OSP

Krzymów

 
 

 
 
 
 
      Nasza remiza

 
 
 
 Ostatnia aktualizacja:  2018-06-26 20:47:57
 
 
Powiatowe eliminacje OTWP - "Młodzież zapobiega pożarom w powiecie konińskim"

 
 Po zakończeniu eliminacji gminnych OTWP nadszedł czas na odbycie eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które odbyły się 24 marca 2012 r. w  Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowążu, gmina Ślesin.

   Miejscowa jednostka OSP gościła w swojej strażnicy 31 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych z terenu całego powiatu.
Eliminacje  zorganizował Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Koninie, a nad prawidłowym przebiegiem eliminacji czuwali oddelegowani funkcjonariusze pożarnictwa z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koninie – st. kpt. Sebastian Olesiak i sekcyjny Sebastian Andrzejewski.

     Wszystkich przybyłych powitał Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego w Koninie druh Andrzej Piaskowski.
 
   Eliminacje przeprowadzono zgodnie z obowiązującym regulaminem w dwóch etapach: pisemnym i ustnym – finałowym, w następujących grupach wiekowych:
  • grupa I – szkoły podstawowe,
  • grupa II – szkoły gimnazjalne,
  • grupa III – szkoły ponad gimnazjalne.

     W grupie szkół podstawowych najlepszym okazał się Karol Makowski  ze szkoły podstawowej w  Sławsku.

    W grupie gimnazjum I miejsce zajął Hubert Chrustowski, uczeń gimnazjum w Kazimierzu Biskupim, natomiast najlepszym uczniem szkół ponad gimnazjalnych z powiatu konińskiego okazał się Krzysztof Słodkiewicz ze Sompolna.      

     Niestety dziewczyny, które reprezentowały naszą gminę czyli Marta i Patrycja nie zakwalifikowały się do finału, a szkoda (za rok będzie lepiej).

     Zwycięzcy poszczególnych grup wiekowych będą reprezentować powiat koniński na eliminacjach wojewódzkich OTWP, które odbędą się 28 kwietnia w miejscowości Racot w powiecie kościańskim.
   
    Wszyscy zwycięzcy w poszczególnych grupach wiekowych zostali wyróżnieni atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi. Pozostałym uczestnikom wręczono upominki i pamiątkowe dyplomy uczestnictwa w konkursie. Opiekunom dzieci wręczono dyplomy – podziękowania za poświęcony czas i przygotowanie uczniów do tego turnieju.

 
 
     

 
 
Osób on-line

 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
Copyright © 2009-2011   OSP Krzymów