcznego (łopaty, szpadle). Oczywiście bardzo im dziękujemy. Po zakończeniu działań wróciliśmy do jednostki.
 
 
Czwartek, 12 kwiecień 2012
 
 Pożar łąk - Roztoka
 
     O godzinie 21.05 nasza jednostka została wysłana do pożaru łąk w miejscowości Roztoka. Po przybyciu na miejsce podaliśmy prąd wody na palące się trawy. W działaniach brał również zastęp GBA z OSP Brzeźno. Po około godzinie wróciliśmy do jednostek.
 
 
Środa, 11 kwiecień 2012
 
 Pożar budynku mieszkalnego
 
  Kilka minut po piętnastej zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku mieszkalnego w Genowefie. Po przybyciu na miejsce okazało się, że pożar powstał podczas przyklejania na gorąco papy na dach, przy niezachowaniu przepisów p-poż. Zapaleniu uległy plastykowe eternity i wata użyta do ocieplenia dachu. Działania nasze polegały na  zerwaniu papy i wyrzuceniu palącej się waty. W działach udział brały również zastęp GCBA z JRG nr 2 w Koninie, GBA z Paprotni, oraz Brzeźna.
 
 
Środa, 11 kwiecień 2012
 
Wypadek na autostradzie A-2
  

     O godzinie 3.11 w nocy zostaliśmy zadysponowani na 226 kilometr autostrady A-2, gdzie ciężarowy TIR zjechał z drogi do rowu i przewrócił się na prawy bok.  Działania straży polegały na odłączeniu akumulatorów, oraz na poszukiwaniu kierowcy, którego nie udało się znaleźć.

     W działaniach uczestniczyły również zastępy GBA z JRG nr 2 w Koninie, GBA z OSP Władysławów, GBA z JRG z Turku, pogotowie, patrol Policji, oraz pracownicy autostrady. Po dwóch godzinach wróciliśmy do jednostki.

 
Środa, 28 marzec 2012
 
 Pożar łąk i lasu - Nowe Brzeźno
 
      O godzinie 15.37 nasza jednostka została wysłana do pożaru łąk w Nowym Brzeźnie. Po dojeździe na miejsce okazało się, że pali się łąka, a pożar zbliża się do lasu sosnowego. Pierwsza jednostka OSP Brzeźno nie dotarła na miejsce ponieważ ich GBA zakopał się. Drugi zastęp GCBA z JRG nr 2 jadący za nimi musiał się wycofywać, aby dojechać inną drogą. Nasz GBA dojechał na miejsce pożaru jako pierwszy, podaliśmy dwa prądy wody na palący się już las i łąkę. Silny wiatr utrudniał gaszenie, rozdmuchując pożar. Łącznie w gaszeniu udział brało pięć zastępów straży pożarnych, albowiem do gaszenia pożaru zostały zadysponowane również jednostki z OSP Chorzeń i Paprotnia. Działania trwały około 90 minut.
 
 
Poniedziałek, 26 marzec 2012
 
 Pożar łąk
 
     Tego dnia o godzinie 15.11 stanowisko kierowania zadysponowało nas do pożaru łąk i traw w miejscowości Roztoka. Do pożaru zadysponowano również OSP Paprotnie. Działania nasze trwały około 2 godzin. Do ugaszenia pożaru użyliśmy tłumic. Łącznie podaliśmy trzy prądy wody wylewając 10 metrów sześciennych wody.
 
 
Niedziela, 25 marzec 2012
 
 Pożar łąk
 

     O godzinie 21.27 zostaliśmy zadysponowani do pożaru traw i nieużytków w miejscowości Roztoka. Po ugaszeniu pożaru za pomocą tłumic i wody z naszego GBA, wróciliśmy do baz. Działania nasze trwały około 90 minut.

 
Piątek, 9 marzec 2012
 
 Pożar - fałszywy alarm
 
 
     O godzinie 17.54 zostaliśmy zadysponowani przez stanowisko kierowania PSP w Koninie do pożaru traw w miejscowości Borowo obok rzeki warta. Po dojechaniu na miejsce nie znaleziono  pożaru i zastęp wrócił do bazy. Zdarzenie to zostało potraktowane jako alarm fałszywy.
 
 
Piątek, 3 luty 2012
 
 Pożar w Brzezińskich Holendrach
 
 
     O godzinie 19:21 OSP Krzymów została zadysponowana do pożaru budynku gospodarczych w Brzezińskich Holendrach. Po przybyciu na miejsce pracowały już zastępy GCBA z JRG nr 2 w Koninie, oraz GBA z OSP Brzeźno. Na miejsce dojechał również kolejny zastęp GBA z JRG. Po ugaszeniu pożaru jednostki powróciły do jednostek. Dużym problemem przy działaniach gaśniczych był piętnasto stopniowy mróz, który powodował zamarzanie wody na drogach i naszym sprzęcie. 
 
 
Niedziela, 22 styczeń 2012
Zalanie piwnicy
 
 
     W niedzielny poranek 22 stycznia zostaliśmy zadysponowani do  wypompowania wody z zalanej częściowo piwnicy mieszkańca Krzymowa na ulicy Głównej.
     Działania polegały na wypompowaniu wody za pomocą pompy pływającej Niagara z pomieszczeń kotłowni, zalanej w wyniku pęknięcia rury wodociągowej. Po około dwóch godzinach wróciliśmy do jednostki.
 
 
 

 

 
 

 

 

 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Osób on-line

 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
Copyright © 2009-2011   OSP Krzymów