OSP

Krzymów

 
 

 
 
 
 
      Nasza remiza

 
 
 
 Ostatnia aktualizacja:  2018-04-21 09:58:55
 
 
 
 

 
Piątek, 16 grudzień 2011
 
 Wypompowywanie wody
 
     Do ostatniej akcji w roku 2011 zostaliśmy zadysponowani 16 grudnia, w godzinach porannych  do miejscowości Brzeźno, gdzie w nowo wyremontowanym budynku Ośrodka Zdrowia, który poprzedniego dnia został odebrany i oddany do użytku nastąpiło pęknięcie rury od wody. Zalanie zostało część pomieszczeń, a nasze działania polegały na wypompowaniu wody za pomocą pompy pływającej Niagara. Działania trwały około dwóch godzin, po czym tradycyjnie wróciliśmy do jednostki.
 
 

Środa, 19 październik 2011
 
 Pożar na złomowisku pojazdów - Genowefa
 
     O godzinie 13.23 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru do jakiego doszło na złomowisku pojazdów. Z wstępnych informacji jakie otrzymaliśmy paliły się zderzaki plastykowe. Dym unoszący się nad pożarem widoczny był z odległości kilkunastu kilometrów. Gdy jako pierwsi dotarliśmy na miejsce okazało się, że palą się również pojazdy. Do pożaru w pierwszej fazie zostały zadysponowane również zastępy GCBA z JRG nr 2 z Konina, oraz GBA z OSP Paprotnia. Po dotarciu na miejsce poprosiliśmy o zadysponowanie również zastępu GBA  z OSP Brzeźno. Na palące się pojazdy podano dwa prądy  piany ciężkiej, a po przybyciu kolejnych zastępów jeszcze jeden. Podczas gaszenia wystąpiły problemy z wodą, która była dowożona z pobliskich hydrantów. Łącznie spaleniu uległo całkowicie lub częściowo  kilkanaście pojazdów, oraz kilkadziesiąt zderzaków. Po zakończeniu działań zastępy wróciły do jednostek.
 
 
 
 
 
 
Środa, 5 październik 2011
 
 Pożar lasu - Szczepidło
 
     Miejskie stanowisko kierowania PSP o godzinie 17.30 zadysponowało nas do pożaru lasu w Szczepidle. Po dojeździe na miejsce okazało się, że pali się las sosnowy około 3 arów. Po ugaszeniu naszym zadaniem było wyciągnięcie GBA z Brzeźna, który ugrzązł w trudnym terenie. Poza naszymi zastępami w działaniu udział brał zastęp GCBA z JRG nr 2 z Konina.
 
 
Sobota, 1 październik 2011
 
 Pożar lasu - Szczepidło
 

     Tego dnia o godzinie 15.25 zostaliśmy zadysponowani do pożaru lasu. Jako pierwsza przybyła jednostka GBA z JRG nr 2 z Konina. Po ugaszeniu pożaru zakończyliśmy działania i udaliśmy się na ,manewry gminne.

 

Poniedziałek, 26 wrzesień 2011
 
 Pożar traw -Zalesie
 
     Cztery minuty przed trzynastą zostaliśmy zadysponowani do pożaru traw i zarośli w miejscowości Zalesie gmina Krzymów. Po dotarciu na miejsce okazało się, że na miejscu dotarły już zastępy GCBA z JRG nr 2 z Konina, GBA z OSP Konin, oraz GBA z OSP Brzeźno. Naszym zadaniem było zbudowanie linii gaśniczej od zbudowanej wcześniej linii głównej i podanie prądu gaśniczego wody. Kierowca natomiast dowoził wodę z hydrantu z miejscowości Szczepiło. Po około dwóch godzinach wróciliśmy do baz.
 
Wtorek, 19 lipiec 2011
 
Pożar traw - Borowo
 
    O godz. 16.30 na polecenie stanowiska kierowania PSP w Koninie zadysponowano nas do pożaru traw w Borowie. Na miejsce pożaru zadysponowano również zastęp GCBA z JRG nr 2 z Konina.  Po ugaszeniu powróciliśmy do swoich baz.  
 

Wtorek, 19 lipiec 2011
 
Poszukiwania zaginionej osoby
 
     Tego dnia o godz. 8.45 rozpoczęły się poszukiwania zaginionej osoby z gminy Krzymów. W poszukiwaniach zaangażowane były wszystkie jednostki z naszej gminy tj: OSP Krzymów, Paprotnia, Brzeźno, Głodno i Kałek. Oprócz jednostek z naszej gminy w poszukiwaniach brały udział również jednostki z gminy Kościelec: OSP  Gąsiorów, Trzęśniew, Waki i Tury.    
       Poszukiwania zakończono na polecenie Policji po dwugodzinnej akcji.
 
 
Sobota, 16 lipiec 2011 
 
Samochód w rowie
 
       O godzinie 14.01 zostaliśmy zaalarmowani przez stanowisko kierowania w Koninie, że mamy się udać do miejscowości Genowefa, gdzie w rowie leży samochód po dachowaniu.

     Po przybyciu na miejsce okazało się, że pojazd marki mercedes leży na lewym boku w rowie na dachu. Z niewyjaśnionych przyczyn kierowca samochodu w wyniku ostrego hamowania zjechał z drogi  i wpadł do rowu. Kierowcy nic się nie stało, opuścił pojazd przed naszym przyjazdem. Do zdarzenia dojechał również zastęp GBA a JRG nr 2 w Koninie, pogotowie i Policja.  Działania nasze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem drogowym. Po przyjeździe Policji  zakończyliśmy działania i wróciliśmy do bazy.

 
 
 
Środa, 13 lipiec 2011
 
 Usuwanie os - Paprotnia
 
     W godzinach wieczornych około dwudziestej zostaliśmy zadysponowani do kolejnego gniazda os, tym razem do miejscowości Paprotnia, gdzie na poddaszu budynku mieszkalnego owady zbudowały kokon. W celu likwidacji gniazda użyliśmy sprzętu i środków ustalonych do tego rodzaju akcji. Po zakończeniu działań wróciliśmy do bazy.
 
 
Sobota, 9 lipiec 2011
 
Usuwanie os - Bolesławów
 
 

     O godzinie dwudziestej wyjechaliśmy na umówione spotkanie w celu likwidacji owadów błonkoskrzydłych -  os.

     Po przyjechaniu na miejsce stwierdziliśmy, że kokon os znajduje się na poddaszu budynku mieszkalnego, ubrani w strój zabezpieczający nas przed użądleniem użyliśmy odpowiednich środków i owady zostały usunięte. Kokon os zagrażał  bardzo małym mieszkańcom posesji, którym podczas akcji umożliwiliśmy zapoznanie się z naszym pojazdem i sprzętem. Po zakończeniu działań tradycyjnie wróciliśmy do bazy.

 
 
Środa, 29 czerwiec 2011
 
Wypadek drogowy - Genowefa
 
 

    O godzinie 17:47 zostaliśmy  zadysponowani przez Miejskie Stanowisko Kierowania PSP w Koninie do wypadku drogowego jaki miał miejsce w Genowefie. Po przybyciu na miejsce okazało się że wypadkowi uległy dwa samochody: osobowy i terenowy. W wyniku zdarzenia ranna została jedna z osób - kierowca samochodu osobowego. Osobie tej udzielono pomocy przedlekarskiej, a następnie przekazano zespołowi karetki medycznej przybyłej na miejsce. Działania strażaków polegały również między innymi na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem drogowym, oraz na sprzątnięciu miejsca wypadku. W zdarzeniu udział brały również zastępy z OSP Paprotnia, z JRG nr  2 w Koninie, oraz Policja. 

 

 
 
Sobota, 18 czerwiec 2011
 
 Pożar samochodu na złomowisku w Paprotni
 
    O godzinie 10:48 zostaliśmy zadysponowani do pożaru samochodu na złomowisku w Paprotni, gdzie podczas prac z przecinaniem pojazdów doszło do zaprószenia ognia. Pracownicy złomowiska próbowali sami ugasić pojazd, jak się okazało nieskutecznie. Do pożaru zadysponowano OSP Paprotnia, która dojechała jako pierwsza, podała prąd gaśniczy i wezwała pomoc ponieważ w międzyczasie zapaleniu uległy następne dwa pojazdy. Stanowisko kierowania zadysponowało OSP Krzymów, oraz GCBA z JRG nr 2 z Konina. Po dotarciu jednostek na miejsce ugaszono pojazdy, a następnie zastępy wróciły do swoich jednostek.
 
 
 
Sobota, 18 czerwiec 2011
 
 Pożar baru w Brzeźnie
 
      Kilka minut po północy zostaliśmy zadysponowani do pożaru nieczynnego lokalu gastronomicznego znajdującego się w Brzeźnie na ulicy Konińskiej. Po dotarciu na miejsce zdarzenia z ogniem walczył już zastęp GCBA z JRG nr 2 z Konina. Nasza jednostka dotarła jako druga, a zaraz za nami dotarł zastęp GCBA z JRG nr1. Następnie do zdarzenia dotarły zastępy z OSP Paprotnia i Brzeźno. Na palący się bar podano kilka prądów gaśniczych, oraz w obronie na znajdujący się obok drugi lokal gastronomiczny. Pomimo podania kilku prądów wody pożar rozwijał się bardzo intensywnie, zaczęło brakować wody,  którą dowożono z hydratów znajdujących się w Brzeźnie. Zadysponowano następne samochody gaśnicze z OSP Konin,  oraz Stare Miasto, a z powodu przepalenia dachu i wyjścia ognia na dach zadysponowano podnośnik hydrauliczny z JRG nr 2. Ponieważ lokal był usytuowany przy drodze krajowej E-92 częściowo droga została zamknięta, a ruchem kierowała policja. Po zdarzenia zostało również zadysponowane pogotowie energetyczne. Po ponad trzech godzinach zakończyliśmy działania i wróciliśmy do swoich baz.
 
 


 
Wtorek, 14 czerwiec 2011
 
 Wypadek - autostrada
 
     14 czerwca o godz. 8.33 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego na 266 kilometrze autostrady A-2.  Na miejsce wypadku jako pierwsza dotarła Policja, oraz zastęp z JRG nr 2 w Koninie. Pojazd uderzył prawym tylnym błotnikiem o barierki ochronne. Podczas zatrzymywania pojazd uszkodził jedną z opon. Po oględzinach dowódca podjął decyzję o zakończeniu akcji.
 
 
Wtorek, 24 maj 2011
 
 Pożar lasu
  

     24 maja o godzinie 15.14 zostaliśmy zadysponowani do pożaru lasu w Brzeźnie przy drodze na Szczepidło. W gaszeniu lasu udział wzięły również zastępy z OSP Brzeźno, oraz JRG nr 2 z Konina. Po ugaszeniu lasu powróciliśmy do swych jednostek.

 
 
Czwartek, 21 kwiecień 2011
 
Wypadek - autostrada
 
    O godzinie 05:06 zostaliśmy zaalarmowani przez stanowisko kierowania   PSP w Koninie, na 268 kilometr autostrady A-2 w miejscowości Smolnik, gdzie doszło do wypadku drogowego. Na miejsce zdarzenia został również wysłany zastęp GBA z JRG nr 2 w Koninie. Po dojechaniu okazało się, że  najprawdopodobniej kierowca samochodu ciężarowego (laweta) przewożącego inny pojazd osobowy zasnął w trakcie jazdy i pojazdy dachowały . Nasze zadanie polegało na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a po uprzątnięciu pojazdów z jezdni posprzątanie szkieł i plastyków. Działania trwały około 1,5 godziny.
 
 
 
 
Wtorek, 19 kwiecień 2011
 
 Pożar lasu
 
 
     O godzinie 10.02 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze lasu w Nowych Potażnikach. Osoba zgłaszająca informowała o pożarze w tym samym miejscu, jak się okazało po przybyciu na miejsce palił się las i ul pszczeli. Ogień zagrażał poza tym budynkom znajdującym się w sąsiedztwie. Na miejsce w kolejności przybyły zastępy z OSP Krzymów, OSP Brzeźno, oraz GCBA z JRG z Konina. Łącznie podano trzy prądy wody po czym pożar został szybko ugaszony. Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zapruszenie ognia. Po dogaszeniu zastępy zwinęły sprzęt i wróciły do jednostek       
 
 
 
 
 
 
Niedziela, 17 kwiecień 2011
 
 Pożar lasu
 
 

W niedzielne popołudnie zostaliśmy znów zadysponowani przez stanowisko kierowania KM PSP w Koninie do pożaru lasu. Do działań zadysponowano zastępy z OSP Krzymów, Paprotnia, Brzeźno oraz GCBA z JRG nr 2z Konina.  Tym razem palił się las obok tego, który gasiliśmy poprzedniego dnia. Spaleniu uległo około 10 arów. Pożar został szybko zauważony i nie doszło do takich strat jak poprzednio. Po godzinie zakończyliśmy działania i wróciliśmy o baz.

 

Sobota, 16 kwiecień 2011
 
 Pożar lasu
 
 
     Tego dnia siedemnaście minut po południu jednostki OSP z Krzymowa, Brzeźna i Paprotni zostały zadysponowane do pożaru lasu w miejscowości Nowe Potażniki. Strażacy już z odległości kilku kilometrów widzieli kłęby dymu unoszące się nad lasem. Jako pierwsi na miejsce pożaru dojechały jednostki z OSP Krzymów, a tuż za nią OSP Brzeźno. W pierwszej chwili podano trzy prądy wody w natarciu, jednakże z powodu intensywnego rozwoju pożaru poproszono o dodatkowe siły i środki. Z JRG Konin zadysponowano dodatkowo GCBA i GBA, oraz GBA z OSP Konin. Pożar powstał z powodu porządkowania poprzez wypalanie roślinności w tym jałowców. Silny wiatr   spowodował rozrzut ognia na pobliskie drzewa i krzewy. Podczas gaszenia występowały problemy z zabezpieczeniem wodnym, wodę dowożono z hydrantów znajdujących się w okolicy oddalonych od miejsca pożaru 2-3 kilometrów. 
 
     Po pewnym czasie pożar został zlokalizowany, natomiast przez kilka godzin trwało dogaszanie. Łącznie spaleniu uległo około 1,5 hektara lasu, straty wyniosły cztery tysiące złotych, uratowano mienie wartości około 300 tysięcy. Dookoła miejsca pożaru znajdują się lasy, które zajmują powierzchnię około 50 hektarów, tak więc zagrożenie było ogromne. W akcji brało udział sześć zastępów straży pożarnej w sile 22 strażaków. W gaszeniu pożaru udział wziął również samolot gaśniczy z Ostrowa, który dokonał zrzutu wody na palący się las. Po kilku godzinach ciężkiej pracy strażacy wrócili do swych jednostek
 
     Tego samego dnia o godzinie 18.45 zostaliśmy ponownie zadysponowani do gaszenia lasu w tym samym miejscu. Panująca wietrzna aura spowodowała  rozgorzenie na nowo i w kilku miejscach doszło do nowych ognisk. Do pożaru zostaliśmy wysłani z OSP Brzeźno. Po dogaszeniu w trakcie którego zużyliśmy 16,5 metra sześciennego  wody w czasie 3 godzin i  wróciliśmy do jednostek.
 
 
 
Niedziela, 10 kwiecień 2011
 
 Pożar - Potażniki
 
 

     O godzinie 13.02 w niedzielne popołudnie OSP Krzymów została zadysponowana do pożaru  młodnika brzozowego w miejscowości Potażniki. Po przybyciu na miejsce okazało się, że na miejsce pożaru dojechały już zastępy z GBA z JRG nr 2 i GBA z OSP Brzeźno. Dowódca po informacji, że nasz GBA posiada napęd na cztery koła zadecydował abyśmy podjechali  pod sam las gdyż przybyłe wcześniej pojazdy nie dojechały bezpośrednio do lasu, gasiły pożar tłumicami. Po dojechaniu podaliśmy prąd wody aby dogasić pożar. Po kilkunastu minutach zakończyliśmy działania i zastępy wróciły do swoich jednostek. Spaleniu uległo około 80 arów łąk i nieużytków i lasu.  Jednostki straży pożarnych biorące udział przy tym zdarzeniu zapobiegły dalszemu rozwojowi pożaru, który mógłby być bardzo tragiczny. Przyległe lasy znajdujące się obok pogorzeliska są największą atrakcją przyrodniczą gminy Krzymów. Stanowią rezerwat Przyrody „Złota Góra”.

 
 
Niedziela, 03 kwiecień 2011
 
 Pożar traw - Roztoka
 
 
     W trakcie powrotu zostaliśmy wysłani do pożaru traw i trzcin tym razem w miejscowości Roztoka.  Po dojechaniu na miejsce ze względu na bardzo obszerny teren pożaru  wielkości kilku hektarów,  poprosiliśmy o wsparcie, gdzie w pierwszej chwili zadysponowano nam OSP Brzeźno, które nie zdążyło jeszcze wrócić do bazy po wcześniejszym pożarze. Następnie do działań zadysponowano GCBA z JRG nr 2 z Konina. Dowódca z JRG poprosił jeszcze do pomocy jeden zastęp z OSP Paprotnia. Łącznie spaleniu uległo  10  hektarów traw ,trzcin i nieużytków. Działania nasze były bardzo utrudnione ponieważ teren był bardzo podmokły i nie można było samochodami gaśniczymi dojechać bezpośrednio do  miejsca pożaru. Przy próbie wjazdu samochody gaśnicze grzęzły w podmokłym terenie. Teren pożaru był poprzecinany rowami melioracyjnymi, z których pobierano wodę do działań gaśniczych za pomocą pomp szlamowych, które przenoszono co kilkadziesiąt metrów i dogaszano pożar również za pomocą tłumic. Po kilku godzinach ciężkiej pracy zakończyliśmy działania i wróciliśmy do swych jednostek.
 
 
 
 
Niedziela, 03 kwiecień 2011
 
 Pożar traw - Brzezińskie Holendry
 
 

     Tego dnia kilka minut po godzinie piętnastej zostaliśmy zadysponowani przez stanowisko kierowania Komendy Miejskiej PSP w Koninie, do pożaru traw w Brzezińskich Holendrach. Na miejsce pożaru poza naszą jednostką dojechała również OSP Brzeźno. Podano jeden prąd wody w celu ugaszenia pożaru. 

 
Środa, 23 marca 2011
 
 Pożar traw - Brzezińskie Holendry
 
 

     O godzinie 14.37 zostaliśmy zadysponowani przez Stanowisko Kierowania PSP w Koninie do pożaru traw w miejscowości Brzezińskie Holendry. Jak poinformowano oficera operacyjnego pożar zbliżał się do lasu. Jak okazało się na miejscu pożar zagrażał jedynie drzewu przygotowanemu do budowy  na sąsiedniej działce. W zdarzeniu poza naszą jednostką udział wziął zastęp z GBA z JRG nr 2 w Koninie. Po zakończeniu działań wróciliśmy do jednostek.  

 
 
Sobota, 19 marca 2011
 
 Wypadek - autostrada
 
 

     O godz. 23.04 zostaliśmy zadysponowani do zdarzenia do jakiego doszło na 268 kilometrze na autostradzie w kierunku do Warszawy.

     Samochód ciężarowy  z przyczepą przewożący samochody osobowe w wyniku pęknięcia opony zjechał do pobliskiego rowu i przewrócił się na lewy bok.

     Kierowca z pojazdu wydostał się o własnych siłach. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji, oraz zebraniu paliwa wyciekającego z uszkodzonego zbiornika paliwa. Działania nasze trwały ponad  dwie godziny po czym wróciliśmy do jednostek. W zdarzeniu poza naszym zastępem z GBA brał również udział z JRG nr 2 z Konina, z JRG z Turku, oraz OSP Tuliszków.    

 
 
 
 
 
 
Czwartek, 10 marca 2011
 
 Pożar traw na Rożku
 
 

     O godzinie 19.45 zostaliśmy zadysponowani do pożaru traw w Rożku. Razem z nami w działaniach brał udział zastęp z JRG nr2 z Konina. Spaleniu uległo około 10 arów nieużytków. Po godzinie działań wróciliśmy do bazy.

 
 
Środa, 09 marca 2011
 
 
 Pożar stodoły w Depauli
 
 
     Około godziny 7.50 zostaliśmy zadysponowani do pożaru stodoły i słomy. Było to dogaszanie pożaru z dnia poprzedniego. Silny wiatr spowodował osuszenie pogorzeliska i rozdmuchał istniejące zarzewie ognia. W działaniach brał również zastęp OSP Kałek.
Po ponad dwóch godzinach akcji wróciliśmy do baz.
 
 
 
Wtorek, 08 marca 2011
 
  Pożar stodoły i traw
 
 
     Około godziny 17 jednostki OSP Krzymów, Paprotnia, Brzeźno, Kałek, oraz  zastęp GCBA z JRG nr 2 z Konina został zadysponowany do pożaru stodoły w miejscowości Depaula, gmina Krzymów, powiat koniński.
 
     Pożar powstał podczas wypalania traw na sąsiadującej  łące. Zmienny wiatr przerzucił ogień na stojącą nieopodal stodołę, w której z powodu pożaru pozostały tylko częściowo mury. Cały dach uległ spaleniu i zawaleniu. Również spaleniu uległa słoma znajdująca się w stodole.
 
     Podczas pożaru jednostka z OSP Krzymów została zadysponowana do pożaru traw w miejscowości Bolesławów, gdzie zagrożony był młody sosnowy las. Po ugaszeniu traw zastęp z Krzymowa wrócił do pierwszego pożaru, przy którym strażacy pomagali w dogaszaniu, oraz przerzucaniu słomy. Po około dwóch godzinach zastępy wróciły do baz. Wiosenne wypalanie traw rozpoczęło się na dobre.
 
 
 
 

 
Piątek, 04 marzec 2011
 
 Brzeźno - pożar budynku mieszkalnego
 
 
  O godzinie 3.36 zostaliśmy zadysponowani do pożaru  w miejscowości Brzeźno, gmina Krzymów. Po dojeździe na miejsce okazało się że pali się budynek  mieszkalny a na miejscu pracują już zastępy pożarnicze z OSP Brzeźno, oraz dwa z JRG nr 2 z Konina. Łącznie podano trzy prądy wody, użyto wentylatora oddymiającego. Ratownicy w celu lepszego dogaszenia i przewietrzenia budynku dokonali otworu w  ścianie szczytowej poddasza oraz w sprzęcie ODO dogasili palący się budynek.  Zadaniem naszym było również dowożenie wody ze znajdującego się sprawnego hydrantu. Po zakończeniu działań zatankowaliśmy naszego GBA i wróciliśmy do  bazy.
 
 
 
Środa, 02 luty 2011
 
 Paprotnia - pożar budynku mieszkalnego
 
 

      O nocy o godzinie 02.20  23 lutego w Krzymowie, Paprotni a następnie w Brzeźnie rozwyły się syreny strażackie zwołujące strażaków do pożaru jaki wybuchł w miejscowości Paprotnia. Prawdopodobnie z powodu zwarcia instalacji elektrycznej doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Właściciel obudzony hałasem jaki wytwarzał pożar zdołał ewakuować się z budynku, dobiegł do sąsiadów, którzy powiadomili straż pożarną. Nasza jednostka dotarła na miejsce pożaru jako pierwsza, podaliśmy dwa prądy wody na palący się budynek, oraz zrobiliśmy rozpoznanie. W budynku nie było więcej osób,  w kuchni znajdowała się butka z gazem, budynek został odłączony od napięcia. Druga OSP Paprotnia po przybyciu  na miejsce podała również dwa prądy wody. Następnie z JRG nr 2 z Konina dojechał GCBA. Ratownicy w celu dogaszenia pożaru zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych weszli z prądami gaśniczymi do środka.  W celu lepszego oddymienia użyto dwóch wentylatorów oddymiających. Z budynku wyniesiono pustą butle po gazie propan-butan.

      Budynek  częściowo udało się uratować, lecz w części uratowanej również są ogromne straty, wszystkie ściany, meble, wyposażenie jest całe czarne od dymów i gazów pożarowych. Wszystko nadaje się do wymiany lub generalnego remontu. Nasze działania były utrudnione z powodu panującego 15 stopniowego mrozu. Działania zakończyliśmy po trzech godzinach i wróciliśmy do swoich baz.
 
 
 
Środa, 02 luty 2011
 
 Karambol w Koninie
 
 
     Tego dnia o godzinie 7.22 zostaliśmy zadysponowani do karambolu do jakiego doszło w Koninie na ulicy Europejskiej, w którym brało udział kilka samochodów osobowych, dostawczy i ciężarowy. Dojeżdżając na miejsce zdarzenia zostaliśmy jednak wysłani na zabezpieczenie powiatu i miasta Konina do JRG nr 2, gdyż zastępy ratownicze z tej jednostki były zadysponowane do usuwania skutków karambolu. Po około godzinie zostaliśmy wysłani do własnej siedziby. Razem z nami na zabezpieczeniu JRG przebywała również jednostka z OSP Chorzeń.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Osób on-line

 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
Copyright © 2009-2011   OSP Krzymów