Gminne Zawody Pożarnicze

5 lipca w Paprotni, pow. koniński ziemski odbyły się Gminne Zawody Sportowo- Pożarnicze OSP gminy Krzymów. Łącznie w zawodach wzięło udział 9 drużyn: pięć w grupie A, trzy drużyny kobiece w grupie C, oraz jedna MDP CTIF dziewcząt z Krzymowa. Tradycyjnie rozgrywanymi konkurencjami była sztafeta pożarnicza oraz ćwiczenia bojowe. Kolejność zdobytych miejsc przedstawiała się następująco:

• W grupie MDP CTIF pierwsze miejsce zajęła drużyna z Krzymowa.
  • W grupie A mężczyzn pierwsze miejsce zajęła drużyna z Paprotni, drugie panowie z Krzymowa, trzecie drużyna z Kałku.
  • W grupie C kobiet najlepszymi okazały się panie z Kałku, drugie miejsce zajęła drużyna z Brzeźna,  a trzecie dziewczyny  z Krzymowa, które mogą mówić o dużym pechu, gdyż podczas strącania pachołków w ćwiczeniach bojowych rozpięły się węże

Część drużyn wzięła udział w dobrowolnych ćwiczeniach z musztry, rywalizując o statuetkę ufundowaną przez Komendanta Gminnego za najlepsze wykonanie właśnie tych ćwiczeń.

Dodatkową atrakcją był występ najmłodszych „strażaków” z Krzymowa, w wieku 10-12 lat, którzy w specjalnie przygotowanym regulaminie wystąpili w sztafecie pożarniczej oraz w ćwiczeniach bojowych.

Podczas wręczania nagród druh Lech Marciniak z OSP Paprotni został wyróżniony i wręczono mu pamiątkową statuetkę w podziękowaniu za wieloletnią prace jako konserwator sprzętu w OSP .Do życzeń dołączył się wójt gminy Krzymów Tadeusz Jankowski, przewodnicząca rady gminy Zdzisława Pawlak, oraz Prezes i Komendant Gminny.

Komisja sędziowska z KM PSP i JRG z Konina pod przewodnictwem brygadiera Jarosław Sakowskiego oceniała zmagania strażaków biorących udział w zawodach.

Na zakończenie wszyscy druhowie, zaproszeni goście, oraz wszyscy przybyli na zawody zostali zaproszeni przez organizatorów na strażacką grochówkę.