Ostatnia aktualizacja:  2018-06-26 20:47:57

Podsumowanie zawodów – pasowanie na strażaka

Na podsumowaniu startu w zawodach sportowo-pożarniczych zebrali się przedstawiciele OSP Krzymów i młodzież biorąca udział w zawodach.

Na podsumowaniu członkowie zarządu OSP zachęcali młodzież do współpracy w jednostce. Co prawda udział w zawodach tego rocznych nie należał do udanych, ale wyciągamy wnioski z błędów i w przyszłym roku będzie na pewno lepiej. Po części oficjalnej miał miejsce skromny posiłek, który był przerywany na konkurencje sportowo- strażackie. W takiej konkurencji udział wzięli Daria i Mateusz. Ich zadaniem było jak najszybsze zjedzenie bułki przy jednoczesnym trzymaniu węża strażackiego w ręce wyciągniętej w bok. I musimy przyznać, że Mateusz nie miał żadnych szans. Daria była nie do pokonania.

W dalszej części spotkania odbyło się pasowanie na wesoło naszych młodych strażaków. Było to dla nich całkowitym zaskoczeniem i niespodzianką, która przyniosła wiele śmiechu wśród pasowanych, jak i pozostałych zgromadzonych. Na początku młodzi zostali usadowieni na ławce, następnie okryci folią i nałożono na nich drabinę tak, aby poszczególne głowy wystawały między szczeblami drabiny. W tym momencie  na plac wkroczył naczelnik z przygotowanym wiadrem z pianą, oraz dużym pędzlem malarskim i przystąpił do namydlenia głów, w celu dokładnego golenia. W pierwszej chwili mieliśmy zamiar  młodych ogolić nasza pilarką Stihl, jednakże odstąpiliśmy od tego zamiaru, gdyż baliśmy się, że zbyt mocno się stępi, a golenia dokonaliśmy specjalnymi toporami i szablami. Przy odgłosach śmiechu, krzyku, płaczu "że piana w oczach" dokonaliśmy tego zabiegu. Na zakończenie mieliśmy dokonać specjalnego mycia z resztek piany hydronetką, która jak na złość odmówiła posłuszeństwa. My jednak z mycia nie zrezygnowaliśmy, robiąc to zastępczymi urządzeniami. Na zakończenie wszyscy stwierdzili, że bardzo im się pomysł spodobał. Do zobaczenia za rok.