Ostatnia aktualizacja:  2018-06-26 20:47:57

Festyn rodzinny

Słoneczne niedzielne popołudnie, 6 czerwca 2010 roku. W przyszkolnym parku spotkali się mieszkańcy Brzeźna i okolic na rodzinnym festynie zorganizowanym  przez Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji w Brzeźnie we współpracy z Wójtem Gminy Krzymów i Dyrekcją Szkoły Podstawowej w Brzeźnie.  Hasło imprezy: „Razem doposażmy obiekt sportowo – rekreacyjno  - strażacki w Brzeźnie” spowodowało, że w jej przygotowanie i przebieg zaangażowało się bardzo wiele osób i instytucji.  Na brak atrakcji nie można było narzekać.

Festyn rozpoczął mecz w piłkę nożną pomiędzy reprezentacją Stowarzyszenia a drużyną Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnie, która pokonała przeciwników (2:1). Następnie druhowie OSP z Brzeźna i Krzymowa  zaprezentowali pokazy sprawności bojowej, oraz przygotowali strażacki tor przeszkód dla uczestników festynu.

Atrakcją dla dzieci okazało się miasteczko ruchu drogowego zorganizowane przez WORD w Koninie, oraz liczne konkursy i zabawy przygotowane w ramach akcji „Harcerze dzieciom” poprowadzonej  przez 22 WDH „Sad” z Brzeźna. W czasie festynu można było nabyć cegiełkę na doposażenie nowego obiektu sportowo – rekreacyjno – strażackiego w Brzeźnie.

Piękna pogoda sprzyjała miłej i wesołej zabawie, którą urozmaiciły występy dzieci i młodzieży, oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Brzeźna. Powodzeniem cieszyły się kawiarenka, stoisko z  małą gastronomią i loteria fantowa, w której każdy los był szczęśliwy!!!

Impreza prowadzona przez Macieja Popielarza i Urszulę Kucharską wzbudziła duże zainteresowanie. Mieszkańcy bawili się przy muzyce do  późnej nocy.  Każdy znalazł tu coś dla siebie. Zysk z festynu w kwocie 6 655zł ( w tym ze sprzedaży cegiełek  1255 zł) pozwoli na doposażenie nowego obiektu, który będzie służył wszystkim mieszkańcom gminy Krzymów. Jednostka OSP Krzymów włączyła się czynnie w przygotowanie tej imprezy, a nasi koledzy z Brzeźna już niedługo przeniosą się do nowo budowanej siedziby jednostki, w której zdecydowanie  zostanie podniesiony standard   i warunki do przechowywania sprzętu, oraz spotkań druhów z Brzeźna.