Ostatnia aktualizacja:  2017-05-25 20:02:37

Piątek, 12 Listopad 2010

Na zaproszenie posła Tomasza Nowaka do Brzeźna,  przybył premier  Donald Tusk. W programie wizyty premiera było spotkanie ze strażakami i paniami z KGW powiatu konińskiego. Na początku wizyty premier spotkał się z wójtem gminy Krzymów Tadeuszem Jankowskim i strażakami przy nowo otwartej strażnicy w Brzeźnie.

Czwartek, 11 Listopad 2010

Tradycyjnie od kilku lat w gminie Krzymów odbywają się  uroczystości z okazji  odzyskania niepodległości przez Polskę. Odbywające się uroczystości miały charakter między gminny Gminy Krzymów, Kościelec, oraz parafialnych.

Sobota, 2 Październik 2010

W sobotnie popołudnie 2 października 2010r. zapisała się kolejna piękna karta w historii  miejscowości Brzeźna, gmina Krzymów. Mieszkańcy gminy Krzymów spotkali się na ważnej dla społeczności lokalnej uroczystości otwarcia nowego obiektu sportowo – rekreacyjno - strażackiego.

Sobota, 18 wrzesień 2010

Pogrzeb druha Banaka

Druh Banak w szeregi OSP wstąpił  w 1946 roku w Polichnie, gmina Władysławów. Od 1974 był członkiem OSP Krzymów. W roku 1958 ukończył kurs strażaka III stopnia. Za swoją pracę w OSP i zaangażowanie został kilku krotnie odznaczony. Jako pierwszy otrzymał odznakę „Strażak wzorowy” a jako jedno z ostatnich otrzymał Złoty Medal „Za zasługi dla Pożarnictwa”  W roku 2007 został uhonorowany odznaką „60 Lat Wysługi”.

Po mszy świętej druh Banak został odprowadzony na miejsce wiecznego spoczynku. W ostatniej drodze towarzyszyli mu druhowie z OSP Krzymów z pocztem sztandarowym.

Sobota, 4 wrzesień 2010

Jak co roku jednostki OSP gminy Krzymów spotkały się na manewrach gminnych organizowanych przez komendanta gminnego. Tegoroczne ćwiczenia zostały zaplanowane w celu doskonalenia technik gaszenia pożarów lasów.

Niedziela, 22 sierpień 2010
     Podczas odbywających się dożynek w niedzielę 22 sierpnia w Rychwale,  doszło do miłego akcentu dla dwóch Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu, które otrzymały torby medyczne PSP R1. Darczyńcą była Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, oddział regionalny w Poznaniu.

Niedziela, 4 lipiec 2010

03 lipca w bardzo ciepłe sobotnie popołudnie wszystkie zespoły startujące w gminnych zawodach sportowo-pożarniczych, oraz mieszkańcy i sympatycy pożarnictwa zebrali się w miejscowości Kałek gdzie odbyły się coroczne zawody pożarnicze. Główny organizator tj. druhowie z OSP Kałek  na czele z prezesem Jerzym Lewandowskim przygotowali plac, oraz całe zaplecze związane z przeprowadzeniem zawodów. Na sąsiednim placu w tym samym czasie Firma „Kwant” przygotowała dla wszystkich najmłodszych uczestników plac zabaw na którym można było pobawić się na zjeżdżalniach, spróbować waty cukrowej i prażonej kukurydzy. Całość oczywiście za darmo w ramach współpracy tej firmy z Zarządem Powiatowym ZOSP RP w Koninie.

Niedziela, 6 czerwiec 2010

6 czerwca 2010 roku odbył się festyn rodzinny zorganizowanym  przez Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji w Brzeźnie we współpracy z Wójtem Gminy Krzymów i Dyrekcją Szkoły Podstawowej w Brzeźnie.

Hasło imprezy: „Razem doposażmy obiekt sportowo – rekreacyjno  - strażacki w Brzeźnie” spowodowało, że w jej przygotowanie i przebieg zaangażowało się bardzo wiele osób i instytucji.  Na brak atrakcji nie można było narzekać.

Środa, 21 kwiecień 2010

W OSP Kazimierz Biskupi odbyła się spotkanie członków Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Koninie. Podczas spotkania omawiano kilka tematów dotyczących działalności Ochotniczych Straży Pożarnych.

Sobota, 27 marca 2010

Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” powiatu konińskiego odbyły się w Szkole Podstawowej w Rzgowie.
     W eliminacjach udział brali uczniowie w trzech grupach wiekowych: grupa I –szkoły podstawowe, grupa II – szkoły gimnazjalne i grupa III – szkoły ponadgimnazjalne.

Niedziela, 21 marca 2010

21 marca w Żerkowie powiat jarociński odbyły się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega Pożarom”. Naszą jednostkę, gminę i powiat koniński reprezentowali Marta, Rafał oraz Robert Tomiccy.

07 luty - 28 marca 2010

Od 7 lutego do 28 marca trwał 104 godzinny kurs szeregowców zorganizowany przez Zarząd Gminny OSP w Krzymowie dla druhów z OSP  gminy Krzymów.
     W kursie udział wzięło 37 druhów oraz 4 druhny z OSP Krzymów. Kurs odbył się zgodnie z programem szkoleń zatwierdzonym przez Komendanta Głównego PSP, obejmujący między innymi zagadnienia związane z BHP, organizacją OSP, sprzętem ratowniczym, ODO, armaturą itd.

Wtorek, 16 marca 2010

16 marca w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Brzeźnie, powiat koniński odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Łącznie w szrankach o tytuł najlepszego ucznia w tej dziedzinie stanęło 18 uczniów z sześciu szkół podstawowych, oraz 6 gimnazjalistów z dwóch gimnazjów znajdujących się na terenie gminy.

Poniedziałek, 18 styczeń 2010
     Po raz kolejny w gminie Krzymów, powiat koniński odbyły się eliminacje gminne konkursu plastycznego o tematyce pożarniczej, w której uczniowie szkół z terenu gminy pokazują prace strażaków podczas różnych działań ratowniczo-gaśniczych.

Sobota, 9 styczeń 2010

9 stycznia 2010 roku w Krzymowie odbyło się coroczne zebranie sprawozdawcze podsumowujące działalność jednostki za ubiegły rok.