OSP

Krzymów

 
 

 
 
 
 
      Nasza remiza

 
 
 
 Ostatnia aktualizacja:  2018-04-21 09:58:55
 
 
 
 
 
Piątek, 04 grudzień 2009
Wypadek drogowy - Brzeźno trasa E-92
 
     04.12.2009 o godzinie 14.20 jednostka OSP Krzymów została zadysponowana przez miejskie stanowisko kierowania w Koninie do usunięcia skutków kolizji drogowej w miejscowości Brzeźno na trasie E-92. Do kolizji doszło poprzez nieuwagę kierowcy samochodu VW Polo, którego kierowca kobieta w dziewiątym miesiącu ciąży wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle uderzając w prawidłowo wyjeżdżający samochód marki Suzuki. Kobieta przed przybyciem straży została zabrana przez pogotowie do szpitala. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączenia akumulatorów, a po usunięciu pojazdów uprzątnięcie miejsca zdarzenia. 
 

Piątek, 27 listopad 2009
 
Wypadek w Genowefie
 
    Około godziny 21 zostaliśmy wezwani do miejscowości Genowefa, aby usunąć skutki kolizji drogowej po zderzeniu dwóch pojazdów. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączenia przewodów od akumulatorów, a po usunięciu pojazdów sprzątnięciu jezdni.
 
 
 
 

Piątek, 13 listopada 2009
Wypadek drogowy - Brzezińskie Holendry
 
     Tego dnia około godz. 18 zostaliśmy zadysponowani do usuwania skutków wypadku drogowego. Otrzymaliśmy informacje o zderzeniu dwóch pojazdów, gdzie w jednym z nich zostały uwięzione dwie osoby.     
 
     Po przyjeździe na miejsce zdarzenia przez jednostki straży pożarnej, policji i karetek pogotowia okazało się że na polu leży wywrócony WV Golf, którym podróżowało dwóch mężczyzn wracających z tak zwanej "fuchy". Mężczyźni ci sami wydostali się z pojazdu, a ponieważ obaj byli pod wpływem alkoholu postanowili zbiec z miejsca zdarzenia, Jeden został zatrzymany przez policje w domu, natomiast drugi schowany za przydrożnymi drzewami obserwował działania służb ratowniczych. Został znaleziony przez strażaków podczas przeszukania miejsca zdarzenia. Po scholowaniu pojazdu, oraz sprzątnięciu miejsca zdarzenia wróciliśmy do bazy. 


Środa, 11 listopada 2009
Wypadek drogowy - Brzeziński Rożek
 
     Około godz.19-tej jednostka nasza została zadysponowana do usuwania skutków wypadku drogowego w miejscowości Brzeziński Rożek.

     Po przybyciu na miejsce okazało się, że sprawca wypadku młody mieszkaniec gminy Krzymów kierując pojazdem Ford Modeno pod wpływem alkoholu ( ponad dwa promile) nie zachował ostrożności i będąc na łuku drogi wypadł z niej jadąc prosto po przydrożnych wertepach. Po przejechaniu około 50 merów ścinając dwa drzewka uderzył w stojący na podjeździe posesji pojazd WV Golf, następnie przejechał jeszcze około 20 metrów i zatrzymał się w przydrożnym lasku akacjowym.

     Pierwsza na miejscu wypadku dojechała policja, oraz karetka pogotowia, której personel pomógł wyjść poszkodowanemu przez okno, opatrzono go medycznie i zawieziono do szpitala.

     Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetlenia terenu akcji, a następnie zrobiliśmy dostęp do pojazdu wycinając rosnące najbliżej  drzewa  tarasujące dostęp, oraz znajdujące się na pojeździe. Kolejną czynnością było odłączenie akumulatorów w obu pojazdach. Po przejęciu pojazdów przez właścicieli zakończyliśmy działania i wróciliśmy do bazy.

 
 
Środa, 14 październik 2009
Usuwanie złamanych drzew
 
 
     Około godziny 18 zostaliśmy zadysponowani przez stanowisko kierowania PSP w Koninie do usuwania złamanych drzew i gałęzi, które częściowo tarasowały drogę z Brzeźna w kierunku na Potażniki. Drzewa zostały powywracane przez silnie wiejący wiatr.
 
 

Niedziela, 11 październik 2009
 Szerszenie
 
     Tego dnia po telefonicznym uzgodnieniu z stanowiskiem kierowania udaliśmy około godziny 19-tej do usunięcia gniazda szerszeni w Potaźnikach, które zbudowały kokon w budynku mieszkalnym na strychu. Działania trwały około godziny po której z latających owadów nie zostawiliśmy śladu.
 
 

Poniedziałek, 17 sierpień 2009
Autostrada A-2, 244 kilometr
 
 
    Przed południem zostaliśmy wezwani na przebiegającą przez naszą gminę autostradę A-2, gdzie na 244 kilometrze doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch pojazdów, osobowego i dostawczego. W wyniku wypadku  z samochodu dostawczego wylały się przewożone w wiaderkach żywiczne zaprawy tynkarskie, które pokryły część pasów ruchu oraz samochód osobowy. Nasze działania polegały na zebraniu rozlanej zaprawy oraz dokładnym umyciu jezdni, które trwały prawie trzy godziny. Do zdarzenia został zadysponowany również  zastęp z JRG nr 2.
 
 

Środa, 29 lipiec 2009
Pożar lasu
 
     O godzinie 1920  zostaliśmy zadysponowani do pożaru lasu w miejscowości Głodno. Ze względu na szybkie powiadomienie straży nasze działania gaśnicze trwały 40 minut i zakończyły się ugaszeniem pożaru.
 
 

Sobota, 25 lipiec 2009
 Wiatrołomy
  

     Od godziny 14-tej przez trzy następne usuwaliśmy jeszcze skutki wichury, która przeszła przed kilkoma dniami. Przy tym zdarzeniu usuwaliśmy kilka powalonych drzew na drogach i duktach leśnych w kompleksie lasów złoto górskich na terenie naszej gminy w miejscowości Teresina, Potaźniki i Nowe Potaźniki.

 
Sobota, 25 lipiec 2009
Osy
 
     Tego dnia po raz drugi zostaliśmy zadysponowani do działań tym razem w godzinach wieczornych w miejscowości Rożek Krzymowski usuwaliśmy gniazdo os umieszczone w budynku gospodarczym.
 
 

Poniedziałek, 20 lipiec 2009
Wichura
 
     Tego dnia w godzinach wieczornych przez nasz powiat przeszła silna wichura, która narobiła wiele szkód, powywracała i połamała drzewa, pozrywała dachy. O godzinie 20-tej zostaliśmy powiadomieni, że mamy udać do miejscowości Rożek Krzymowski, gdzie z budynku mieszkalnego wichura zerwała cały dach. Następnie usuwaliśmy powalone drzewa i gałęzie w kilku miejscowościach naszej gminy. Najgorzej przedstawiała się sytuacja na drodze krajowej E-92 na której leżało kilkanaście powalonych drzew oraz gałęzi, a w miejscowości Głodno na  przejeżdżający samochód osobowy przewróciło się drzewo. Nasze działania trwały ponad pięć godzin.
 
 
Środa, 10 czerwiec 2009
 Wypadek
 
     W sobotni wieczór około godziny 20-tej zostaliśmy wezwani do wypadku drogowego w miejscowości Helenów, gdzie kierowca samochodu Łada Samara kierując pojazdem pod wpływem alkoholu, z powodu zbyt szybkiej jazdy stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi, dachując pojazdem na przydrożnym polu. Kierowca wyszedł ze zdarzenia bez szwanku, został  przekazany przybyłemu na miejsce zdarzenia patrolowi policji
 
 
Środa, 27 maj 2009
Pożar lasu
 

     O godzinie ósmej pomimo padającego deszczu zostaliśmy wezwani ponownie do Nowych Potaźnik do gaszenia pożaru lasu, który wczoraj płonął w godzinach popołudniowych. Tym razem sami nie licząc deszczu naszego sprzymierzeńca ugasiliśmy pożar. Jak się okazało las został najprawdopodobniej podpalony, ponieważ palił się kilka metrów za tym wczorajszym.

 
Wtorek, 26 maj 2009
 Pożar lasu
 
 
     Przed godzina czternastą zostaliśmy powiadomieni o pożarze lasu w Nowych Potaźnikach, Paliło się kilka arów poszycia lasu w którego gaszeniu brał również zastęp z JRG nr 2 oraz OSP Paprotnia.
 


Środa, 13 maj 2009
 Pożar opon
 
    Tego dnia kilka minut po godzinie dziewiątej zostaliśmy zadysponowani po pożaru lasu przy drodze E-92, w miejscowości Gołąbek. Po przybyciu na miejsce okazało się że palą się zużyte stare opony na terenie żwirowni. Działania polegały na ugaszeniu opon po czym wróciliśmy do bazy.
 
 
Poniedziałek, 4 maj 2009
Pożar traw
 

     Kilka minut przedgodziną 22 zostaliśmy zadysponowani do pożaru traw w miejscowości Helenów.Działania gaśnicze łącznie z powrotem trwały około godziny.

 
Niedziela, 3 maj 2009
Pożar słomy
 
     Miejskie stanowisko kierowania przy KM PSP w Koninie zadysponowało nas około godziny 16-tej do pożaru sterty słomy w miejscowości Potaźniki. Czyli żmudne gaszenie połączone z przerzucaniem i dogaszaniem słomy. Szczęście sterta była niewielka i działania trwały około 2 godzin.
 
 
Niedziela, 3 maj 2009
 Pożar stodoły
 
     W  niedzielny poranek o godzinie 8.55 zostaliśmy zadysponowani do pożaru stodoły w miejscowości Potaźniki. Po przybyciu na miejsce okazało się, że pali się podpalona stodoła w niezamieszkanym gospodarstwie, w którym w roku ubiegłym kilka razy próbowano podpalić  budynek mieszkalny. Dzięki szybkiej interwencji straży budynek ocalał.
 
 
Poniedziałek, 27 kwiecień 2009
 Pożar lasu
 
    W godzinach południowych zostaliśmy wysłani   do pożaru lasu w miejscowości Genowefa, gdzie palił się młody lasek sosnowo- brzozowy. Pożar został sprawnie ugaszony i po dwóch godzinach byliśmy w bazie.
 
 
Środa, 22 kwiecień 2009
 Pożar traw
 
     Po raz drugi tego dnia tym razem udaliśmy się na drugi koniec naszej gminy aby gasić pożar traw w miejscowości Szczepiło, z którym walczyły już jednostki PSP i OSP z Konina. Pożar był rozprzestrzeniony na kilka hektarów. Ściągnięcie dodatkowych sił pozwoliło na skuteczne ugaszenie pożaru
 
 
Środa, 22 kwiecień 2009
 Pożar traw
 
     Przed godziną 15-tą udaliśmy się do Roztoki w celu ugaszenia pożaru traw i drzew przy korycie rzeki Warta. Po ugaszeniu powrót do bazy i przygotowanie sprzętu.
 
 
Niedziela, 5 kwiecień 2009
 Pożar mieszkania
 
     Kilka minut przed godziną 21 zostaliśmy zaalarmowani o pożarze budynku mieszkalnego w Krzymowie na ulicy Głównej. Na miejscu okazało się, że mieszkaniec budynku zaprószył ogień, zasypiając z zapalonym papierosem. Zapaleniu uległa pościel, na szczęście pozostałych mieszkańców obudziła czujka dymu. Nasze działania polegały na wyprowadzeniu poszkodowanego, przewietrzeniu mieszkania oraz wyniesieniu pościeli na zewnątrz.
 
 
Środa, 18 marzec 2009
 Pożar traw
 
      Drugim wyjazdem alarmowym naszego Mana był wyjazd do pożaru traw w Borowie. Tradycyjnie każdego roku w tym miejscu ktoś wypala trawy i pozostałości roślinne przy okolicznych  rowach   i drogach.
 
 
Czwartek, 12 marzec 2009
 Pożar stodoły
 
     Tego dnia po raz pierwszy z naszym nowym Manem udaliśmy się do działań  gaśniczych  do płonącej stodoły w miejscowości Tury, gmina Kościelec. Chrzest bojowy wypadł na piątkę, Man ma same zalety, a jazda nim to czysta przyjemność.
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
Osób on-line

 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
Copyright © 2009-2011   OSP Krzymów