OSP

Krzymów

 
 

 
 
 
 
      Nasza remiza

 
 
 
 Ostatnia aktualizacja:  2017-05-25 20:02:37
 
 
 
 

 
Niedziela, 14 maj 2017
 
Powiatowo Miejskie obchody Dnia Strażaka w Koninie
 
     Uroczystą mszą świętą rozpoczęły się uroczyste  Powiatowo Miejskie obchody Dnia Strażaka w Koninie, na które przybyli druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu konińskiego oraz strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Koninie. Po mszy świętej nastąpił przemarsz pododdziałów na Plac Wolności, gdzie odbyły się dalsze uroczystości. Meldunek zastępcy Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego złożył Dowódca Uroczystości kapitan Piotr Szafrański. Zaproszonych gości, strażaków, mieszkańców Konina i przedszkolaków przywitali: Prezes ZOP ZOSP w Koninie A. Piaskowski, Prezes Zarządu Oddziału Grodzkiego A. Herudziński oraz Komendant Miejski PSP w Koninie bryg. Janusz Dębowski. W trakcie uroczystości wręczono zasłużonym strażakom odznaczenia, medale oraz awanse na wyższe stopnie służbowe. Ochotnicza Straż Pożarna w Woli Podłężnej została odznaczona na sztandar Brązowym Medalem „Za zasługi dla Pożarnictwa” z okazji 25-lecia założenia jednostki. Na ręce organizatorów zaproszeni goście składali życzenia i gratulacje z okazji Dnia Strażaka. Tradycyjnie na zakończenie wszystkich zebranych zaproszono na tradycyjną strażacką grochówkę. Nasza jednostka brała udział prezentując miedzy innymi nasz nowy nabytek lekki samochód ratowniczo-gaśniczy GLBM 02/004 Peugeot Boxer obok jednostek z OSP Golina oraz OSP Rychwał, które w 2016 roku również otrzymały nowe samochody ratowniczo-gaśnicze. Z naszej gminy udział w uroczystości wziął Wójt gminy Krzymów pan Tadeusz Jankowski.
 

Maj 2017
 
Szkolenie z zakresu działań przeciwpowodziowych oraz ratownictwa na wodach
 
 
     Szkolenie z w/w zakresu zostało przeprowadzone przez funkcjonariuszy PSP w Koninie na terenie naszej jednostki, gdzie odbywały się szkolenia teoretyczne, natomiast szkolenie i ćwiczenie praktyczne odbywały się na stawach u pana Tadeusza Jaroszewskiego. Szkolenie zostało przeprowadzone dla strażaków z OSP powiatu konińskiego znajdujących się w terenie działania Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Koninie. Łącznie w szkoleniu udział wzięło prawie czterdziestu druhów i jedna druhna z naszej jednostki. 13 maja odbył się egzamin teoretyczny złożony z 27 pytań oraz egzamin praktyczny, gdzie każdy z ratowników musiał zaliczyć pływanie łódką, rzut rzutką ratowniczą do celu, budowa wału przeciwpowodziowego oraz prawidłowe wiązanie węzła ratowniczego. Egzamin odbył się w OSP Paprotnia. Wszyscy ukończyli kurs w wynikiem pozytywnym. Z naszej jednostki w szkoleniu udział wzięli; Matczak Daniel, Tomicka Marta, Matuszak Łukasz, Kominiarczyk Jakub oraz Waldemar Jurkiewicz.
 
 

Sobota, 06 maj 2017
 
100 lecie OSP Stare Miasto
Gminny Dzień Strażaka
 
     Delegacja OSP Krzymów z pocztem sztandarowym uczestniczyła w uroczystościach z okazji 100-lecia OSP Stare Miasto. Uroczysta msza święta w intencji jubilatki i strażaków została odprawiona w kościele w Starym Mieście. Następnie kolumna strażaków przemaszerowała na  plac przed remizę, gdzie odbyły się dalsze uroczystości. Prezes OSP Stare Miasto po powitaniu gości, odczytał historię jednostki. W trakcie uroczystego apelu najbardziej zasłużonym druhom i druhnom wręczono odznaczenia i medale. Na jubileusz przybyło wielu znamienitych gości, mieszkańców Starego Miasta, sympatyków pożarnictwa, którzy na zakończenie zostali zaproszeni na strażacką grochówkę przez organizatorów.  
 

Sobota, 06 maj 2017
 
Wielkopolski Dzień Strażaka w Krotoszynie Przekazanie dla OSP w Krzymowie lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego
 

     Setki druhów z całego regionu przybyły w sobotę, 6 maja do Krotoszyna na obchody Wojewódzkiego Dnia Strażaka. Uroczysty pochód, msza święta, pokaz sprzętu, odznaczenia i wspólna grochówka – tak świętowali strażacy z Wielkopolski.

     Uroczystości rozpoczęto pochodem spod Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej do kościoła p.w.Św. Ap. Piotra i Pawła, gdzie mszę świętą koncelebrowaną odprawił ordynariusz kaliski ks. biskup Edward Janiak. W swej homilii przypomniał m.in. historię św. Floriana, który jest patronem strażaków, a którego cechowały niezwykła odwaga i pobożność. Złożenie kwiatów pod pomnikiem tego świętego było następnym punktem uroczystości.

     Wśród mieszkańców największych entuzjazm wzbudził pokaz nowo zakupionych samochodów OSP, które na rynku poświęcił ks. biskup. Następnie uczestnicy uroczystości przeszli do hali widowiskowo-sportowej, gdzie odbyła się część oficjalna spotkania. Brać strażacką powitali – burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek oraz Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Poznaniu Stefan Mikołajczak.

      Wśród gości, którzy odpowiedzieli na zaproszenie strażaków były między innymi – europosłanka Krystyna Łybacka i posłanka Andżelika Możdżanowska oraz wicemarszałek województwa Krzysztof Grabowski, a także samorządowcy z całej Wielkopolski. W trakcie uroczystości wręczono zasłużonym strażakom liczne odznaczenia, medale, wyłoniono również jak co roku  strażaka, działacza oraz jednostkę 2016 roku. Prezesom jednostek OSP z całej wielkopolski wręczono symboliczne kluczyki do ich samochodów oraz dokumenty potwierdzające odbiór pojazdu. 
 
 
 

Wtorek, 02 maj 2017
 
Piknik patriotyczno sportowy
 
     Nasi druhowie ratownicy KPP Hubert Mielcarek, oraz Matuszak Łukasz zabezpieczali pod względem medycznym uczestników biorących udział w VII Pikniku Patriotyczno-Sportowym z okazji  dnia Flagi, który odbył się 2 maja na stadionie PWSZ w Morzysławiu. 
 

Sobota, 15 kwiecień 2017
 
Czuwanie i rezurekcja
 
 
     Tradycyjnie jak co roku nasi druhowie wzięli udział w czuwaniu – warcie przy grobie Pana Jezusa w krzymowskim kościele. Oprócz druhów w warcie udział wzięły nasze druhny Ola, Marta, Ola i Magda.  W trakcie czuwania nasz zastęp został wysłany do wypadku drogowego w Paprotni. Również nasi druhowie wzięli udział w mszy rezurekcyjnej w pierwszym dniu Świąt Wielkanocnych. W mszy świętej braliśmy udział z pocztem sztandarowym. Tradycyjnie od kilku lat po mszy świętej spotykamy się ze wszystkimi strażakami biorącymi udział w rezurekcji oraz księżmi pracującymi w naszej parafii aby złożyć sobie życzenia z okazji świąt, oraz  podzielić się jajkiem-symbolem życia. 
 
 
 

Sobota, 08 kwiecień 2017
 
Szkolenie KPP w Kirach
 
     W dniach 21-29 kwietnia dwóch naszych druhów (Kominiarczyk Jakub oraz Matuszak Łukasz) uczestniczyli w organizowanym przez Ośrodek Szkoleniowo – Wypoczynkowy ZOSP RP w Kirach w kursie kwalifikowanej pierwszej pomocy i złożyli egzamin przed Komisją Egzaminacyjną z wynikiem pozytywnym uzyskując tytuł ratownika. Druhowie są członkami Jednostki Operacyjno - Technicznej  w naszej OSP i mogą brać udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych. W OSP Krzymów posiadamy ośmiu ratowników z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy.
 
 
 
 

Sobota, 08 kwiecień 2017
 
Szkolenie z zakresu obsługi wykrywacza prądu   GOT Stick
 
     W siedzibie OSP Kałek odbyło się szkolenie z zakresu bezpieczeństwa podczas działań ratowniczo-gaśniczych. Szkolenie dotyczyło obsługi wykrywacza napięcia HOT STICK oraz zachowania podczas działań, gdy nie można odłączyć prądu. Szkolenie poprowadził kapitan Marcin Komorowski - Naczelnik OSP Paprotnia. W szkoleniu udział wzięli druhowie ze wszystkich jednostek OSP z gminy Krzymów
 

Sobota, 1 kwiecień 2017
 
Powiatowe eliminacje OTWP w Golinie
 
     Zwyciężczyni eliminacji gminnych OTWP czyli Julia Walczak  z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Borowie, oraz Aleksandra Malesza z Zespołu Szkół w Krzymowie wraz z paniami opiekunkami panią Renatą Bandarz i Mazur Danutą udały się do Goliny, na eliminacje powiatowe OTWP. W wyniku części pierwszej czyli testów Julia Walczak okazała się najlepsza uzyskując 35 na 40 możliwych punktów, natomiast Aleksandra zajęła trzecie miejsce zdobywając 27 punktów. Po dogrywce finałowej ustnej Julia umocniła się na pierwszym miejscu, natomiast Aleksandra Malesza zajęła II miejsce. Dziewczyny otrzymały stosowne dyplomy, puchary oraz nagrody za zajęte miejsca. Julia Walczak będzie reprezentować naszą gminę i powiat na eliminacjach wojewódzkich 22 kwietnia w Żychlinie. Dziewczynom gratulujemy i trzymamy kciuki za Julię.
 
 
 
 

Sobota, 1 kwiecień 2017
 
Ćwiczenia dla młodych druhów
 
 
     Kolejne spotkanie naszych druhów zostało poświęcone sprawom bezpieczeństwa w trakcie  dojazdu do strażnicy podczas alarmowania, zachowania podczas dojazdu do zdarzeń, podziału zadań. Następnie młodzi druhowie przypomnieli sobie rozmieszczenie sprzętu w pojazdach a następnie przystąpiliśmy do ćwiczeń z zakresu gaszenia pożarów wodą oraz pianą gaśniczą w zależności od rodzaju pożaru. Budowano linie zasilające, główne oraz gaśnicze złożone z różnej ilości odcinków w zależności od potrzeb. Wyjaśniono różnice z podawania poszczególnych środków gaśniczych i ich rodzaje. Następnie młodzi strażacy zapoznali się ze sprzętem hydraulicznym, ich zastosowaniem, uruchamianiem oraz pracą. Na zakończenie ćwiczeń przeprowadzono szkolenie z opryskiwacza spalinowego, którego można używać do gaszenia min. traw, usuwania plam substancji ropopochodnych podczas zdarzeń drogowych. Ćwiczenia będą kontynuowane.
 
 

Niedziela, 26 marzec 2017
 
Apel mundurowy w Jednostce Operacyjno-Technicznej
 
     O godzinie 16.30 w garażu OSP nastąpiło spotkanie druhów i druhen mogących brać udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych. Celem spotkania było wręczenie druhom, którzy zostali włączeni do JOT-u umundurowania specjalnego, hełmów, obuwia, rękawic i kominiarek. Również druhom, u których stwierdzono braki w umundurowaniu wydano nowe umundurowanie. Następnie wszyscy przybyli mogli zapoznać się z pojazdami w OSP, sprzętem i jego rozmieszczeniem. Omówiono zasady jakie działają w jednostce podczas dysponowania jednostki do działań, obowiązkami i prawami strażaków. Spotkania będą kontynuowane, aby jak najlepiej przygotować młodych druhów do pracy w OSP.
 
 

Środa, 22 marzec 2017
 
Narada robocza w Komendzie Miejskiej PSP w Koninie
 

     W godzinach popołudniowych na terenie JRG nr1 w Koninie odbyła się narada zorganizowana przez KM PSP w Koninie, której celem było omówienie wielu aspektów działań ratowniczo-gaśniczych. Omawiano między innymi:

 • statystykę pożarową
 • uwagi dotyczące Inspekcji Gotowości Operacyjnej odbytej w 2016 roku
 • uwagi dotyczące zakupu sprzętu i pojazdów w 2017r.
 • ćwiczenia w komorze dymowej-
 • informacje dotyczące występowania ptasiej grypy.
 • informacje o szkoleniach w 2017 roku
 • omówiono również sprawy związane z zachowaniem BHP podczas działań oraz wiele innych zagadnień.
 

Piątek, 17 marzec 2017
 
Gminne eliminacje OTWP
 
     Na eliminacje Gminne OTWP wszyscy uczestnicy z gminy Krzymów udali się do Zespołu Szkół w Brzeźnie razem ze swymi opiekunami. Uczestnicy po powitaniu i omówieniu zasad eliminacji, które przedstawił przewodniczący komisji kapitan Marcin Komorowski z PSP z Konina przystąpili do rozwiązywania testu składającego się z 40 pytań. Uczestnicy musieli rozwiązać test, którego zakres dotyczył całej ochrony przeciwpożarowej. Po zaznaczeniu odpowiedzi uczniowie mogli obejrzeć film dotyczący ochrony przeciwpożarowej, oraz udać się na słodki poczęstunek. Następnie w wyniku rozgrywek nastąpiła dogrywka dla uczniów szkół podstawowych, którzy w pierwszej turze otrzymali taką samą liczbę punktów. Uczniowie ci walczyli o trzecie miejsce. W wyniku eliminacji miejsca pierwsze w poszczególnych grupach wiekowych zajęli:
 • Walczak Julia z Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Borowa w grupie szkół podstawowych
 • Aleksandra Malesza z Zespołu Szkół z Krzymowa w grupie gimnazjów

     Dla naszej jednostki jest to sukces, ponieważ zwycięzcy eliminacji pochodzą ze szkół nad którymi mamy pieczę i przygotowywaliśmy ich do turnieju. Przedstawicielka szkoły podstawowej z Krzymowa Jagoda Kołakowska zajęła III miejsce. Tak wiec nasza praca i poświęcony czas na przygotowania uczniów do turnieju przyniósł korzyści.

      Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody i upominki. Upominki przekazano również  opiekunom za przygotowanie uczniów do eliminacji. Zwycięzcy będą reprezentować naszą gminę podczas eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który odbędzie się 1 kwietnia w Golinie.
 
 
 

 13-16 marzec 2017
 
Dalsze zapoznanie ze sprzętem
 

     W tych dniach ponownie spotkaliśmy się z dziewczynami, które wcześniej wygrały eliminacje szkolne OTWP w swych szkołach, aby dalej przybliżyć im aspekty pracy strażaka oraz powtórzyć wcześniej omówione tematy itd. 


Czwartek, 09 marzec 2017
 
Spotkanie z uczestnikami OTWP
 
     W południe nastąpiło spotkanie z uczennicami Zespołu Szkół w Krzymowie, które będą reprezentować naszą szkołę na gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Podczas spotkania omówiono zakres materiału, pokazano samochód GBA 2,5/25 i jego sprzęt. Omówiono zasady działania, omówiono podział linii wężowych oraz wiele innych aspektów pracy strażaka. Ze względu na obszerność materiałów spotkania będą kontynuowane.
 
 
 
 

Niedziela, 05 marzec 2017
 
Powiatowy Dzień Kobiet - Babiniec
 
     Nasze druhny Magdalena Malesza, Aleksandra Oblizajek, Aleksandra Mielcarek, Marta Tomicka oraz Marta Pawlak z OSP Paprotnia wzięły udział w organizowanym po raz pierwszy Powiatowym Dniu Kobiet - Babińcu. Na  uroczystości spotkały się druhny z OSP z całego powiatu ziemskiego i grodzkiego. Podczas uroczystości druhnom wręczono po kwiatku, otrzymały życzenia od Prezesów Zarządów Grodzkiego oraz Powiatu Grodzkiego A. Herudzińskiego, oraz A. Piaskowskiego. Do życzeń przyłączyli się: Komendant Miejski PSP w Koninie bryg. Janusz Dębowski, Starosta Powiatu Konińskiego Stanisław Bielik, oraz Prezydent Konina  Sebastian Łukaszewki.

Wtorek, 28 luty 2017
 
 Szkolne eliminacje OTWP - "Młodzież zapobiega pożarom"
 
 

Szkoła Niepubliczna w Borowie

     Eliminacje szkolne turnieju odbyły się w szkole podstawowej, gdzie uczniów do konkursu przygotowała pani Dyrektor Renata Bandarz. Do konkursu przystąpiło czworo uczniów, którzy musieli rozwiązać test składający się z dwudziestu pytań dotyczących ochrony przeciwpożarowej. W wyniku eliminacji do eliminacji gminnych zakwalifikowało się trzech uczniów, którzy zajęli pierwsze miejsca:

 • I -   Julia Walczak
 • II -  Aleksander Konstanciak
 • III - Jakub Blim

     Dla wszystkich uczestników nasza jednostka zafundowała drobne upominki natomiast dla zwycięzców zakupiliśmy nagrody. W eliminacjach z naszej jednostki uczestniczył Prezes OSP Krzymów Tomicki Julian. Zwycięzcom życzymy jak najlepszych miejsc na eliminacjach gminnych.

Zespół Szkół w Krzymowie

W Zespole Szkół w Krzymowie do konkursu przystąpiło około piętnaścioro uczniów klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum.

     Dla uczestników również OSP Krzymów zafundowała upominki oraz nagrody. Najlepsi uczniowie  będą reprezentować swoją szkołę podczas eliminacji gminnych OTWP. Wszystkim zakwalifikowanym do wyższego szczebla eliminacji życzymy jak najlepszych miejsc.  Z naszej jednostki w eliminacjach udział wzięli: członek zarządu druhna Aleksandra Mielcarek oraz prezes jednostki.
 
 
 

Sobota, 25 luty 2017
 
Zebranie sprawozdawcze w OSP Trzęśniew
 

     Nasza delegacja wzięła udział w zebraniu sprawozdawczym OSP w Trzęśniewie w ramach kilkuletniej współpracy między jednostkami. Jednostka w Trzęśniewie kierowana przez Prezesa Mirosława Rossę odnotowuje spore osiągnięcia, jednostka cały czas modernizuje się, pozyskuje sprzęt, pozyskuje środki finansowe na działalność statutową OSP. Oczywiście zarząd otrzymał jednogłośnie absolutorium za okres sprawozdawczy, na rok bieżący ma spore plany, które na pewno uda się zrealizować. Życzymy im sukcesów i dalszej owocnej współpracy.

 

Sobota, 18 luty 2017
 
Zebranie sprawozdawcze w OSP Krzymów
 
 
     O godzinie 17-tej zaplanowano rozpoczęcie Walnego Zebrania Sprawozdawczego członków OSP w Krzymowie. Zebranie otworzył i gości powitał prezes Julian Tomicki. Następnie wybrano przewodniczącego zebrania druha Tadeusza Jaroszewskiego, oraz komisje Uchwał i Wniosków. Sprawozdanie z działalności przedstawił Prezes jednostki, natomiast z części operacyjnej swoje sprawozdanie zdał Naczelnik Stanisław Gwoździkiewicz. Finanse przedstawił Skarbnik Robert Tomicki. Jednostka w roku sprawozdawczym dokonała dalszego remontu remizy w części kuchennej oraz montaż na sali klimatyzacji. OSP Krzymów pozyskała lekki samochód ratowniczo-gaśniczy Peugeot Boxer z zabudową kontenerową wyposażony w agregat wysokociśnieniowy wodno-pianowy. Z pojazdem otrzymano również po 5 kominiarek,  5 hełmów KZPT Calisia, 5 par rękawic oraz 5 par obuwia strażackiego. Pozyskano również rozpieracz kolumnowy, ubranie suche, kaski do pracy w wodzie, sito kominowe itp. 
     W roku sprawozdawczym do jednostki przyjęto kilkoro druhów, z których część wzięło udział w szkoleniu podstawowym i innych zasilając Jednostkę Operacyjno-Techniczną. Na rok przyszły zaplanowano remont podłogi na sali głównej w remizie, zorganizowanie uroczystego apelu z okazji 100-lecia jednostki i wiele innych zamierzeń i drobnych prac.
     Na wniosek Komisji Rewizyjnej Zarządowi udzielono jednogłośnie absolutorium. Przed zakończeniem zebrania zebrani mogli obejrzeć prezentacje multimedialną o pracach jednostki w roku 2016. Na zakończenie wszyscy mogli obejrzeć nowy lekki samochód ratowniczo-gaśniczy oraz zapoznać się z ofertą Biura Terenowego ZOSP z Konina oferującego możliwość zakupu wszelkiego sprzętu i umundurowania dla straży pożarnych. W trakcie zebrania druhna Magdalena Przybyła Dyrektor ds. Marketingu jak co roku przekazała nam prezenty w postaci; butów strażackich Brandull, butów gumowych oraz dwóch par rękawic strażackich.
 

Wtorek, 31 styczeń 2017
 
Porządkowanie cmentarza
 

     Druhowie z OSP Krzymów wzięli udział w porządkowaniu cmentarza w miejscowości Gozdek poprzez wycinkę drzew i krzewów oraz wynoszenie gałęzi z miejsca pochówku dawnych mieszkańców pochodzenia niemieckiego wyznających wiarę ewangelicką. W akcji wzięło również wielu mieszkańców okolicy. Wszystkim pracującym po uporządkowaniu cmentarza ukazały się nagrobki, krzyże, które zostały zniszczone poprzez ząb czasu oraz zaniedbanie. Była to jedna z pierwszych akcji w jakich mamy zamiar wziąć udział. Na zakończenie prac organizatorzy z fundacji FRYDHOF poczęstowali wszystkich gorącą zupą, oraz herbatą.

 
 
 

Niedziela, 22 styczeń 2017
 
Ponowne ćwiczenia z deską lodową
 
Tego dnia nasi druhowie również ćwiczyli z zakresu ratownictwa wodno-lodowego. Tym razem ćwiczyła druga grupa naszych ratowników.  
 

Niedziela, 15 styczeń 2017
 
Ćwiczenia z ratownictwa wodno-lodowego
 

     W godzinach porannych nasi druhowie razem z funkcjonariuszami JRG nr 2 z Konina wzięli udział w ćwiczeniach z zakresu ratownictwa wodno-lodowego na stawach u druha Tadeusza Jaroszewskiego.

     Mieliśmy okazję przećwiczyć wiele wariantów podczas podejmowania osób pod którymi załamał się lód. Aby w ćwiczeniach mogła wziąć jak największa grupa naszych druhów pożyczyliśmy ubrania suche z jednostki OSP Stare Miasto. Podczas ćwiczeń ćwiczyliśmy również rzut kołem ratunkowym, rzutką. Podczas ćwiczeń mieliśmy obserwatorów w postaci wielu gości oraz liczną grupę dzieci z rodzicami, których jednocześnie ostrzegaliśmy przed wchodzeniem na lód, a jeżeli już się tam znajdują przekazywaliśmy kilka uwag jak się na nim zachowywać. Składamy podziękowania Komendantowi Miejskiemu Państwowej Straży Pożarnej w Koninie za pomoc w przeprowadzeniu tych ćwiczeń. Na zakończenie mieliśmy okazję ugrzać się przy ognisku, napić gorącej herbaty, oraz zjeść gorąca kiełbaskę przygotowaną przez właścicieli stawów państwa Jaroszewskich.

     Naszym ćwiczeniom przyglądali się miedzy innymi: Sekretarz Powiatu Konińskiego pan Mirosław Kruszyński, Dyrektor ds. Marketingu Kaliskich Zakładów Przemysłu Terenowego w Kaliszu pani Magdalena Przybyła, Przewodniczący Rady Gminy Wiesław Marciszak, wójt gminy Roman Gęziak.
 

Sobota, 07 styczeń 2017
 
Odbiór Peugeot Boxer 
 
 
     Tego dnia nasi druhowie udali się do Częstochowy do firmy IUVO CARS po odbiór rzeczywisty lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego  z zabudową kontenerową wyposażony w agregat wysokociśnieniowy wodno-pianowy.  Pojazd odbierali w imieniu jednostki: Prezes Julian Tomicki, Naczelnik Stanisław Gwoździkiewicz, kierowcy Mateusz Popielarz, Rafał Tomicki, oraz honorowy członek OSP Tomicki Andrzej. Po sprawdzeniu pojazdu, zapoznaniu się z urządzeniami i wyposażeniem podpisaliśmy dokumenty potwierdzające odbiór pojazdu. Około godziny dziewiętnastej w asyście syreny strażackiej oraz prowadzeni przez dwa nasze samochody gaśnicze nowiutki Peugeot wjechał do Krzymowa przywitany przez druhów i druhny. Jest to nasz trzeci pojazd zakupiony dla jednostki fabrycznie nowy w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Pojazd został przystosowany do działań z zakresu ratownictwa wodno-lodowego, usuwania drzew, pomocy  medycznej oraz gaszenia pożarów. Razem z pojazdem otrzymaliśmy po 5 par obuwia gumowego, 5 kominiarek, 5 hełmów oraz 5 par rękawic. Pojazd został włączony do podziału operacyjnego, natomiast jego uroczyste przekazanie nastąpi 19 sierpnia podczas uroczystego apelu z okazji 100-lecia OSP Krzymów.
 
 
 

Sobota, 07 styczeń 2017
 
Zebranie sprawozdawcze w Kramsku
 
     Tego dnia w sali OSP Kramsk nasza delegacja uczestniczyła w zebraniu sprawozdawczym zaprzyjaźnionej z naszą OSP jednostce.  Zarząd jednostki jednogłośnie  otrzymał absolutorium za okres sprawozdawczy. W roku sprawozdawczym w OSP Kramsk zakupiono między innymi bramę garażową oraz ubrania specjalne itp. Prezesem  jednostki jest druh Dariusz Grochowski. W zebraniu uczestniczyli między innymi:  Komendant Gminny Andrzej Pośpieszyński oraz przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej kapitan Marcin Komorowski.
 


 

 
 

 

 

 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Osób on-line

 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
Wspierane przez Hosting o12.pl
  
 
 
Copyright © 2009-2011   OSP Krzymów