Ostatnia aktualizacja:  2018-02-24 15:45:55

Miejskie eliminacje wiedzy pożarniczej OTWP

W sobotę 7 marca w Zespole Szkół im M. Kopernika rozegrane zostały eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej p.t.:„Młodzież zapobiega pożarom”.

W szrankach stanęli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponad gimnazjalnych. W pierwszej fazie eliminacji uczniowie musieli udzielić odpowiedzi w formie testowej na 40 pytań na tematy związane z ochroną przeciwpożarową, zagadnieniami związanymi z miejscowymi zagrożeniami, prewencją, historią i innymi.

W każdej grupie wiekowej wyłoniono po 5 uczestników, którzy najlepiej poradzili sobie w części testowej, a następnie uczniowie ci wzięli udział w dogrywce czyli odpowiadali na pięć losowo wybranych pytań.

W wyniku dogrywki pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych zajęli następujący uczniowie.

•    grupa I, Jakub Ertman ze Szkoły Podstawowej nr 6
  •    grupa II, Szymczak Michał z Gimnazjum nr 5
  •    grupa III szkół ponad gimnazjalnych  - Tomicki Robert z I Liceum

Zwycięzcy eliminacji miejskich będą reprezentować miasto Konin na eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 18 kwietnia w Poznaniu

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej PSP w Koninie w składzie kapitan Andrzej Lewandowski oraz  kapitan Sławomir Janiak.

Na zakończenie zwycięzcy turnieju otrzymali od organizatorów dyplomy i nagrody, a ci którym się nie poszczęściło upominki.

W trakcie turnieju można było zapoznać się ze sprzętem jakim dysponują jednostki straży pożarnych. Pokaz takiego sprzętu w budynku szkoły zorganizowali członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Koninie.