OSP

Krzymów

 
 

 
 
 
 
      Nasza remiza

 
 
 
 Ostatnia aktualizacja:  2018-04-21 09:58:55
 
 
 
 

 
Wtorek, 05 grudzień 2017
 
Pożar sadzy - Szczepidło
 
 
     W godzinach południowych nasz zastęp został zadysponowany do pożaru sadzy w miejscowości Szczepidło. Przybyliśmy na miejsce jako pierwsi i przystąpiliśmy do działań. Ze względu na opady deszczu, braku wyjścia na dach, oraz braku włazu rewizyjnego w kominie, do działań zadysponowano podnośnik z JRG nr 1 z Konina. Działania obejmowały wyczyszczenie komina przy pomocy szczotki z obciążnikiem oraz usunięcie sadzy z kotłowni. W działaniach uczestniczyły również zastępy GBA z JRG nr 2 z Konina oraz GBA z OSP Brzeźno.
 

Niedziela, 19 listopad 2017
 
Pożar stodoły w Beznazwie
 
     Kilka minut po piątej rano zostaliśmy zadysponowani do pożaru stodoły w Beznazwie, gmina Władysławów, powiat turecki. Po przybyciu  stwierdziliśmy pożar stodoły z oborą w stanie mocno rozwiniętym. W działaniach uczestniczyły już zastępy z powiatu tureckiego: GCBA z JRG Turek, GBA Władysławów, GBA Chylin i inne. Do zdarzenia zadysponowano również GBA z OSP Paprotnia oraz GCBA z JRG nr 2 z Konina. W wyniku pożaru spaleniu uległa górna część budynku z umieszczoną na niej słomą i sianem. Działania trwały kilka godzin i zakończyły się około dziesiątej.
 
 
 

Październik 2017
 
Usuwanie powalonych drzew w gminie Sośnie
 
     Druhowie z naszej gminy brali udział w usuwaniu powalonych drzew w wyniku przejścia przez nasz region orkanu Ksawery.  Z OSP Krzymów w usuwaniu skutków nawałnicy wziął udział druh Jurkiewicz Jarosław.
 

Poniedziałek, 30 październik 2017
 
Pożar stodoły w Turach
 
     Tego dnia nie zostaliśmy zadysponowani do pożaru stodoły w miejscowości Tury. Do pożaru doszło  trzy kilometry od naszej jednostki na terenie gminy Kościelec, powiat kolski, dlatego też mimo naszego zgłoszenia i chęci wyjazdu nie dostaliśmy zgody na ten wyjazd z SKKM PSP z Konina.
 
 
 
 

Poniedziałek, 30 październik 2017
 
Wypadek samochodu w Potażnikach
 
     W godzinach dopołudniowych zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego w miejscowości Potażniki, gdzie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na miejscu działały już zastępy GBA a JRG nr 2 z Konina oraz zespół ratownictwa medycznego.  Na miejsce dotarła również Policja. Po zakończeniu działań zastępy wróciły do jednostek.
 
 
 

Wtorek, 17 październik 2017
 
Osy w Krzymowie i pożar samochodu dostawczego
 

     W godzinach wieczornych udaliśmy się ulicę Główną w Krzymowie celem zniszczenia gniazda os w budynku mieszkalnym. Po rozpoznaniu sytuacji mieliśmy przystąpić do działań kiedy zostaliśmy wywołani przez SKKM KM PSP w Koninie i wysłani alarmowo do pożaru  samochodu dostawczego na drodze krajowej E-92 w Staro Paprockich Holendrach. Po przybyciu na miejsce stwierdziliśmy pożar samochodu, który cały był objęty płomieniami. W płomieniach płonącego auta dochodziło do eksplozji. Na palący się pojazd podaliśmy dwa prądy piany, wezwaliśmy dodatkowe siły i środki. Jak się okazało pojazd przewoził meble i lodówki, w których z powodu wysokiej temperatury dochodziło do wybuchów sprężarek. Po przybyciu wsparcia GBA z OSP Paprotnia, GBA  i GCBA z JRG nr 2  Konina pojazd został ugaszony, a po dojechaniu pomocy drogowej został usunięty z drogi. Do działań zadysponowano również dwa patrole Policji, których funkcjonariusze kierowali ruchem drogowym. Po zakończeniu działań jednostki wróciły do swoich baz, my natomiast udaliśmy się do Krzymowa celem usunięcia gniazda os. Tym razem swoje zadanie zakończyliśmy bez przeszkód i wróciliśmy do jednostki.


Czwartek, 05 październik 2017
 
Powalone drzewo przy cmentarzu w Krzymowie
 
     W wyniku działania Orkanu Ksawery zostaliśmy zadysponowani do usunięcia powalonego drzewa w Krzymowie, które powalone zostało na drodze powiatowej przy cmentarzu. Działania trwały podczas silnego wiatru, który utrudniał pracę strażakom oraz  stwarzał dla nich zagrożenie.
 

Czwartek, 14 wrzesień 2017
 
Szerszenie - Drążno
 
 
     Tym razem usuwanie szerszeni w miejscowości Drążno.
 

Poniedziałek, 04 wrzesień 2017
 
Szerszenie - Borowo
 
 
     I znów walka z owadami błonkoskrzydłymi tym razem budynek mieszkalny w Borowie.
 

Środa, 16 sierpień 2017
 
Szerszenie - Genowefa
 
 
     W godzinach wieczornych zostaliśmy zadysponowani do usunięcia gniazda szerszeni w Genowefie.
 

Poniedziałek, 07 sierpień 2017
 
Szerszenie - Paprotnia
 
     Wieczorem zostaliśmy zadysponowani do usunięcia gniazda szerszeni znajdującego się poddaszu budynku mieszkalnego.
 

Poniedziałek, 07 sierpień 2017
 
Ciągnik w rzece Warta
 
     Tego dnia nasz zastęp został zadysponowany do miejscowego zagrożenia jakim było wjechanie ciągnika rolniczego do rzeki Warta w miejscowości Ladorudz. Do takiego zdarzenia miało dojść podczas przejazdu ciągnika promem. Jak się okazało po przybyciu na miejsce do rzeki częściowo wjechała przyczepa ciągnika, która została wyciągnięta na prom przed przybyciem zastępów ratowniczych. Podczas tego manewru został uszkodzony prom, który kilka dni wcześniej został oddany do użytku po generalnym remoncie.
 

Wtorek, 25 lipiec 2017
 
Wypadek - Paprotnia
 
     Nasza jednostka została zadysponowana do usunięcia skutków wypadku drogowego w Paprotni, który powstał  w wyniku uderzenia samochodu osobowego w słup telefoniczny. Na miejsce zdarzenia zadysponowano również OSP Paprotnia, GBA z JRG nr 2 z Konina, OSP Brzeźno, Policję i zespół ratownictwa medycznego.
 

Czwartek, 29 czerwiec 2017
 
Zabezpieczenie beczek z chemikaliami
 
     W godzinach popołudniowych zostaliśmy zadysponowani na teren żwirowni  w Depauli, gdzie dokonaliśmy zabezpieczenia beczek z chemikaliami poprzez ogrodzenie terenu siatką na wkopanych wcześniej kołkach.  
 
 

Niedziela, 04 czerwiec 2017
 
Wiatrołomy w Genowefie
 
     W godzinach popołudniowych zostaliśmy zadysponowani do usunięcia wiatrołomów, oraz zabezpieczenia budynków po przejściu bardzo silnego wiatru w Genowefie. Pracowaliśmy w trzech różnych miejscach razem z druhami z OSP Paprotnia, zastępem GBA, oraz  podnośnikiem hydraulicznym z JRG nr 2 w Koninie.
 

Piątek, 02 czerwiec 2017
 
Działania chemiczne w Depauli
 
     Tego dnia nasi druhowie brali udział w działaniach chemicznych polegających na wydobywaniu i zabezpieczaniu beczek i pojemników z chemikaliami wydobywanych z dzikiego składowiska na terenie żwirowni w Depauli.
 
 

Czwartek, 27 kwiecień 2017
 
Pożar traw
 
     O godzinie 22.26 zostaliśmy zadysponowani do pożaru traw i trzcin w miejscowości Piersk. Trawy paliły się w dorzeczu rzeki Warta. Po dojechaniu użyto tłumic i szybkiego natarcia, pożar ugaszono i zastęp nasz wrócił do bazy. Działaliśmy sami, a spaleniu uległo około 20 arów traw.
 
 
 
 

Sobota, 15 kwiecień 2017
 
Wypadek drogowy w Paprotni
 
     Kilka minut przed godziną osiemnastą zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego w miejscowości Paprotnia na ulicy Kupieckiej, gdzie doszło do potrącenia samochodem osobowym rowerzysty (kilkuletniego chłopca) który po zderzeniu wpadł do przydrożnego rowu. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia na miejscu działał już zespół ratownictwa medycznego, który zajmował się potrąconym chłopcem oraz zastęp z OSP Paprotnia. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i pomocy przy wydobyciu z pojazdu dwóch osób poszkodowanych, które po założeniu kołnierzy medycznych zostały przekazane ZRM. W akcji brały udział zastępy GBA  z JRG nr 2 z Konina, Policja, drugi zespół ratownictwa medycznego, oraz OSP Kałek. 
 

Sobota, 18 marzec 2017
 
Powalone drzewo
 

     O godzinie 19.15 zostaliśmy zadysponowani do usunięcia powalonego przez silny wiatr drzewa częściowo tarasującego drogę krajową E-92 w miejscowości Genowefa. Do działań dojechał również zastęp GBA z JRG nr 2 z Konina. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez rozłożenie pachołków drogowych oraz rozłożeniu dysków ostrzegawczych przystąpiliśmy do usunięcia drzewa. Do naszych działań należało również kierowanie ruchem drogowym. Po zakończeniu prac zastępy wróciły do baz.


Czwartek, 09 marzec 2017
 
Fałszywy alarm - zadymienie
 
     W godzinach wieczornych zastaliśmy zaalarmowani i wysłani w okolice Brzezińskich Holendrów, gdzie zauważono jak to określono dymy nad lasem. Nasz zastęp udał się drogą krajową E92 w poszukiwaniu zadymienia. Drogą do Krzymowa przez Borowo udały się zastępy OSP Brzeźno, oraz zastęp GBA z JRG nr2 z Konina. Niestety nie ustaliliśmy źródła zadymienia, które w miedzy czasie ustało. Po sporządzeniu meldunków zastępy wróciły do bazy.
 

Sobota, 11 luty 2017
 
Zabezpieczenie pracy respiratora
 
     W godzinach wieczornych zostaliśmy zadysponowani do Nowego Krzymowa, gdzie z powodu braku energii elektrycznej groziło zatrzymaniem pracy respiratora z osprzętem podtrzymującego funkcje życiowe mieszkanki naszej gminy. Po podłączeniu agregatu prądotwórczego z tzw. AVR czyli stabilizacją napięcia  do instalacji do której podłączona była aparatura medyczna i po sprawdzeniu prawidłowości działania agregat zostawiliśmy na miejscu. Agregat pracował kilka godzin do czasu przywrócenia energii elektrycznej w miejscowości. Było to pierwsze takie zdarzenie w naszej jednostce.
 

 

 

 
 

 

 

 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Osób on-line

 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
Copyright © 2009-2011   OSP Krzymów