OSP

Krzymów

 
 

 
 
 
 
      Nasza remiza

 
 
 
 Ostatnia aktualizacja:  2018-06-26 20:47:57
 
 
Gminne eliminacje strażackie OTWP
 
 
 
      16 marca w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Brzeźnie, powiat koniński odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Łącznie w szrankach o tytuł najlepszego ucznia w tej dziedzinie stanęło 18 uczniów z sześciu szkół podstawowych, oraz 6 gimnazjalistów z dwóch gimnazjów znajdujących się na terenie gminy. Wszyscy uczniowie musieli rozwiązać test złożony z 40 pytań obejmujący tematy od historii pożarnictwa, poprzez działania operacyjne, prewencje, sprzęt, ratownictwo medyczne, gaszenie pożarów itp. Ułożenie pytań i sprawdzenie testów jak co roku przeprowadzili pracownicy Komendy Miejskiej PSP w Koninie. Przewodniczącym jury był Naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego brygadier Jarosław Sakowski. W wyniku końcowej eliminacji najlepszymi w swoich grupach wiekowych okazali się:
 
   W grupie I szkół podstawowych
  • I miejsce zajęła Marta Tomicka SP w Krzymowie,
  • II miejsce zajęła Patrycja Roszak z SP w Smólniku,
  • III miejsce Klaudia Olejniczak z SP w Brzeźnie. 
   W grupie drugiej gimnazjum
  • I miejsce zdobył Tomicki Rafał z gimnazjum w Krzymowie,
  • II miejsce zajął Mariusz Zientek również z Krzymowa,
  • III miejsce zajęła Karolina Olejniczak z gimnazjum w Brzeźnie.
     Dla zdobywców trzech najlepszych miejsc Wójt gminy ufundował nagrody i dyplomy, natomiast dla wszystkich biorących udział nagrody książkowe . Wszyscy uczestnicy zostali w trakcie eliminacji zaproszeni na mały poczęstunek przygotowany przez organizatorów, a po nim uczestnicy zostali zaproszeni na obejrzenie kilku krótkich filmów o pracy strażaków podczas różnych zdarzeń. Prezes zarządu oddziału gminnego w Krzymowie Jan Czaja podziękował również wszystkim opiekunom przygotowującym uczniów do konkursu. Podczas eliminacji wręczono również nagrody i dyplomy dla uczniów biorących udział w gminnym konkursie plastycznym „Straż w oczach dziecka”.

     Zdobywcy pierwszych miejsc w turnieju będą reprezentować gminę Krzymów na eliminacjach powiatowych OTWP, które odbędą się 27 marca w Rzgowie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Osób on-line

 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
Copyright © 2009-2011   OSP Krzymów