OSP

Krzymów

 
 

 
 
 
 
      Nasza remiza

 
 
 
 Ostatnia aktualizacja:  2018-04-21 09:58:55
 
 
 
 

 
 
 
Poniedziałek, 26 grudzień 2016
 
Powalone drzewo
 
     W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia w godzinach wieczornych zostaliśmy zadysponowani do usunięcia powalonego drzewa przewróconego przez silny wiatr w miejscowości Nowy Krzymów.
 
 

Piątek, 23 grudzień 2016
 
Wypadek na stacji ORLEN w Genowefie
 
     Kilka minut przed godziną szóstą rano zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego do jakiego doszło na stacji ORLEN W Genowefie, gdzie jeden z tirów nie wyhamował z powodu oblodzenia jezdni i uderzył w stojący na parkingu drugi TIR. Skutkiem najechania był rozerwany zbiornik jednego  z pojazdów, z którego wypływał olej napędowy. Razem z zastępem z OSP Paprotnia, oraz zastępem GBA z JRG nr 1 z Konina udało się zahamować wypływ oleju napędowego. Po przybyciu na miejsce Policji, kierowca jednego z Tirów odjechał od drugiego, a my mogliśmy dokończyć nasze czynności związane z zebraniem resztek oleju z terenu stacji rozlanego podczas kolizji.
 
 
 

Środa, 19 październik 2016
 
Plama oleju
 

     O godzinie 18.17 zostaliśmy zadysponowani do usunięcia plamy oleju w miejscowości Brzeźno na trasie E-92. NA miejscu pracowały już zastępy GBA z OSP Paprotnia, OSP  Brzeźno oraz zastęp z JRG z Konina. Niestety niewystarczająca ilość sorbentów będących na wyposażeniu działających na miejscu zdarzenia zastępów nie pozwoliła na zakończenie działań. Po przybyciu na miejsce rozdaliśmy zastępom po worku sorbentu co pozwoliło na skuteczne zakończenie działań. W działaniach uczestniczył również patrol Policji. 


Piątek, 23 wrzesień 2016
 
Pożar stodoły w Kunach
 
     W godzinach popołudniowych zostaliśmy zadysponowani do pożaru stodoły w Paprotni. Po dojechaniu okazało się, że pożar obejmuje stodołę na terenie miejscowości Kuny, powiat turecki. W akcji gaśniczej brały udział zastępy GBA z OSP Krzymów, GBA z OSP Paprotnia, GCBA z JRG nr 2 z Konina, GBA z OSP Kałek, GBA z OSP Brzeźno, GBA z OSP Kuny, GBA z OSP Wyszyna, GBA z JRG z PSP Turek oraz Policja. Po opanowaniu sytuacji jednostki z powiatu konińskiego zostały wycofane do baz, a do działań kończących przystąpili ratownicy z powiatu tureckiego.
 
 
 
 

Poniedziałek, 19 wrzesień 2016
 
Osy
 
     Tego dnia w godzinach wieczornych zostaliśmy zadysponowani po raz drugi  w ciągu kilku dni do firmy „KUPIEC” w celu usunięcia gniazda o.
 
 
 

Sobota, 17 wrzesień 2016
 
Pożar łąk - Paprotnia
 
     O 17.30 zostaliśmy ponownie wysłani do pożaru traw tym razem do Paprotni, gdzie spaliło się około 200 metrów kwadratowych łąk. W gaszeniu pożaru uczestniczyły również zastępy GBA z OSP Paprotnia, GBA z OSP Brzeźno oraz GCBA z JRG nr 2 z Konina.
 

Sobota, 17 wrzesień 2016
 
Pożar łąk - Drążno
 

     Kilka minut po piętnastej zostaliśmy zadysponowani przez stanowisko kierowania komendanta Miejskiego PSP w Koninie do pożaru łąk w miejscowości Drążno. Pożar najprawdopodobniej powstał od zwarcia instalacji elektrycznej od znajdującego się na łąkach transformatora. Do działań zadysponowano również GBA z OSP Paprotnia, oraz GCBA z JRG nr 2 w Koninie.


Środa, 07 wrzesień 2016
 
Osy w firmie "Kupiec"
 
     W godzinach wieczornych udaliśmy się do firmy „Kupiec” w celu usunięcia gniazda os umieszczonego na terenie firmy na poddaszu jednego z budynków. Z powodu braku możliwości usunięcia gniazda użyliśmy środek do usuwania owadów.
 

Środa, 03 wrzesień 2016
 
Pożar śmietnika
 
     W godzinach popołudniowych zostaliśmy zadysponowani do pożaru śmietnika w Krzymowie przy jednym ze sklepów spożywczych. Na palący śmietnik podaliśmy prąd wody gasząc pożar. Na miejsce pożaru zadysponowano Policję. Po około trzydziestu minutach wróciliśmy do bazy.
 
 

Poniedziałek, 29 sierpień 2016
 
Pożar gałęzi
 
     Kilka minut po trzynastej nasz zastęp został zadysponowany do pożaru gałęzi na ul. Mlecznej w Krzymowie. Na terenie prywatnej posesji właściciel działki wypalał gałęzie drzew, czego czynić nie wolno. Działania trwały około 30 minut, następnie wróciliśmy do jednostki.
 
 
 
 

Czwartek, 07 lipiec 2016
 
Pożar na Stacji Demontażu Pojazdów - Genowefa
 
     W godzinach popołudniowych zostaliśmy zadysponowani do pożaru pojazdów na Stacji Demontażu Pojazdów w Genowefie.  Po przybyciu na miejsce podaliśmy pianę ciężką na palące się pojazdy. W sumie całkowitemu spaleniu lub częściowemu  uległo około 30 pojazdów. W działaniach brały również zastępy z OSP Paprotnia, OSP Brzeźno, OSP Konin, OSP Kałek oraz zastępy GBA i GCBA z JRG nr 2 z Konina.
 
 
 
 

Poniedziałek, 30 maj 2016
 
Usuwanie powalonych drzew
 
     30 maja o godzinie 16,37 zostaliśmy zadysponowani do usunięcia powalonych drzew w Krzymowie oraz Nowym Krzymowie. Przy pierwszym zdarzeniu usunięto odłamany konar leżący na jezdni obok cmentarza, natomiast w drugim przypadku usuwaliśmy z jezdni drzewo tarasujące przejazd. Po zakończeniu działań wróciliśmy do baz.

Niedziela, 1 maja 2016
 
Fałszywy alarm
 
 
     Pierwszego maja przed godziną siedemnastą nasz zastęp GBA został zadysponowany do pożaru stogów słomy w miejscowości Rożek Krzymowski. Jak się okazało żadnego pożaru nie było. W poszukiwaniu pożaru oprócz naszego zastępu udział brał zastęp GCBA z JRG nr 2 z Konina. Po przejechaniu kilkunastu kilometrów, sporządzeniu dokumentacji ze zdarzenia zastępy wróciły do swoich baz.
 

Niedziela, 13 marzec 2016
 
Pożar budynku mieszkalnego w Turach
 
 
     Około południa nasza jednostka została zadysponowana przez SKKM PSP w Koninie do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Tury, gmina Kościelec. Po dojechaniu na miejsce pożaru stwierdzono, że budynek w połowie jest ogarnięty pożarem, a płomienie wychodzą na dach. Budynek to prawie dwustuletni dom całkowicie drewniany. Po zbudowaniu linii gaśniczych niestety nie można było przystąpić do gaszenia, ponieważ cały czas było podłączone napięcie, które zostało wyłączone po kilku minutach przez energetykę. W trakcie gaszenia pożaru nasi druhowie z domu wynieśli butlę gazową turystyczną od propan-butanu. Po około dwóch godzinach działania zakończono, budynek przekazano właścicielom.
     W działaniach poza naszą jednostką uczestniczyły również zastępy GBA z OSP Trzęśniew, GBA z OSP Ruszków Pierwszy, zastęp GCBA, SH -25  z JRG Koło oraz Policja.
 

Niedziela, 6 marzec 2016
 
Pożar na stacji demontażu w Genowefie
 
 
     O godzinie 14:33 zostaliśmy zadysponowani do pożaru na stacji demontażu pojazdów w Genowefie. Po dojechaniu na miejsce okazało się, że zapaleniu uległ samochód osobowy. W gaszeniu udział brał również zastęp GBA z OSP Paprotnia oraz zastęp GCBA z JRG nr 2 z Konina. Na miejsce dojechała również policja. Po około godzinie wróciliśmy do bazy.
 
 

Piątek, 22 styczeń 2016
 
Pożar biura na tartaku w Borowie
 
 
     Około południa zostaliśmy wysłani na teren tartaku w Borowie gdzie paliło się biuro.  Nasze działania polegały na odłączeniu energii elektrycznej, podaniu prądu wody, częściowej rozbiórce budynku w celu ugaszenia pożaru. W działaniach uczestniczył również zastęp GBA z OSP Paprotnia, zastęp GCBA Z JRG nr 2 w Koninie, Policja, oraz pogotowie energetyczne.
 

 

 

 
 

 

 

 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Osób on-line

 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
Copyright © 2009-2011   OSP Krzymów