Ostatnia aktualizacja:  2018-06-26 20:47:57

Gminne uroczystości Dnia Strażaka

W Głodnie, gmina Krzymów, 17 maja 2009 roku odbyły się gminne uroczystości Dnia Strażaka, połączone z przekazaniem dla miejscowej jednostki lekkiego samochodu gaśniczego.

Uroczystość rozpoczęła msza święta w intencji strażaków odprawiona przez księdza Andrzeja Walczaka, proboszcza tutejszej parafii.

Po mszy świętej druhowie udali się na plac przed remizą OSP, gdzie odbyły się dalsze przewidziane scenariuszem uroczystości.

Meldunek o gotowości pododdziałów złożył komendant gminny Naczelnikowi Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego Komendy Miejskiej PSP w Koninie, brygadierowi Jarosławowi Sakowskiemu. Zaproszonych gości powitał prezes jednostki dh Piotr Pilarski, natomiast historię jednostki odczytał naczelnik Przemysław Górski. Podczas uroczystości dla miejscowej jednostki przekazano lekki samochód gaśniczy na podwoziu Forda Transita. Pojazd został zakupiony ze środków Urzędu Gminy oraz środków własnych jednostki.

Przekazania kluczy oraz dokumentów do pojazdu dokonali: wójt gminy Tadeusz Jankowski, przewodnicząca Rady Gminy Zdzisława Pawlak, oraz brygadier Jarosław Sakowski. Przybyli goście złożyli życzenia i gratulacje dla jednostki, oraz strażaków gminy Krzymów.

Przekazanie samochodu dla jednostki w Głodnie zakończyło proces wymiany samochodów gaśniczych dla jednostek OSP. Przez ostatnie 4 lata wymieniono lub skarosowano wszystkie pojazdy gaśnicze na terenie gminy, co było możliwe dzięki dobrej współpracy strażaków z wójtem i radnymi. Obecnie strażacy w pięciu jednostkach dysponują czterema średnimi samochodami gaśniczymi ,oraz dwoma lekkimi.