OSP

Krzymów

 
 

 
 
 
 
      Nasza remiza

 
 
 
 Ostatnia aktualizacja:  2018-04-21 09:58:55
 
 
 
 

 
Niedziela, 21 grudzień, 2014
 
 Urwana antena na budynku Ośrodka Zdrowia w Krzymowie
 
 
    Tego dnia o godzinie 08.57 zostaliśmy zadysponowani do usunięcia zagrożenia związanego z urwaniem masztu antenowego z powodu występujących silnych wiatrów, na budynku Ośrodka Zdrowia. Do zdarzenia został zadysponowany również zastęp drabiny mechanicznej SD 37z JRG nr 2 z Konin.
 
 
 
 

Piątek, 14 listopad, 2014
 
Pożar stogu siana
 

     O godzinie 08.27 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru stogu w miejscowości Smólnik Wierzchy. Do pożaru zadysponowano również OSP Paprotnia, oraz GCBA z JRG nr 2 z Konina. Pożar ugaszono bardzo szybko z powodu bardzo niewielkiego rozmiaru stogu.

 

Czwartek, 30 październik, 2014
 
Wypadek drogowy - Gołąbek
 
 
 
 
 

Poniedziałek, 27 październik 2014
 
Wypadek drogowy
 
     Tego dnia nasza jednostka około godziny 5 rano została zadysponowana do usunięcia skutków wypadku drogowego w wyniku którego śmierć poniósł kierowca samochodu osobowego Renault Megane. Po wydobyciu mężczyzny i stwierdzeniu przez lekarzy ZRM zgonu nasz zastęp wrócił do bazy. W usuwaniu skutków wypadku uczestniczyły również zastępy z OSP Paprotnia, JRG nr 2 z Konina, oraz ZRM i Policja.
 

Poniedziałek, 29 wrzesień 2014
 
Nieszczęśliwy wypadek
 
     W poniedziałek 29 września nasi druhowie brali udział w resuscytacji krążeniowo-oddechowej prowadzonej na mieszkańcu Nowego Krzymowa, który jadąc rowerem zasłabł, spadł z niego uderzając o kamień upadł na ziemię. Resuscytacja była prowadzona z ratownikiem medycznym przejeżdżającym  swoim samochodem obok Ośrodka Zdrowia. Ratownicy użyli torby medycznej PSP R1 z naszej jednostki. Po przybyciu zespołu medycznego z Konina osoba poszkodowana  została im  przekazana. Załoga karetki prowadziła jeszcze pewien czas resuscytacje po czym poszkodowany został zabrany do konińskiego szpitala. Niestety poszkodowany w szpitalu zmarł.
 

Piątek, 29 sierpień 2014
 
Usuwanie os z budynku szkoły
 
     Tego dnia w godzinach wieczornych usuwaliśmy gniazdo os, które zagnieździło się w budynku zespołu szkół w Krzymowie.
 

Piątek, 8 sierpień 2014
 
Pożar słomy
 

     W godzinach popołudniowych nasz zastęp, oraz zastęp z OSP Brzeźno  i GCBA z JRG nr 2 został zadysponowany do pożaru słomy w miejscowości Brzeźno Sienna. Właściciele przy pomocy ciężkiego sprzętu pomogli w przerzuceniu słomy a naszym zadaniem było przelanie jej wodą .Po zakończeniu działań zastępy wróciły do swoich baz.

  
 

Wtorek, 22 lipiec 2014
 
Pożar zboża, słomy i ścierniska
 
 
     Około godziny 16-tej zadysponowano nas do pożaru  ścierniska w Nowych Potażnikach. Spaleniu uległo około 1,5 hektara ścierniska, zboża na pniu, oraz kilka beli sprasowanej słomy. W gaszeniu pożaru brały również zastępy z GBA z OSP Paprotni, Brzeźna, oraz GCBA z JRG nr 2 w Koninie.
 

Sobota, 19 lipiec 2014
 
Pożar ścierniska w Genowefie
 
 
    W godzinach popołudniowych nasz zastęp, oraz z OSP Paprotni został zadysponowany do pożaru ścierniska w miejscowości Genowefa. Po przybyciu na miejsce okazało się, że spaleniu uległo około 10 arów ścierniska. Pożar praktycznie został ugaszony przed naszym przybyciem przez okolicznych mieszkańców. Naszym zadaniem było dokładne przelanie ścierniska, po czym wróciliśmy do baz.
 

Wtorek, 15 lipiec 2014
 
Osy w Krzymowie
 
     Wieczorem usuwaliśmy osy z posesji na ulicy Głównej w Krzymowie, które zagnieździły się pod podbitką domu mieszkalnego. Po użyciu środka owady powinny zostać usunięte, jednakże na drugi dzień musieliśmy dokonać poprawki gdyż właściciel posesji stwierdził, ze osy mają się dobrze. Wybraliśmy się tam na drugi dzień ponownie. Tym razem z odpowiednim środkiem, którego owady już nie zlekceważyły.
 

Środa, 18 czerwiec 2014
 
Osy w Krzymowie
 
     Wieczorem 18 czerwca zostaliśmy zadysponowani do usunięcia gniazda os w Krzymowie, na ulicy Osiedlowej do których użyliśmy drabiny, ubrań przeciw owadom i środka do zwalczania owadów.
 

Czwartek, 8 maj 2014
 
Pożar traw nad Wartą
 
 
     O godzinie 12:41 zostaliśmy zadysponowani do pożaru traw  między wałem a korytem rzeki Warta w miejscowości Roztoka. Spaleniu uległo około 8 arów traw i nieużytków spowodowane prawdopodobnie przez zaprószenie ognia. Po ugaszeniu zatankowaliśmy GBA i wróciliśmy do bazy.  
 

Sobota, 12 kwiecień 2014
 
Pożar traw i nieużytków
 
     Nasza zastęp został zadysponowany do ugaszenia pożaru traw w miejscowości Drążno w obrębie wałów kanału Topiec. Do działań zostaliśmy zadysponowani o godzinie19.27. Po ugaszeniu wróciliśmy do bazy.
 
 

Piątek, 11 kwiecień 2014
 
Pożar trzcin
 

     O godzinie23.55 zostaliśmy zadysponowani do pożaru trzcin w miejscowości Drążno, gdzie spaleniu  uległo około 3 arów trzcin w obrębie wałów kanału Topiec.

 

Piątek, 21 marzec 2014
 
Wypadek rolniczy
 
     Kilka minut przed  godziną piętnastą zostaliśmy zadysponowani do wypadku rolniczego do jakiego doszło podczas prac polowych przy obsiewaniu pola. Podczas nieuwagi ręka rolnika została uwięziona w siewniku.  Nasze działania polegały na uwolnieniu ręki poszkodowanego za pomocą sprzętu hydraulicznego. Cześć prac zrobiliśmy przed przybyciem zespołu ratownictwa medycznego, a po podaniu środków przeciwbólowych przystąpiliśmy do  końcowych prac  związanych z uwolnieniem dłoni. Do zdarzenia zadysponowany został również zastęp GBA z JRG nr 1 z Konina, oraz patrol Policji. Po zakończeniu działań wróciliśmy do bazy.    
 
 

Sobota, 15 marzec 2014
 
Powalone drzewo - Nowy Krzymów
 

    Około godziny 15-tej zostaliśmy zadysponowani przez stanowisko kierowania KM PSP w Koninie. Przewróciło się drzewo na linię energetyczną w miejscowości Nowy Krzymów. Po dojechaniu poprosiliśmy o zadysponowanie pogotowia energetycznego, gdyż przewody były cały czas pod napięciem. Po przyjeździe energetyków wyłączono zasilanie, następnie drzewo zostało pocięte na kawałki.  

 

Środa, 12 marzec 2014
 
Pożar nieużytków - Adamów
 
     Około godziny trzynastej nasz zastęp został zadysponowany do pożaru traw w miejscowości Adamów. Po dojechaniu na miejscu zastaliśmy już działających druhów z OSP Brzeźno, którzy przyjechali przed nami. Po podaniu dwóch prądów wody pożar szybko ugaszono. Pożar zagrażał znajdującemu się na tej samej działce lasowi. Spaleniu uległo około 5 arów nieużytków.  Po zakończeniu działań zastępy wróciły do swoich jednostek.
 
 
 

 
 

 

 

 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Osób on-line

 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
Copyright © 2009-2011   OSP Krzymów