OSP

Krzymów

 
 

 
 
 
 
      Nasza remiza

 
 
 
 Ostatnia aktualizacja:  2018-04-21 09:58:55
 
 
 
 

 
Środa, 9 grudzień 2015
 
Miejscowe zagrożenie - "Byki" (II etap)
 
     Wieczorem kilka minut po dziewiętnastej zostaliśmy zadysponowani ponownie do Głodna na poszukiwanie drugiego ze zwierząt. Po rozmowie z właścicielami zwierzęcia udaliśmy się na poszukiwania. Po około dwóch godzinach poszukiwań udało się ustalić, że zwierzę znajduje się w okolicznych lasach, lecz ze względu na porę nocną i brak możliwości schwytania zwierzęcia dowódca działań zakończył poszukiwania. W działaniach udział brały oprócz naszej jednostki, zastęp GBA z OSP Paprotnia, zastęp z PSP oraz Policja.
 

Środa, 9 grudzień 2015
 
Miejscowe zagrożenie - "Byki"
 
     Kilka minut po godzinie dziewiątej zostaliśmy zadysponowani do miejscowości Głodno, gdzie przy szkole podstawowej znajdował się punkt koncentracji sił przed planowanym złapaniem byków z gospodarstwa w Nowych Potażnikach. Zwierzęta uciekły około drugiej w nocy, nad ranem jedno ze zwierząt miało kolizje drogową z pojazdem na trasie E-92. Właściciele zlokalizowali jedno ze zwierząt w Głodnie i tam razem z PSP, Policją oraz gospodarzami próbowaliśmy zatrzymać zwierzę. Po kilkunastu minutach udało nam się zapędzić zwierzę wpędzając je na teren jednego z gospodarstw. Tam zwierzę po wejściu do obory zostało spętane i przez właścicieli zabrane.
 
 
 
 

Niedziela, 18 październik 2015
 
Usuwanie plamy oleju
 

     Tego dnia w godzinach południowych zostaliśmy zadysponowani do usunięcia plamy oleju na drodze krajowej E-92. Plama rozciągała się na długości kilku kilometrów od miejscowości Gołąbek do Wilkowa. Plamę usuwały również zastępy GBA z OSP Paprotnia, Brzeźno oraz GBA z OSP Chorzeń i JRG Konin. W zdarzeniu udział brała również Policja. Działania trwały około dwóch godzin.


Środa, 23 wrzesień 2015
 
Wypadek na trasie E-92
 
 
     O godzinie 8:36 zostaliśmy zadysponowani do miejscowości Genowefa, gdzie doszło do wypadku drogowego dwóch samochodów osobowych. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu klem akumulatorów, oraz po zakończeniu czynności przez Policję usunięcie pojazdów z jezdni i wycieków płynów eksploatacyjnych. W działaniach brał również zastęp GCBA z JRG nr 2 z Konina, zespół ratownictwa medycznego oraz Policja.
 

Wtorek, 15 wrzesień 2015
 
Pożar słomy
 
     O godzinie 19:40 zostaliśmy zadysponowani do pożaru słomy po kombajnie w miejscowości Genowefa. Spaleniu uległy dwie pryzmy słomy znajdujące się na polu. W działaniach uczestniczył również zastęp GBA z OSP Paprotnia.
 
 

Czwartek, 03 wrzesień 2015
 
Pożar ścierniska
 
     O godzinie 16.58 nasz zastęp został zadysponowany do pożaru ścierniska w Nowym Krzymowie. Spaleniu uległo około 0,5 hektara ścierniska. W gaszeniu uczestniczył również zastęp GBA z OSP Paprotnia oraz zastęp GCBA z JRG nr 2 z Konina.
 
 

Wtorek, 18 sierpień 2015
 
Pożar lasu - Teresina
 

     O godzinie 13 tej zostaliśmy wysłani do pożaru lasu w miejscowości Teresina, gdzie spaleniu uległo około  hektara poszycia lasu oraz pojedyncze drzewa. W gaszeniu pożaru brało udział 10 zastępów gaśniczych z terenu powiatu konińskiego, oraz zastęp GCBA z OSP Tuliszków. Działania trwały ponad cztery godziny.

 

Wtorek, 4 sierpień 2015
 
Pożar słomy po kombajnie
 

     O godzinie 11.13 zostaliśmy zadysponowani do pożaru słomy po kombajnie w Krzymowie. Spaleniu uległo około 10 arów słomy. W działaniach uczestniczył również zastęp GCBA z JRG numer 2 z Konina.

 

Czwartek, 30 lipiec 2015
 
Pożar budynku mieszkalnego w Krzymowie
 
 
     Tego dnia podczas ćwiczeń przygotowujących  do zawodów o godzinie 19.26 zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku mieszkalnego w Krzymowie na ulicy Głównej, gdzie najprawdopodobniej w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej doszło do pożaru materiałów łatwo palnych znajdujących się na strychu. Po podaniu prądu wody pożar ugaszono. Ratownicy z powodu zadymienia działali w sprzęcie ochrony dróg oddechowych gasząc pożar, usuwając ze strychu spalone materiały, oraz inne łatwo zapalne rzeczy. Po ugaszeniu użyto wentylatora oddymiającego w celu przewietrzenia budynku. Do działań zadysponowano również GBA z OSP Paprotnia oraz zastęp GCBA z JRG numer 2 z Konina.
 

Środa, 29 lipiec 2015
 
Osy
 

Tego wieczora nasz zastęp usuwał gniazdo os z budynku mieszkalnego.

 

Poniedziałek, 20 lipiec 2015
 
Osy w szkole
 
     W godzinach wieczorowych usuwaliśmy gniazdom os, które zagnieździły się na terenie Zespołu Szkół w Krzymowie. Gniazdo zostało zlikwidowane.
 

Niedziela, 19 lipiec 2015
 
Usuwanie skutków nawałnicy
 

     W godzinach popołudniowych nad powiatem przeszła nawałnica w wyniku której połamane zostały drzewa, pozrywane dachy, reklamy itp. Nasza jednostka usuwała połamane drzewa, które leżały na drogach lub zostały przewrócone na budynki mieszkalne. Nasze działania trwały kilka godzin. Usuwaliśmy połamane drzewa w miejscowościach Rożek Krzymowski, oraz w miejscowości Osada na terenie miasta Konina.


Środa, 1 lipiec 2015
 
Pożar zboża na pniu w Głodnie
 

     Kilka minut po piętnastej nasza jednostka została zadysponowana do pożaru zboża na pniu w miejscowości Głodno. Na miejscu pracowały już zastępy GBA z OSP Paprotnia, Brzeźno, oraz zastęp GCBA z JRG nr 2 z Konina. Na miejsce pożaru zadysponowano również Policję. Po ugaszeniu pożaru wróciliśmy do bazy.

 

Piątek, 19 czerwiec 2015
 
Pożar zboża na pniu oraz traw
 

     O godzinie 13.13 nasz zastęp został zadysponowany do pożaru zboża na pniu w miejscowości Borowo, gdzie spaleniu uległo około 40 arów zboża na pniu oraz około 60 arów traw. W działaniach poza naszym zastępem brały również udział zastępy GBA 3,5/25 z OSP Paprotnia, zastęp GBA 3,5/25 z OSP Brzeźno, zastęp GCBA z JRG nr 2 z Konina oraz Policja. Działania trwały ponad godzinę.  

 

Wtorek, 17 czerwiec 2015
 
Szerszenie w miejscowości Drążno
 

     W godzinach wieczornych usuwaliśmy gniazdo szerszeni, które zrobiło sobie kokon pod dachem budynku mieszkalnego w miejscowości Drążno.

 

Środa, 10 czerwiec 2015
 
Pożar stodoły w Głodnie
 

     O godzinie 01.35 w nocy zostaliśmy zadysponowani do pożaru stodoły w Głodnie. W akcji brały również udział zastępy  GBA 3/16 z OSP Brzeźno, GBA 3,5/25 z OSP Paprotnia, GCBA z JRG nr 2 z Konina oraz Policja. Podczas akcji nastąpił problem z woda, gdyż hydranty miały bardzo małą wydajność, natomiast hydrant znajdujący się najbliżej miejsca pożaru był niesprawny. Wodę dowożono z innych hydrantów co wydłużało czas akcji. Podczas gaszenia pożaru podano również pianę gaśniczą, ze względu na palące się w pomieszczeniach paliwa płynne.

 

Poniedziałek, 08 czerwiec 2015
 
Osy na stadionie
 

     W godzinach wieczornych usuwaliśmy trzy gniazda owadów błonkoskrzydłych – os, które znalazły sobie lokum na stadionie sportowym w Krzymowie. Gniazda znajdowały się w wiatach dla gospodarzy oraz gości przy płycie boiska.

 

Poniedziałek, 08 czerwiec 2015
 
Plama oleju na drodze
 

     O godzinie 13.51 zostaliśmy zadysponowani do usunięcia plamy oleju napędowego na drodze 92 miedzy miejscowościami Genowefa i Paprotnia. Na miejscu pracował już zastęp GBA 2,5/25 z OSP Paprotnia. Po zmyciu plamy sintanem i wodą wróciliśmy do bazy.

 
 
 

Środa, 03 czerwiec 2015
 
Pożar poszycia lasu -  Teresina
 

     Tego dnia kilka minut przed szesnasta zostaliśmy zadysponowani do pożaru lasu w miejscowości Teresina. Na miejscu okazało się że pali się poszycie lasu o powierzchni około 60 arów. Do działań zadysponowano również zastępy GBA 3,5/25 z OSP Paprotnia, GCBA z JRG nr 2 z Konina, GBA 3/10 z OSP Brzeźno, GBA z OSP Stare Miasto, oraz GBA 2/16 z OSP Kałek. Działania trwały około trzech godzin i polegały na ugaszeniu pożaru, oraz dokładnym przelaniu poszycia lasu.


Niedziela, 03 maj 2015
 
Pożar trzcin -  Roztoka
 
     W niedzielę 3 maja zostaliśmy zadysponowani do pożaru trzcin w miejscowości Roztoka, gdzie paliły się trzciny oraz łąki. Działania prowadziliśmy z zastępem GCBA z JRG z Konina. Spaleniu uległo około 0,5 hektara traw i trzcin.
 

Poniedziałek, 27 kwiecień 2015
 
Pożar traw nad Topcem
 
 
     W godzinach nocnych SKKM w Koninie zadysponowało nas do pożaru traw w miejscowości Gozdek, które paliły się nad kanałem Topiec.  
 
 
 

Czwartek, 16 kwiecień 2015
 
 Pożar traw - Drążno
 

     Tego dnia gasiliśmy bele słomy pozostawione z roku ubiegłego na łąkach obok wałów przeciwpowodziowych rzeki Warta w miejscowości Drążno. Działania prowadziliśmy sami przez ponad godzinę.


Wtorek, 20 styczeń 2015
 
  Wypadek drogowy - Krzymów
 
    

     O godzinie 11.30 zostaliśmy zadysponowani do usunięcie skutków wypadku drogowego w Krzymowie na ulicy Głównej, gdzie nieoznakowany radiowóz w trakcie pościgu za innym pojazdem uderzył w budynek. W wyniku wypadku poszkodowana została policjantka, której udzieliliśmy kwalifikowanej pierwszej pomocy. W usuwaniu skutków zdarzenia brały również udział zastępy GBA i SCRT z JRG z Konina, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja, oraz inspektorzy nadzoru budowlanego z Konina. 


 
 

 

 

 
 

 

 

 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Osób on-line

 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
Copyright © 2009-2011   OSP Krzymów