OSP

Krzymów

 
 

 
 
 
 
      Nasza remiza

 
 
 
 Ostatnia aktualizacja:  2018-06-26 20:47:57
 
 
Powiatowe eliminacje OTWP
"Młodzież zapobiega pożarom"
 
 
 
     

     Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” na szczeblu powiatowym został przeprowadzony w Boguszycach w gminie Wierzbinek.

   Uczniowie reprezentowali szkoły podstawowe, gimnazja, oraz szkoły średnie z czternastu gmin powiatu. Na początku wszystkich zebranych powitał Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego w Koninie dh Władysław Koliński. Cześć turnieju związana ze sprawdzeniem testów, oraz wyłonieniem najlepszych uczestników biorących udział w eliminacjach była zadaniem oficerów z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej PSP  w Koninie; kapitana Roberta Soliny, oraz starszego kapitana Sebastiana Olesiaka.  
 
     Eliminacje powiatowe przeprowadzono podobnie jak w przypadku eliminacji gminnych w dwóch etapach: pisemnym i ustnym. W teście pisemnym brało udział 28 uczestników. Zwycięzcy eliminacji powiatowych zostali zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

     Dla uczestników turnieju przygotowano nagrody rzeczowe m.in. odtwarzacze MP3 i DVD, telefony komórkowe, zegarki i plecaki. Podziękowano również nauczycielom przygotowującym uczniów do turnieju, a wszystkim wręczono pamiątkowe dyplomy.

 
W wyniku eliminacji kolejność miejsc finałowych przedstawia się następująco:
 
 
Szkoły podstawowe:
  • I miejsce:  Weronika Witkowska - SP Jaroszewice
  • II miejsce:  Martyna Szyjkowska - SP Piotrkowice
  • III miejsce:  Martyna Kozłowska  - SP Helenów II
 
 
Gimnazjum
  • I miejsce:  Karolina Szyjkowska – Gimnazjum Ślesin
  • II miejsce:  Bartosz Kupski - Gimnazjum Kazimierz Biskupi
  • III miejsce:  Mateusz Mili – Gimnazjum Sławsk
 
 
Szkoły ponad gimnazjalne
  • I miejsce:  Zuzanna Łukaszewicz –ZSP Kleczew
  • II miejsce:  Edyta Wiśniewska - ZL Kramsk
 

     W turnieju wzięły udział uczennice ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum z Brzeźna, które reprezentowały gminę Krzymów. Uczennica Szkoły podstawowej Klaudia Olejniczak zajęła VI miejsce, natomiast Maria Łysiak z Gimnazjum miejsce IX.
 

 
 
 
 
 
     
       

 
 
 
Osób on-line

 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
Copyright © 2009-2011   OSP Krzymów