OSP

Krzymów

 
 

 
 
 
 
      Nasza remiza

 
 
 
 Ostatnia aktualizacja:  2018-06-26 20:47:57
 
Miejskie eliminacje wiedzy pożarniczej OTWP
 

     W sobotę 7 marca w Zespole Szkół im M. Kopernika rozegrane zostały eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej p.t.:„Młodzież zapobiega pożarom”.

     W szrankach stanęli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponad gimnazjalnych. W pierwszej fazie eliminacji uczniowie musieli udzielić odpowiedzi w formie testowej na 40 pytań na tematy związane z ochroną przeciwpożarową, zagadnieniami związanymi z miejscowymi zagrożeniami, prewencją, historią i innymi.

     W każdej grupie wiekowej wyłoniono po 5 uczestników, którzy najlepiej poradzili sobie w części testowej, a następnie uczniowie ci wzięli udział w dogrywce czyli odpowiadali na pięć losowo wybranych pytań.

     W wyniku dogrywki pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych zajęli następujący uczniowie.

  •    grupa I, Jakub Ertman ze Szkoły Podstawowej nr 6
  •    grupa II, Szymczak Michał z Gimnazjum nr 5
  •    grupa III szkół ponad gimnazjalnych  - Tomicki Robert z I Liceum 
 
     Zwycięzcy eliminacji miejskich będą reprezentować miasto Konin na eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 18 kwietnia w Poznaniu

    Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej PSP w Koninie w składzie kapitan Andrzej Lewandowski oraz  kapitan Sławomir Janiak.

     Na zakończenie zwycięzcy turnieju otrzymali od organizatorów dyplomy i nagrody, a ci którym się nie poszczęściło upominki.

     W trakcie turnieju można było zapoznać się ze sprzętem jakim dysponują jednostki straży pożarnych. Pokaz takiego sprzętu w budynku szkoły zorganizowali członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Koninie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Osób on-line

 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
Copyright © 2009-2011   OSP Krzymów