OSP

Krzymów

 
 

 
 
 
 
      Nasza remiza

 
 
 
 Ostatnia aktualizacja:  2018-06-26 20:47:57
 

Gminne Zawody Pożarnicze w Kałku 


 
      03 lipca w bardzo ciepłe sobotnie popołudnie wszystkie zespoły startujące w gminnych zawodach sportowo-pożarniczych, oraz mieszkańcy i sympatycy pożarnictwa zebrali się w miejscowości Kałek, gdzie miały się odbyć w/w zawody. Główny organizator tj. druhowie z OSP Kałek  na czele z prezesem Jerzym Lewandowskim przygotowali plac , oraz całe zaplecze związane z przeprowadzeniem zawodów. Na sąsiednim placu w tym samym czasie Firma „Kwant” przygotowała dla wszystkich najmłodszych uczestników plac zabaw, na którym można było pobawić się na zjeżdżalniach, spróbować waty cukrowej i prażonej kukurydzy. Całość oczywiście za darmo w ramach współpracy tej firmy z Zarządem Powiatowym ZOSP RP w Koninie.

     W zawodach wystąpiło pięć OSP  terenu gminy Krzymów (powiat koniński), 5 drużyn w kategorii A seniorów, oraz trzy drużyny żeńskie w kategorii C. Jako pierwsze wystartowały panie w biegu sztafetowym 7 x 50 metrów. Następnie w tej samej konkurencji startowali seniorzy. Po zakończeniu sztafety  przyszła kolej na ćwiczenia bojowe w wykonaniu wszystkich drużyn startujących w zawodach. W wyniku rozgrywek kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:

Panie w grupie C:
  • I miejsce OSP Krzymów
  • II miejsce OSP Kałek
  • III miejsce OSP Brzeźno
 
Seniorzy w grupie A:
  • I miejsce OSP Kałek
  • II miejsce OSP Paprotnia
  • III miejsce OSP Głodno
 
     Dla uczestników przygotowano dyplomy, nagrody i upominki, a dla zwycięzców puchary za zajęcie I miejsc.

     W zawodach drużyny kobiece startowały o puchar Komendanta Gminnego za najlepiej wykonane ćwiczenia z musztry, z których zwyciężyła OSP Brzeźno. Na zakończenie zawodów w/w drużyna otrzymała z rąk komendanta stosowny puchar.

      Zawody sędziowali pracownicy Komendy Miejskiej PSP w Koninie na czele z sędzią głównym brygadierem Jarosławem Sakowskim. Zawody w ocenie sędziów wypadły bardzo dobrze, nie było żadnych wypadków, kontuzji, a całe zawody przebiegały w prawdziwie sportowej atmosferze. Dla przybyłych sympatyków pożarnictwa gospodarze przygotowali darmową smaczną strażacką grochówkę, którą wszyscy z apetytem zajadali.

      Na zakończenie prezes zarządu oddziału gminnego  dh Jan Czaja podziękował wszystkim strażakom za zaangażowanie podczas tegorocznej powodzi, która również choć w niewielkim stopniu dotknęła naszą gminę.
 
 
 
     
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Osób on-line

 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
Copyright © 2009-2011   OSP Krzymów