OSP

Krzymów

 
 

 
 
 
 
      Nasza remiza

 
 
 
 Ostatnia aktualizacja:  2018-04-21 09:58:55
       

 

 
Niedziela, 16 grudzień 2012
 
 
     Wzorem roku ubiegłego  w naszej sali OSP odbyła się uroczysta wigilia dla wszystkich chętnych zrzeszonych w organizacjach działających na terenie Krzymowa. W  uroczystym spotkaniu udział wzięli przedstawicielki i przedstawiciele Koła Gospodyń Wiejskich, Zespołu Krzymowiacy, Ochotniczej Straży Pożarnej, oraz oczywiście główny inicjator  spotkania Mazur Danuta. W  Wigilii udział wzięli również przedstawiciel Władz Samorządowych wójt Roman Gęziak, oraz członek Rady Powiatu pan Tadeusz Jaroszewski. Czytaj dalej
 
 

Niedziela, 16 grudzień 2012
 
Kurs techniczny
 
    16  grudnia zakończył się kurs z zakresu ratownictwa technicznego organizowany przez KM PSP w Koninie. W szkoleniu udział brało 40 członków  OSP z terenu powiatu Konińskiego. Druhowie Ci zasilą szeregi ratowników w swych OSP. Z naszej jednostki udział w szkoleniu brał jeden z naszych młodych druhów.
 


Sobota, 8 grudzień 2012
 
Kurs szeregowców
 
 

   8 grudnia egzaminem teoretycznym, oraz sprawdzeniem umiejętności praktycznych zakończył się 104 godziny kurs szeregowców zorganizowany przy współudziale Zarządu Miejskiego ZOSP w Koninie i Zarządu Gminnego ZOSP RP w Krzymowie. Kurs ukończyło 40 druhów z jednostek OSP gminy Krzymów, oraz miasta Konina. Druhowie ci zasilą swe macierzyste jednostki, biorąc udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych. Podczas szkolenia druhowie zapoznali się z wieloma zagadnieniami dotyczącymi funkcjonowania OSP, działań ratowniczo-gaśniczych, przepisów prawa i wielu innych zagadnień dotyczących funkcjonowania OSP i ochrony przeciwpożarowej. Z gminy Krzymów kurs ukończyło 20 druhów, w tym z naszej jednostki 4 młodych strażaków. Szkolenia prowadzili pracownicy Komendy Miejskiej PSP w Koninie.     

 

Piątek, 16 listopada 2012
 
 Nowy samochód dla OSP Brzeźno
 
       O godzinie 17.30 w Brzeźnie na placu  przy  Ochotniczej Straży Pożarnej  miało miejsce przekazanie dla tej jednostki średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego, przekazanego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Koninie. Na placu zebrały się poczty sztandarowe, kolumna strażaków z gminy Krzymów, orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej  ze Rzgowa z kapelmistrzem Mirosławem Pacześnym, oraz  liczne grono zaproszonych gości.

     Gości powitał prezes OSP Brzeźno druh Andrzej Frątczak, po czym przedstawił krótką historię jednostki. Samochód przekazał Wielkopolski Komendant Wojewódzki nadbrygadier Wojciech Mendelak, w towarzystwie Komendanta Miejskiego PSP w Koninie brygadiera Błażeja Rakowskiego. Pojazd dla jednostki odbierali naczelnik Bartosz Czerniejewski, oraz Tomasz Opszalski.

      Poświęcenia pojazdu dokonał proboszcz parafii Brzeźno ksiądz Andrzej Walczak, który na zakończenie złożył druhom z Brzeźna gratulacje i życzył sukcesów .

     Również liczne grono gości w swym wystąpieniu składało gratulacje i życzono druhom, oraz jednostce wszystkiego najlepszego.

      Otrzymany samochód jest to średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Stara, wyprodukowany w 2003 roku. Pojazd posiada zbiornik wodny  o pojemności 1300 litrów, oraz zbiornik na środek pianotwórczy  o pojemności 130 litrów.

 

Niedziela, 11 listopada 201
 
     11 listopada jak co roku od kilku lat nasi druhowie biorą udział w obchodach odzyskania przez Polskę Niepodległości. Po zbiórce pocztów sztandarowych OSP, szkół, Koła łowieckiego  „RYŚ” z grupy rekonstrukcyjnej wojska polskiego złożonego z członków kół motocyklowych, kolumna przemaszerowała do krzymowskiego kościoła, gdzie odbyła się uroczysta msza święta w imieniu Ojczyzny i wszystkich poległych na frontach świata, którzy oddali swe życie  za wolną Polskę. Czytaj dalej
 

Październik 2012
 
Akcja czujka
 

     Wielkopolska jako  pierwsza w kraju rozpoczyna projekt bezpłatnego rozdawania czujek dymu i tlenku węgla. Do mieszkańców trafi ponad siedem tysięcy urządzeń, wartych - (razem z projektem budowy w regionie 6 centrów powiadamiania ratunkowego i zarządzania kryzysowego) 43 miliony złotych. Każdego roku w Polsce ponad 100 osób ginie od zatrucia tlenkiem węgla. Takie spotkanie odbyło się 6 listopada w naszej remizie z mieszkańcami gminy Krzymów zorganizowane przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Koninie. Celem spotkania było szkolenie z zakresu występujących zagrożeń jakie mogą wystąpić w sezonie grzewczym. Spotkanie poprowadził Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Koninie starszy kapitan Tomasz Kruszyński, który jest również opiekunem gminy Krzymów z ramienia PSP. Dodatkową atrakcją dla biorących udział w szkoleniu była możliwość wylosowania czujek dymu lub czujek tlenku węgla. Na początku spotkania odbyła się część szkoleniowa, w której omówiono wszelkie zagrożenia wynikające z niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych, ich wad. Omówiono również zasady dotyczące czyszczenia kominów w sezonie w zależności od rodzajów paliwa użytego do opalania pieców i inne ważne zasady bezpieczeństwa.

     Liczba zdarzeń i poszkodowanych z roku na rok rośnie - alarmują strażacy. Niestety większość osób, ginie przed przyjazdem ratowników. Głównym zabójcą jest czad, czyli tlenek węgla. Szczególnie w okresie jesienno zimowym. Wtedy, wielu z nas uszczelnia dodatkowo okna, kratki wentylacyjne i nawiewy w domach. Co gorsza nie robi przeglądów instalacji grzewczych. To błędy, które mogą się skończyć tragedią. By takie zdarzenia ograniczyć do minimum, wielkopolscy strażacy rozpoczynają pierwszy w Polsce projekt bezpłatnego rozdawania czujników dymu i tlenku węgla. Takie urządzenie może mieć w domu każdy. Jak je dostać? Kolejne pytanie jak taką czujkę zamontować, by była skuteczna. I by w porę ostrzegła o zagrożeniu dymem, czy tlenkiem węgla. Kto od strażaków urządzenia nie dostanie może je kupić. Koszt od 40 złotych za czujkę dymu do około 120 złotych za wykrywającą i dym i czad. Pytanie czy warto ryzykować. Bo na stwierdzenie, że "tej tragedii można było uniknąć", będzie za późno...

     W dalszej części spotkania odbył się konkurs w którym udział mogli wziąć wszyscy uczestnicy spotkania. Prowadzący rozdał uczestnikom materiały i każdy z nich musiał odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących akcji. Na zakończenie  zwycięzcy zostali obdarowani czujkami dymu i tlenku węgla, a które w zdecydowany sposób podniosą bezpieczeństwo mieszkańców  Krzymowa  i okolic.

 

Sobota, 29 września 2012
 
 

    29 września na placu przy OSP Paprotnia odbyły warsztaty szkoleniowe w zakresie ratownictwa technicznego dla druhów z jednostek OSP gminy Krzymów. W szkoleniu udział wzięło 30 ratowników z JOT z Krzymowa, Paprotni, Brzeźna, oraz Głodna.

     Ćwiczenia prowadzili oficerowie z JRG nr 2 z Konina, kapitan Sylwester Grabiński, oraz mł. kapitan Tomasz Chwaciński. Z jednostki JRG nr 2 z Konina na wspomniane warsztaty został zadysponowany ciężki samochód ratownictwa technicznego z obsadą, za co organizatorzy ćwiczeń składają podziękowania na ręce Komendanta Miejskiego PSP w Koninie.  Druhowie mieli okazje zapoznać się z imponującym wyposażeniem jakie jest do dyspozycji ratowników z PSP w razie różnego rodzaju działań ratownictwa technicznego. Czytaj dalej
 
 

Niedziela, 23 września 2012
 
 
     Stadion sportowy w Krzymowie był areną dla zmagań seniorów pożarnictwa w Powiatowych Zawodach Pożarniczych OLD BOY o puchar Starosty konińskiego.  23 września  do udziału stanęło osiem drużyn z całego powiatu konińskiego reprezentujące swoje gminy. Zawody rozgrywano w dwóch konkurencjach, czyli w sztafecie pożarniczej 6x 15 metrów z przeszkodami, oraz w ćwiczeniach bojowych. Czytaj dalej
 
 

Sobota, 22 września 2012
 
 

     22 września odbył się na terenie miasta Konina, gminy Stare Miasto, oraz gminy Krzymów rajd rowerowy pod nazwą „V Konińska Masa Rowerów, czyli Konin bez samochodu 2012” w ramach obchodów „Europejskiego Dnia bez Samochodu” w, którym udział wzięło około tysiąca rowerów.

    Rajd został zorganizowany przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie, Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej "Młodzi - Aktywni", oraz Szkołę Podstawową nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi w Koninie. Czytaj dalej
 

Sobota, 08 września 2012
 
 
 

     O godzinie 16-tej rozpoczął się na Orliku w Brzeźnie turniej drużyn OSP w piłkę nożną.

     W turnieju udział wzięły wszystkie drużyny przy działających na terenie gminy jednostek OSP. Drużyny zagrały w systemie każdy z każdym, mecze odbywały się w czasie dwa razy po dziesięć minut. Czytaj dalej
 
 
Lipiec, sierpień 2012
 
 Kurs szeregowców
 
     Przez dwa miesiące dwoje naszych druhów czyli Ola Oblizajek, oraz Rafał Tomicki brali udział w szkoleniu szeregowców zorganizowanym przez Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Ślesinie. 3 września dwoje naszych druhów, oraz kilkudziesięciu innych z gmin Ślesin, Stare Miasto i Kleczew  stanęło przed komisją egzaminacyjną  i złożyło stosowny egzamin uzyskując tytuł szeregowca OSP. Na początku egzaminowani rozwiązali test złożony z 40 pytań, a następnie zostali podzieleni na drużyny i złożyli egzamin praktyczny. Przewodniczącym komisji egzaminacyjnej był kapitan Łukasz Kaniewski. Wszyscy druhowie i kilka druhen ukończyło egzamin i zasili jednostki operacyjno-techniczne w swych OSP.
 
 

Sobota, 11 sierpień 2012
 
Przeprowadzka
 
     W sobotę 11 lipca nasi druhowie dokonali przeprowadzki części naszego wyposażenia do garażu otrzymanego od gminy Krzymów w budynku gospodarczym. Swoje miejsce znalazła między innymi kuchnia polowa, namioty i inne wyposażenie. Również tego dnia zamontowano właz do szamba, które zostało uruchomione a które jest podłączone do nowych toalet w naszej remizie. Jeszcze tylko zakup drzwi, drobnego wyposażenia i toalety zostaną oddane do użytku.  Oddanie ich w znaczny sposób poprawi funkcjonalność naszej remizy oraz sprawi że będzie bardziej konkurencyjna z innymi obiektami. 
 
 
Sobota, 7 lipiec 2012
 
 
     W sobotę siódmego lipca odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze gminy Krzymów. Zbiórka pododdziałów nastąpiła na placu przed remizą OSP, natomiast zaproszeni goście udali się na stadion sportowy w Krzymowie. O godzinie piętnastej na stadion wkroczyła kolumna pododdziałów na czele której maszerowała orkiestra strażacka z Kościelca. Czytaj dalej
 
 
Sobota, 26 maj 2012
 
 
 
     Uroczystości gminne rozpoczęła zbiórka pododdziałów na placu przed Urzędem Gminy w Kościelcu, gdzie zebrali się wszyscy zaproszeni goście, poczty sztandarowe OSP, strażacy, oraz  gminna orkiestra dęta z Kościelca. Punktualnie w południe rozpoczęła się uroczysta msza święta odprawiona w intencji strażaków przez proboszcza miejscowej parafii ks. kanonik Władysława Waszak.Czytaj dalej
 
 
 Niedziela, 13 maj 2012
 
 VI Zawody w powożeniu Zaprzęgami Konnymi o Puchar Starosty Konińskiego
 
 
     Zawody odbyły się na stadionie sportowym w Krzymowie, a udział w nich wzięło ponad trzydzieści zaprzęgów konnych: pojedyncze, podwójne, oraz dwa poczwórne. Oprócz zawodów organizatorzy przygotowali wiele atrakcji: dla najmłodszych zamki, zjeżdżalnie, punkty gastronomiczne itd. Naszym zadaniem było zabezpieczenie dróg w trakcie przejazdu zaprzęgów konnych, zabezpieczenie porządku na parkingu, pomoc medyczna i inne. W zabezpieczeniu zawodów udział wzięły wszystkie jednostki OSP w gminie.
 
 
 Niedziela, 6 maj 2012
 
 
 
     W Paprotni na terenie obiektu przeznaczonego na tzw. sporty ekstremalne odbyło się otwarcie sezonu motocyklowego organizowane przez Koło Motocyklowe „Magneto”. Uroczystość miała swój początek w Brzeźnie , gdzie przed GOK nastąpiła zbiórka wszystkich zainteresowanych na swych jednośladach.  Następnie cała grupa kilkudziesięciu motocyklistów udała się do Krzymowa, gdzie w kościele parafialnym została odprawiona msza święta w ich intencji, którą odprawił ks. Ireneusz Mrowicki miejscowy proboszcz. Czytaj dalej
 
 

Czwartek, 3 maj 2012
 
 
     Tego dnia poczty sztandarowe jednostek OSP, myśliwych, szkół z gminy Krzymów, oraz orkiestra strażacka z Kościelca spotkały się w Brzeźnie na uroczystości z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczystości rozpoczęła msza święta w intencji ojczyzny, którą odprawił ks. kanonik Andrzej Walczak, proboszcz miejscowej parafii. Czytaj dalej
 
 

Maj 2012
 
 
 
     OSP Kramsk świętowała 125 rocznicę założenia jednostki, 95 rocznica powstania orkiestry dętej, oraz przekazanie nowego sztandaru dla jednostki i  odsłonięcie pamiątkowej tablicy oraz figury św. Floriana. Czytaj dalej
 
 

Kwiecień 2012
 
 40 rocznica ślubu
 
 21 kwietnia nasza delegacja uczestniczyła  w zorganizowanym uroczystym szpalerze z okazji czterdziestej rocznicy ślubu państwa Barbary i Władysława Kolińskich. „ Młodej Parze” życzymy wszystkiego najlepszego na dalsze lata wspólnego życia. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele z OSP Kleczew, Sławoszewek, Rzgów, Stare Miasto i Krzymów.
 
 

Kwiecień 2012
 
Wielkanoc
 

     Tradycyjnie jak co roku nasi druhowie pełnili wartę przy grobie Pana Jezusa. W tzw. stójce udział brali druhowie jak i nasze druhny. Również braliśmy udział w mszy rezurekcyjnej w pierwszy dzień Wielkanocy, oczywiście z pocztem  sztandarowym. Nasi druhowie aktywnie uczestniczyli podczas procesji niosąc baldachim oraz chorągwie. W tych działaniach razem z nami udział brali druhowie z OSP Tury, Paprotnia oraz harcerze.

 
 
Sobota, 31 marzec 2012
 
 Miejskie eliminacje OTWP w Koninie
 
 
     31 marca w szkole podstawowej nr 5 w Koninie  odbyły się eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej. O tytuł najlepszych wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, oraz szkół średnich stanęło kilkudziesięciu  uczestników reprezentujących swoje szkoły. Konkurs rozpoczął test złożony z czterdziestu pytań, w którym należało zaznaczyć prawidłową odpowiedź. Czytaj dalej
 

Sobota, 24 marzec 2012
 
Powiatowe eliminacje OTWP - 2012
 
 
     Po zakończeniu eliminacji gminnych OTWP nadszedł czas na odbycie eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które odbyły się 24 marca 2012 r. w  Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowążu, gmina Ślesin. Czytaj dalej
 
 

Sobota, 24 marzec 2012
 
 Zebranie sprawozdawcze w OSP Paprotnia
 
 
      Zebranie otworzył prezes jednostki Wojciech Nowak, powitał gości i przybyłych druhów. Następnie wybrano przewodniczącego zebrania, komisję uchwał i wniosków oraz protokolanta.

     W swym sprawozdaniu prezes jednostki przedstawił wszystkie najważniejsze zadania i problemy z jakimi jednostka borykała się w roku sprawozdawczym. Miedzy innymi dzięki dofinansowaniu ze Starostwa dokonano wymiany stolarki okiennej, oraz drzwi w ramach termomodernizacji. Z urzędu gminy w Krzymowie przeznaczono na zakup sprzętu i umundurowania około dziewięciu tysięcy złotych. Zarząd otrzymał jednogłośnie absolutorium za okres sprawozdawczy.

W zebraniu uczestniczyli między innymi:

 • Starosta koniński- Małgorzata Waszak
 • Prezes ZOP w Koninie druh Andrzej Piaskowski
 • Kapelan powiatowy strażaków ks. Ireneusz Mrowicki
 • Starszy kapitan Tomasz Kruszyński z JRG nr 2 w Koninie
 • Przewodniczący Rady Gminy pani Mazur Danuta
 • Wójt gminy pan Tadeusz Jankowski
 
 
Sobota, 17 marzec 2012
 
Zebranie sprawozdawcze w OSP Głodno
 
 
     Zebranie w remizie OSP rozpoczął prezes jednostki Piotr Pilarski witając gości i przybyłych na  zebranie strażaków. Następnie wybrano  na przewodniczącego zebrania druha Sylwestra Grabińskiego, wybrano komisję uchwał i wniosków, oraz protokolanta. Sprawozdanie z działalności przedstawił prezes Piotr Pilarski, natomiast sprawozdanie finansowe druh Ireneusz Górski. Prezes na zakończenie sprawozdania złożył rezygnację całego Zarządu z pełnionych funkcji, dlatego też w dalszej części spotkania zostały przeprowadzone wybory. Przewodniczący komisji rewizyjnej druh Józef Sypniewski przedstawił sprawozdanie swej komisji. Omówił wiele problemów dotyczących pracy w OSP: między innymi  o braku zaangażowania i opłacaniu składek członkowskich przez strażaków. Po udzieleniu Zarządowi absolutorium na wniosek komisji rewizyjnej, przeprowadzono wybory do władz OSP. W wyniku wyborów na swym pierwszym posiedzeniu nawy Zarząd jednostki OSP Głodno ukonstytuował się następująco:
 • Prezes- Artur Młodziniak
 • Naczelnik- Paweł Brokowski
 • Wiceprezes- Sylwester Grabiński
 • Skarbnik-Ireneusz Górski
 • Sekretarz- Władysław Tomczyk
 • Gospodarz – Kazimierz Czaja

     Rezygnującemu prezesowi podziękowano za lata pracy w zarządzie OSP, natomiast nowemu prezesowi gratulowano wyboru i życzono wielu sukcesów OSP w Głodnie.

     Jednostka liczy 24 członków. W roku bieżącym planuje zakupić między innymi pilarkę spalinową, wymienić okna w garażu OSP. W roku 2012 druhowie planują również podczas majowych uroczystości odebrać ufundowany dla OSP sztandar. Byłby to ostatni sztandar dla OSP w gminie Krzymów, gdyż pozostałe jednostki takowe  już posiadają.

 
 
Niedziela, 11 marzec 2012
 
 
     Tego dnia odbyły się ćwiczenia jednostek OSP Krzymów i Paprotnia ( obie w KSRG) w komorze dymowej zlokalizowanej w JRG nr 2 podległej Komendzie Miejskiej PSP w Koninie. O godzinie dziewiątej ćwiczenia  rozpoczęto omówieniem zasad ćwiczeń,  szkoleniem z zakresu BHP, oraz cały ich przebieg. Czytaj dalej
 
 
Wtorek, 6 marzec 2012 
 
 Eliminacje gminne OTWP
 
 
    Finaliści eliminacji szkolnych OTWP z sześciu szkół podstawowych, oraz dwóch gimnazjów z gminy Krzymów, spotkali się na eliminacjach gminnych tego turnieju w Szkole Podstawowej w Krzymowie. Łącznie w w/w eliminacjach udział wzięło sześciu gimnazjalistów, oraz 18 uczniów szkół podstawowych. Czytaj dalej
 
 

Sobota, 3 marzec 2012
 
Zebranie sprawozdawcze w OSP Krzymów
 
 
     Tradycyjnie co roku OSP Krzymów dokonuje podsumowania działalności za okres sprawozdawczy, czyli tym razem za rok 2011. Tego dnia zebranie rozpoczęło uroczyste wprowadzenie sztandaru jednostki na salę OSP, następnie prezes Dariusz Grochociński powitał wszystkich licznie przybyłych gości oraz strażaków, młodzież i sympatyków naszej jednostki. Czytaj dalej
 
 
 
Sobota,  luty 2012
 
 Zebranie sprawozdawcze w OSP Trzęśniew
 
     Otwarcia zebrania dokonał Prezes Mirosław Rosa, powitał zaproszonych gości oraz druhów przybyłych na zebranie. Przewodniczącym został wybrany prezes jednostki Rosa Mirosław, natomiast protokolantem został druh Zygmunt Matuszak. Czytaj dalej
 
 
Sobota, 4 luty 2012
 
 Zebranie sprawozdawcze w OSP Brzeźno
 
 
    W sobotnie popołudnie czwartego lutego odbyło się pierwsze zebranie sprawozdawcze w naszej gminie czyli w OSP Brzeźnie. Zebranie przebiegło bardzo sprawnie, prowadzone przez  dyrektor Szkoły Podstawowej w Brzeźnie panią Urszulę Kucharską. Zarząd otrzymał jednogłośnie absolutorium za okres sprawozdawczy. W planach na rok 2012 druhowie oprócz zakupów sprzętu, szkoleń, marzą również o wymianie średniego samochodu gaśniczego na nowszy. Ich dotychczasowy pojazd to GBA Berliet Camiva z 1977 roku, nie jest w najlepszym stanie technicznym. W zebraniu uczestniczyli licznie zaproszeni goście w osobach:
 • Posła na sejm pana Tomasza Nowaka  
 • Komendanta Miejskiego PSP w Koninie brygadiera Błażeja Rakowskiego
 • Kapelana powiatowego strażaków ks. Ireneusza Mrowickiego
 • Radnego Powiatu Konińskiego pana Marka Górczaka
 • Przewodniczącej Rady Gminy pani Danuty Mazur
 • Wójta Gminy Krzymów pana Tadeusza Jankowskiego
 • Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP druha Jana Czaję
    W zebraniu uczestniczyły również delegacje OSP gminy Krzymów, przedstawicielki KGW, stowarzyszenia Platan w Brzeźnie i inni zaproszeni goście.

 
Czwartek, 12 styczeń 2012
 
 
 
    12 stycznia 2012 roku w Szkole Podstawowej w Szczepidle spotkali się nauczyciele - przedstawiciele szkół z terenu gminy Krzymów ze strażakami, aby dokonać oceny i wyboru najlepszych prac plastycznych nadesłanych na eliminacje gminne ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom”Czytaj dalej
 
 
Sobota, 07 styczeń 2012
 
 

     Siódmego stycznia 2012 roku w sali OSP Kramsk odbyło się jedno z pierwszych zebrań sprawozdawczych na terenie powiatu konińskiego- ziemskiego.

    Zebranie otworzył prezes jednostki druh Andrzej Rusin, powitał wszystkich zebranych gości, oraz druhów. Następnie prezes poprosił o powstanie i uczczenie chwilą ciszy zmarłych w roku ubiegłym druhów. Czytaj dalej

 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Osób on-line

 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
Copyright © 2009-2011   OSP Krzymów