"Rodzice z nami biegną po radość" w ramach obchodów dnia szkoły bez przemocy

Pod takim hasłem uczniowie, nauczyciele, rodzice, strażacy, przedstawiciele innych instytucji, zakładów pracy spotkali się w szkole podstawowej w Krzymowie aby wziąć udział w przygotowanych atrakcjach z okazji dnia dziecka 6 czerwca 2011r.
      Wszyscy zebrani na początku spotkania wzięli udział w przemarszu przez Krzymów prezentując przygotowane na tę okazję  transparenty. Cały korowód był bardzo barwny, wzbudzał zainteresowanie wśród mieszkańców Krzymowa.
     Po powrocie na miejsce nastąpiło ustawienie uczestników i wymarsz poszczególnych grup na swoje miejsce startowe. Im starsza klasa tym większą odległość mieli do pokonania.
  • dzieci z klas O-I musieli pokonać odległość około 200 metrów,
  • uczniowie klas II i III musieli się zmierzyć z odcinkiem około 700 metrowym
  • natomiast uczniowie klas V, VI oraz wszyscy pozostali do pokonania mieli odległość około 2 kilometrów.
     Po ukończeniu biegu na mecie w szkole podstawowej wszyscy zawodnicy, oraz osoby pomagające w przygotowaniu festynu zostali zaproszeni  na poczęstunek. Następnie na najmłodszych czekał wodzirej, który prowadził super zabawę dla wszystkich chętnych.
     W festynie udział wzięli członkowie koła motocyklowego Magneto, którzy wzięli udział przejeżdżając na motocyklach  podczas przejścia uczestników  przez Krzymów, a po biegach stanowili nie lada atrakcję przewożąc wszystkich chętnych na swych motocyklach (a chętnych do takiej przejażdżki nie brakowało).
     Dla zdobywców w biegu pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii wiekowej  przygotowano drobne upominki i statuetki. I tutaj niespodzianka nasz przedstawiciel członek z OSP Krzymów Robert Tomicki zajął III miejsce w kategorii osób dorosłych.
    Festyn z konkursami i dobrą zabawą trwał kilka godzin, a dla uczestników przygotowano moc atrakcji i konkursów. Jednostka OSP Krzymów razem z policją brała udział w zabezpieczeniu trasy przejazdu i biegu, oraz w zabezpieczeniu medycznym.