Ostatnia aktualizacja:  2018-02-24 15:45:55

Gminne zawody pożarnicze

Tego dnia zastępy pożarnicze z jednostek OSP gminy Krzymów spotkały się na gminnych zawodach sportowo pożarniczych gminy Krzymów. Pomimo padającego deszczu, oraz zimna na starcie zjawiły się wszystkie drużyny tj. pięć z grupy A seniorów, oraz trzy z grupy C kobiet z Krzymowa, Kałku i Brzeźna. Podczas zawodów rozegrano dwie konkurencje czyli sztafetę pożarniczą 7 x 50 metrów z przeszkodami, oraz ćwiczenia bojowe.  W wyniku rozgrywek najlepsze wyniki w poszczególnych konkurencjach uzyskali:

•  w grupie A seniorów najlepszym wynikiem sztafety poszczycić się może OSP Głodno z wynikiem 54,60, natomiast w ćwiczeniach bojowych najlepszy wynik uzyskała OSP Kałek 40,77.
  •  w grupie C kobiet w ćwiczeniach bojowych najlepszy wynik uzyskała drużyna z OSP Brzeźno z wynikiem 58,20 , a ze sztafety najlepsze okazały się panie z OSP Kałek uzyskując czas 63,28.

Po podliczeniu punktów okazało się, że w grupie seniorów zwyciężyli  druhowie z OSP Kałek, przed druhami  z OSP Głodno, Brzeźno, Paprotni i Krzymowa.

Wśród pań najlepszymi okazały się panie z OSP Brzeźno, drugie miejsce przypadło dziewczynom z Kałku, natomiast trzecie naszym paniom z OSP Krzymów. Dla zwycięzców przygotowano puchary, dyplomy, oraz nagrody, które wręczali między innymi wójt gminy pan Tadeusz Jankowski, przewodnicząca rady gminy pani Danuta Mazur, oraz pani Ewa Jeżak.

W zawodach trzy drużyny wzięły udział w konkursie na wykonanie najlepszych ćwiczeń z musztry. W tej konkurencji najlepszymi okazali się druhowie z OSP Krzymów. Stosowny puchar dla dowódcy zwycięskiej drużyny wręczył komendant gminny Tomicki Julian. Również prezes z OSP Brzeźno druh Andrzej Frątczak, otrzymał puchar od dyrektor szkoły podstawowej  w Brzeźnie pani Urszuli Kucharskiej, w ramach podziękowań za wszelką pomoc okazaną szkole i współpracę.

Po wręczeniu pucharów i nagród wszystkich zebranych zaproszono na gorący posiłek przygotowany przez OSP Brzeźno.