OSP

Krzymów

 
 

 
 
 
 
      Nasza remiza

 
 
 
 Ostatnia aktualizacja:  2018-06-26 20:47:57
 
Gminne eliminacje strażackie OTWP
 
 
 
     17 marca w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Krzymowie, powiat koniński odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Łącznie w szeregach o tytuł najlepszego ucznia w tej dziedzinie stanęło 21 uczniów z siedmiu szkół podstawowych, oraz 6 gimnazjalistów z dwóch gimnazjów znajdujących się na terenie gminy. 
 
     Wszyscy uczniowie musieli rozwiązać test złożony z 40 pytań obejmujący tematy od historii pożarnictwa, poprzez działania operacyjne, prewencje, sprzęt, ratownictwo medyczne, gaszenie pożarów itp. Ułożenie pytań i sprawdzenie testów jak co roku przeprowadzili pracownicy Komendy Miejskiej PSP w Koninie. Przewodniczącym jury był Naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego mł. bryg. Jarosław  Sakowski. W wyniku eliminacji najlepszymi w swoich grupach wiekowych okazali się:
 
      w grupie I szkół podstawowych
  • I miejsce zajęła Adrianna Jaworska z SP w Borowie,
  • II miejsce zajęła Marta Tomicka z SP w Krzymowie na
  • III miejsce zajął Arkadiusz Grochociński z SP w Brzeźnie.
 
      w grupie drugiej gimnazjum
  • I miejsce zdobył Tomicki Rafał z gimnazjum w Krzymowie,
  • II miejsce zajęła Karolina Olejniczak,
  • III zdobyła Adrianna Szczecińska reprezentujące gimnazjum w Brzeźnie.

     Dla zdobywców najlepszych miejsc ufundowano nagrody i dyplomy, natomiast dla wszystkich biorących udział upominki. Wszyscy uczestnicy zostali w trakcie eliminacji zaproszeni na małe słodkie co nieco. Organizatorzy podziękowali również wszystkim opiekunom przygotowującym uczniów do konkursu skromnym prezentem, oraz pamiątkowym dyplomem. Zdobywcy pierwszych miejsc będą reprezentować gminę Krzymów na eliminacjach powiatowych, które odbędą się 28 marca w Kazimierzu Biskupim.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
Osób on-line

 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
Copyright © 2009-2011   OSP Krzymów