OSP

Krzymów

 
 

 
 
 
 
      Nasza remiza

 
 
 
 Ostatnia aktualizacja:  2017-05-25 20:02:37
 
 
 
 

 
Czwartek, 27 kwiecień 2017
 
Pożar traw
 
     O godzinie 22.26 zostaliśmy zadysponowani do pożaru traw i trzcin w miejscowości Piersk. Trawy paliły się w dorzeczu rzeki Warta. Po dojechaniu użyto tłumic i szybkiego natarcia, pożar ugaszono i zastęp nasz wrócił do bazy. Działaliśmy sami, a spaleniu uległo około 20 arów traw.
 

Sobota, 15 kwiecień 2017
 
Wypadek drogowy w Paprotni
 
     Kilka minut przed godziną osiemnastą zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego w miejscowości Paprotnia na ulicy Kupieckiej, gdzie doszło do potrącenia samochodem osobowym rowerzysty (kilkuletniego chłopca) który po zderzeniu wpadł do przydrożnego rowu. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia na miejscu działał już zespół ratownictwa medycznego, który zajmował się potrąconym chłopcem oraz zastęp z OSP Paprotnia. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i pomocy przy wydobyciu z pojazdu dwóch osób poszkodowanych, które po założeniu kołnierzy medycznych zostały przekazane ZRM. W akcji brały udział zastępy GBA  z JRG nr 2 z Konina, Policja, drugi zespół ratownictwa medycznego, oraz OSP Kałek. 
 

Sobota, 18 marzec 2017
 
Powalone drzewo
 

     O godzinie 19.15 zostaliśmy zadysponowani do usunięcia powalonego przez silny wiatr drzewa częściowo tarasującego drogę krajową E-92 w miejscowości Genowefa. Do działań dojechał również zastęp GBA z JRG nr 2 z Konina. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez rozłożenie pachołków drogowych oraz rozłożeniu dysków ostrzegawczych przystąpiliśmy do usunięcia drzewa. Do naszych działań należało również kierowanie ruchem drogowym. Po zakończeniu prac zastępy wróciły do baz.


Czwartek, 09 marzec 2017
 
Fałszywy alarm - zadymienie
 
     W godzinach wieczornych zastaliśmy zaalarmowani i wysłani w okolice Brzezińskich Holendrów, gdzie zauważono jak to określono dymy nad lasem. Nasz zastęp udał się drogą krajową E92 w poszukiwaniu zadymienia. Drogą do Krzymowa przez Borowo udały się zastępy OSP Brzeźno, oraz zastęp GBA z JRG nr2 z Konina. Niestety nie ustaliliśmy źródła zadymienia, które w miedzy czasie ustało. Po sporządzeniu meldunków zastępy wróciły do bazy.
 

Sobota, 11 luty 2017
 
Zabezpieczenie pracy respiratora
 
     W godzinach wieczornych zostaliśmy zadysponowani do Nowego Krzymowa, gdzie z powodu braku energii elektrycznej groziło zatrzymaniem pracy respiratora z osprzętem podtrzymującego funkcje życiowe mieszkanki naszej gminy. Po podłączeniu agregatu prądotwórczego z tzw. AVR czyli stabilizacją napięcia  do instalacji do której podłączona była aparatura medyczna i po sprawdzeniu prawidłowości działania agregat zostawiliśmy na miejscu. Agregat pracował kilka godzin do czasu przywrócenia energii elektrycznej w miejscowości. Było to pierwsze takie zdarzenie w naszej jednostce.
 

 

 

 
 

 

 

 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Osób on-line

 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
Wspierane przez Hosting o12.pl
  
 
 
Copyright © 2009-2011   OSP Krzymów