Weterani pożarnictwa na starcie.

16 sierpnia druhowie powiatu konińskiego, którzy ukończyli co najmniej 55 lat wzięli udział w międzygminnych zawodach sportowo-rekreacyjnych jednostek OSP w kategorii „Oldboy”. Zawody te odbyły się w Jabłonce gmina Kleczew.W zawodach o tytuł najlepszej jednostki w tej kategorii udział wzięło siedem drużyn, (cztery reprezentujące gminę Kleczew oraz trzy reprezentacje Ochotniczych Straży Pożarnych z gmin: Krzymów, Golina oraz Kramsk).

Zawody tradycyjnie składały się z dwóch konkurencji czyli sztafety i ćwiczeń bojowych.

W sztafecie starowało sześciu druhów, którzy musieli między innymi przeciąć ręczną piłką kołek drewniany,przeciąć przewody pod napięciem, przenieść dwa wiadra wody czy prawidłowo podłączyć wąż do rozdzielacza oraz prądownicę. Każdy z zawodników musiał pokonać w jak najszybszym czasie niebagatelną jak na wiek zawodników odległość  15 metrów, która powodowała szybsze bicie serca u niejednego seniora.

W ćwiczeniach bojowych drużyna składająca się z siedmiu członków musiała sprawić pompę, podłączyć wąż ssawny oraz zbudować linię gaśniczą składającą się z dwóch odcinków Wu-52zakończonych prądownicą, a następnie wodą napełnić odpowiedni pojemnik i strącić trzy pachołki oczywiście wodą. Oczywiście, aby druhowie mogli sobie przypomnieć swoje młode lata w szeregach OSP, w ćwiczeniach bojowych posiadali starą pompę napędzaną siłą ludzkich mięśni, która u wszystkich startujących powodowała niezłą zadyszkę, pomimo że średni czas startu drużyny wynosił około minuty.

Zawody zgromadziły dużą grupę sympatyków pożarnictwa, młodzieży i dzieci dla których przygotowano moc atrakcji na zorganizowanym równocześnie festynie.

Zwycięzcą zawodów została drużyna z OSP Roztoka, która zarówno podczas sztafety jak i ćwiczeń bojowych uzyskała najlepsze wyniki. Wszyscy biorący udział otrzymali stosowne nagrody i upominki ufundowane przez wójta gminy Kleczew.