OSP

Krzymów

 
 

 
 
 
 
      Nasza remiza

 
 
 
 Ostatnia aktualizacja:  2018-04-21 09:58:55
 
 
 
 

 
Rok 2015
 
Podsumowanie 2015 roku
 

     Rok 2015 był naszej jednostki rokiem, w którym udało nam się sporo osiągnąć, lecz nie obyło się również bez porażek.


     Zacznijmy od finansów. W roku sprawozdawczym pozyskaliśmy następujące środki:
 • z KSRG w kwocie 18 400,
 • z ZOW ZOSP RP w kwocie 15 733,
 • ze Starostwa Powiatowego w Koninie w kwocie 3400,00 na termomodernizacje strażnicy,
 • z Urzędu Gminy w Krzymowie 14 521,60.
     Łącznie w roku sprawozdawczym jednostka nasza otrzymała wsparcie w kwocie 52 054,60. Kwota ta nie zawiera środków wypracowanych przez nasza jednostkę.

    Za pozyskane środki zakupiono:
 • motopompę Tohatsu,
 • zestaw poduszek wysokociśnieniowych,
 • dwa aparaty ochrony dróg oddechowych Auer,
 • zakupiono brakujące wyposażenie do zestawu ratownictwa lodowego( kaptury, obuwie, rękawice, kołowroty z linami, linki),
 • zakupiono również wyposażenie do ratownictwa technicznego (zestaw osłon na ostre krawędzie, piłę do ciecia szyb klejonych, osłony na poduszki powietrzne kierowcy i pasażera oraz megafon ręczny i szelki bezpieczeństwa.
      Ze środków Starostwa Powiatowego dokonano dalszego etapu termomodernizacji strażnicy.
     Ze środków wypracowanych przez naszych druhów zakupiono nową chłodnię zastępując starą wysłużoną, nienadającą się już do użytku. Również w strażnicy w pokoju zarządu zamontowano nowe panele podłogowe, wymalowano pokój. Na holu przed pokojem zarządu zerwano stare podłogi wylano nowe posadzki, założono terakotę, wymieniono konstrukcje stalową w kanałach ciepłowniczych oraz  pomalowano pomieszczenia. Taki sam zakres robót wykonano w zapleczu kuchennym plus założono płytki na ścianach. Również ze środków własnych założono tynki dekoracyjne na całej strażnicy zmieniając całkowicie jej wygląd.

     Druhowie brali udział w działaniach ratowniczo gaśniczych na terenie naszej gminy, gasząc pożary, pomagając ofiarom wypadków drogowych czy poszukując zwierzęta hodowlane (byki), które uciekły z gospodarstwa.

    Dbając o prawidłowe działania ratowniczo-gaśnicze nasi druhowie kilka razy uczestniczyli w ćwiczeniach z obsługi sprzętu ratowniczego. Braliśmy udział między innymi: w ćwiczeniach z deską lodową, w warsztatach wysokociśnieniowych, w warsztatach technicznych, w ćwiczeniach z obsługi poduszek wysokociśnieniowych  itp.   Kilkoro naszych druhów i druhen szkoliło się podczas szkoleń organizowanych przez PSP. Szkoda tylko, że PSP w Koninie nie widzi potrzeby szkolenia większej ilości druhów na szkoleniu podstawowym. Mogli by oni zasilić szeregi Jednostki Operacyjno- Technicznej w naszej jednostce.  

     Niestety podczas gminnych zawodów sportowo-pożarniczych nasi seniorzy stracili palmę pierwszeństwa w gminie po trzech latach zwycięstw na rzecz innej jednostki. Również nasze druhny zajęły drugie miejsce podczas tych zawodów. Osłodą dla nas był start naszych najmłodszych zawodników z młodzieżówki, którzy swym występem po raz pierwszy udowodnili, że w OSP Krzymów w przyszłości będzie miał kto nas zastąpić. Nasi druhowie uczestniczyli w uroczystościach patriotycznych, strażackich, piknikach z okazji Dnia Dziecka i innych  uroczystościach.  
 

Sobota, 12 grudzień 2015
 
Pogotowie Świętego Mikołaja
 
 
     Od kilku lat uczestniczymy w pogotowiu św. Mikołaja. Nasi członkowie pomagają w rozwożeniu paczek dla najbardziej potrzebujących naszym lekkim samochodem gaśniczym GLBM. W tym roku w role Mikołajów z OSP Krzymów wcieliły się druhny Kamila i Aleksandra Oblizajek.
 

Sobota, 5 grudzień 2015
 
Szkolenie z zakresu obsługi zestawu poduszek wysokociśnieniowych
 
 
     W godzinach popołudniowych nasi druhowie jednostki operacyjno- technicznej spotkali się w garażu, gdzie odbyło się szkolenie z zakresu obsługi zestawu poduszek wysokociśnieniowych nisko podnoszących. Szkolenie poprowadził członek naszej jednostki a zarazem pracownik PSP w JRG nr 2 w Koninie starszy ogniomistrz Sławomir Piekarski.
     Na początku zapoznał wszystkich z BHP podczas pracy z tymi urządzeniami, następnie z budową, zastosowaniem, zagrożeniami itp. Wszyscy druhowie biorący udział w tym szkoleniu wzięli udział również w szkoleniu praktycznym dotyczącym tego sprzętu. Polegało ono między innymi na składaniu rozbieraniu i całego zestawu, używaniu sprzętu na tzw. sucho, a następnie zastosowaniu tego sprzętu w praktyce podnosząc jeden z naszych samochodów pożarniczych.
     Na zakończenie omówiono lokalizację  tego sprzętu na samochodzie gaśniczym tak aby wszyscy dobrze wiedzieli gdzie będzie się znajdował. Podczas tego szkolenia niektórzy zwracali uwagę na ciasnotę w naszych samochodach, mamy dużo sprzętu, istnieje problem z umieszczeniem go na naszym Manie- GBA. Musimy rozglądać się za wymianą naszego Forda na podobny z zabudowa kontenerową, który pozwoli na umieszczenie na nim części sprzętu do niektórych działań ratowniczych.
 

Środa, 25 listopad 2015
 
 
Szkolenie z zakresu współpracy z lotniczym pogotowiem ratunkowym
 
 
     W Ślesinie odbyła się kolejna tura szkoleń związanych z współpracą z LPR. Tym razem z naszej jednostki szkolenie ukończyło trzech druhów: Mateusz Janicki, Matuszak Marcin oraz Hubert Mielcarek.
 
 

Piątek, 13 listopad 2015
 
Kontrola gotowości operacyjnej z PSP w Koninie
 
 
     W godzinach przedpołudniowych w naszej jednostce miała miejsce kontrola gotowości operacyjnej połączona z inspekcją dotycząca działania naszej jednostki. Oczywiście w takim przypadku na początku odbyły się ćwiczenia z naszym sprzętem, wyjazd samochodami gaśniczymi oraz przeprowadzenie założenia gaśniczego. Następnie osoby kontrolujące sprawdzały dokumentacje, stan wyszkolenia, wyposażenia i wszystko to co jest związane z zakresem kontroli. Z kontroli otrzymaliśmy najwyższą ocenę czyli szóstkę.
 

Środa, 11 listopad 2015
 
11 listopada - Święto Niepodległości
 
     Tradycyjnie jak co roku nasi druhowie aktywnie włączyli się w uroczyste obchody z okazji Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęła msza w intencji walczących i tych, którzy oddali najwyższą cenę czyli ludzkie życie w obronie wolnej Polski. Mszę odprawił oraz homilię wygłosił proboszcz naszej parafii ks. Mariusz Idczak.
 
     Niepodległościową część artystyczną przedstawili uczniowie i nauczyciele ze szkoły podstawowej z Borowa. Następnie kolumna biorąca udział  w uroczystościach udała się na miejscowy cmentarz, gdzie przy grobie nieznanego żołnierza złożono wiązanki kwiatów oraz zapalono znicze. Po przejeździe do miejscowości Tury, gdzie w lesie znajduje się mogiła zamordowanych przez Niemców 35 Polaków w 1940 roku odbyły się dalsze uroczystości w połączeniu z mieszkańcami, organizacjami oraz samorządowcami gminy Kościelec.  Podczas uroczystego apelu między innymi wciągnięto na maszt flagę państwową, odczytano apel poległych,  pomodlono się w intencji walczących o wolną Polskę oraz za zamordowanych znajdujących się w leśnej mogile.
 
 

Sobota, 17 październik 2015
 
Rekord Guinnessa
 

     Tego dnia nasi druhowie wzięli udział w biciu rekordu Guinnessa polegającym na prowadzeniu resuscytacji krążeniowo oddechowej nieprzerwanie przez 30 minut przez nauczycieli, uczniów, samorządowców i innych osób w ramach ‘”Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”. Z naszej jednostki udział brało dwóch druhów czyli Dariusz Grochociński oraz Tomasz Turski. Akcja ta została przeprowadzona w Zespole Szkół w Krzymowie.

 
 
 

Sobota, 17 październik 2015
 
Przekazanie samochodu dla OSP Brzeźno
 
 
     W godzinach popołudniowych nasi druhowie uczestniczyli w uroczystości poświęcenia i przekazaniu średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego GBA 3,5/29 dla jednostki OSP Brzeźno.
 

Sobota, 12 wrzesień 2015
 
Ćwiczenia z deską lodową
 

     W godzinach popołudniowych nasi druhowie z JOT-u spotkali się na ćwiczeniach z zakresu ratownictwa wodnego ćwicząc z deską lodową. Utrudnieniem była zbyt mała głębokość wody na akwenie, na którym ćwiczyliśmy, lecz część założeń udało się zrealizować. Nasi ratownicy ćwiczyli w parach pływanie na desce, w pojedynkę oraz ćwiczyli wydobywanie poszkodowanego na deskę.  

 
 
 

Sierpień 2015
 
Ślub druha Tomka
 
     Nasi druhowie brali udział w szpalerze z okazji ślubu naszego druha Tomasza Turskiego z Darią Wiśniewską. Oczywiście po przejściu młodej pary pod szpalerem z toporków strażackich złożyliśmy im życzenia, oraz wręczyliśmy skromny prezent na nową drogę życia.   
 
 
 
 

Niedziela, 2 sierpień 2015
 
Gminne zawody sportowo-pożarnicze Głodno
 

     Drugiego sierpnia w Staropaprockich Holendrach odbyły się Gminne Zawody Sportowo- Pożarnicze jednostek OSP gminy Krzymów.  Z naszej jednostki udział wzięły cztery drużyny: seniorzy w grupie A, druhny w grupie C, młodzieżowa drużyna pożarnicza w wieku 16-18 lat oraz drużyna maluchów.

     Po oficjalnym otwarciu zawodów rozpoczęły się zmagania w sztafecie pożarniczej 7x 50 metrów z przeszkodami we wszystkich grupach. W sztafecie udział wzięli również najmłodsi nasi zawodnicy na specjalnie przygotowanym dla nich torze. Następnie wszystkie drużyny pokazały się w ćwiczeniach bojowych zgodnie z regulaminem obowiązującym dla grupy. Na zakończenie wszystkie drużyny wzięły udział w musztrze, która w tym roku obowiązuje wszystkie drużyny.

     Najwięcej braw zdobyła nasza drużyna maluchów we wszystkich konkurencjach w jakich brała udział. Wszystkim bardzo podobał się udział tej drużyny, która zapowiadam że za rok również weźmie udział w zawodach.

 W klasyfikacji generalnej drużyny zajęły następujące miejsca.

 W grupie C kobiet

 • I OSP Brzeźno
 • II OSP Krzymów

 W grupie A seniorów:

 • I OSP Głodno
 • II OSP Kałek
 • III OSP Krzymów
 • IV OSP Brzeźno
 • V OSP Paprotnia.

 W grupie MDP

 • I OSP Krzymów
 • II OSP Głodno
 
   Również nasza najmłodsza drużyna zdobyła puchar za udział w zawodach, a wszyscy uczestnicy otrzymali stosowne upominki.
 


Niedziela, 26 lipiec 2015
 
Odpust
 

     Nasi druhowie jak co roku wzięli udział w uroczystej mszy świętej odpustowej. W uroczystości udział wziął poczet sztandarowy oraz druhowie, którzy aktywnie uczestniczyli we mszy świętej oraz procesji.

 

Czerwiec 2015
 
Kurs podstawowy
 

     W czerwcu zakończył się kurs podstawowy, na który uczęszczali druhowie z naszej jednostki: Marcelina Matczak oraz Hubert Mielcarek. Oczywiście egzamin zaliczyli i zostali włączeni w szeregi Jednostki Operacyjno- Technicznej  OSP Krzymów. Młodym strażakom gratulujemy i zapraszamy do aktywnej pracy w podziale bojowym. Hubert już pierwszy raz w działaniach gaśniczych uczestniczył podczas pożaru domu mieszkalnego w Krzymowie.


Czwartek, 25 czerwiec 2015
 
Warsztaty wysokościowe
 

     W tym dniu nasi druhowie brali udział w warsztatach wysokościowych organizowanych przez KM PSP w Koninie. W warsztatach udział brali również ratownicy z JRG nr 1 i 2 z Konina. Podczas szkolenia na początku omówione zostały zasady BHP, a następnie przystąpiliśmy do zajęć. Pierwszym ćwiczeniem był zjazd w rękawie ratowniczym z około 10 metrów. Następnie  mieliśmy okazję przećwiczyć samoratowanie ze wspinalni przy JRG nr1.

     Po kilkukrotnym zjeżdżaniu ze wspinalni mieliśmy okazję dokonać przejścia z trzeciego piętra wspinalni na drabinę mechaniczną z JRG 1 z Konina.

     W następnej kolejności zapoznaliśmy się z technikami ratowania  uwiezionych ludzi, zwierząt  w studzienkach kanalizacyjnych przy użyciu dostępnego sprzętu będącego na wyposażeniu jednostek straży pożarnych. W dalszej części warsztatów przejechaliśmy na teren sportów ekstremalnych w Paprotni, gdzie mieliśmy okazję próbować swych sił podczas ratowania spadochroniarza (manekina) z wieży widokowej. Nasi druhowie brali czynny udział po raz pierwszy w tego rodzaju warsztatach.
 
 
 

Sobota, 13 czerwiec 2015
 
Dzień Dziecka w Pradolinie
 

     Tego dnia braliśmy udział w Dniu Dziecka organizowanym w Pradolinie w Szczepidle. Podczas spotkania omówiliśmy maluchom czym zajmują się strażacy, pokazaliśmy sprzęt, a następnie przygotowaliśmy pożarniczy tor przeszkód, w którym brali udział maluchy z rodzicami.


Sobota, 6 czerwiec 2015
 
Dzień Rodziny w Brzeźnie
 

     Nasza jednostka została zaproszona do udziału w szkolnych obchodach Dnia Rodziny organizowanego w Zespole Szkół w Brzeźnie. Naszym zadaniem było zabezpieczenie imprezy, oraz przygotowanie strażackiego toru przeszkód dla najmłodszych uczestników. Tor przez nasz przygotowany cieszył się sporym zainteresowaniem uczniów, którzy próbowali swych sił w konkurencji strażackiej. Dla nas był to czas  wspaniałej zabawy, gdy mogliśmy podziwiać naszych młodych następców w biegu w za dużych o kilka numerów strażackich butach gumowych. Wymagało to od zawodników sporo sił.

 

Czerwiec 2015
 
Ćwiczenia techniczne w OSP Paprotnia
 
     Razem z druhami z OSP Paprotnia, którzy byli organizatorami ćwiczeń braliśmy udział w szkoleniu z zakresu ratownictwa technicznego. Na potrzeby ćwiczeń druhowie udostępnili samochód powypadkowy. Celem ćwiczeń było przypomnienie zasad prowadzenia działań  z ratownictwa technicznego i medycznego.
 
     Ćwiczenie to było okazją do poznania sprzętu jakim dysponują jednostki, ich różnicami oraz zaletami. Po szkoleniu spotkaliśmy się na ognisku gdzie podsumowaliśmy ćwiczenia, podczas których wynikła potrzeba organizacji więcej tego rodzaju szkoleń i ćwiczeń.
 
 

Czwartek, 4 czerwiec 2015
 
Boże Ciało
 

     Tradycyjnie jak co roku nasi druhowie brali czynny udział w uroczystościach Bożego Ciała. Uczestniczyliśmy we mszy świętej oraz w procesji do czterech ołtarzy ulicami Krzymowa.

 

Niedziela, 31 maj 2015
 
 
Regionalne Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi
 

     Braliśmy razem z zastępami OSP z gminy Krzymów udział w zabezpieczeniu  Regionalnych Zawodów w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi w Krzymowie. Oprócz zabezpieczenia imprezy braliśmy udział w kierowaniu pojazdami na parkingach, zabezpieczeniu medycznym. Pomagaliśmy również w obsłudze zawodów poprzez pomoc na torze przeszkód.


Piątek, 29 maj 2015
 
Przekazanie średniego samochodu gaśniczego dla OSP Paprotnia
 

     Ochotnicza Straż Pożarna była organizatorem uroczystego apelu z okazji przekazania średniego samochodu gaśniczego na podwoziu MAN-a GBA 3,5/25, na który została zaproszona również delegacja z naszej jednostki.


Niedziela, 10 maj 2015
 
Gminne obchody Dnia Strażaka w Krzymowie
 
 
     Mszą świętą  odprawioną w intencji strażaków z gminy Krzymów i parafii rozpoczęły się uroczystości z okazji Dnia Strażaka. Mszę święta odprawił kapelan powiatowy strażaków ks. Ireneusz Mrowicki. Następnie kolumna uformowana z pocztów sztandarowych, strażaków i zaproszonych gości przemaszerowała pod strażnicę w Krzymowie, gdzie odbył się uroczysty apel. Apel rozpoczęło złożenie meldunku o gotowości strażaków do uroczystości złożonego przez Komendanta Gminnego Wójtowi Gminy Tadeuszowi Jankowskiemu. 
 
     Wszystkich przybyłych powitał Prezes Zarządu Oddziału Gminnego druh Piotr Karczewski. Podczas uroczystego apelu zaproszeni goście przekazali życzenia dla wszystkich jednostek OSP, oraz wszystkich strażaków.
 
     Na uroczysty apel przybyli: Poseł Ziemi Konińskiej Tomasz Nowak, Radny Rady Powiatu druh Tadeusz Jaroszewski, Przewodnicząca Rady Gminy Pani Danuta Mazur, Wójt Gminy Tadeusz Jankowski, Dowódca JRG nr 2 w Koninie mł. bryg. Tomasz Kruszyński,  Dyrektor Zespołu Szkół w Brzeźnie pani Urszula Kucharska. Za wszystkie życzenia podziękowania złożył ponownie prezes Piotr Karczewski.
 
     Podczas apelu złożono również kwiaty pod tablica upamiętniającą założycieli OSP Krzymów, oraz figurą świętego Floriana przez delegację naszej jednostki. Na zakończenie zaproszono wszystkich przybyłych na uroczysty obiad do naszej strażnicy.
 
 
 

Sobota, 9 maj 2015
 
Powiatowo miejskie obchody Dnia Strażaka w Rychwale
 
     Uroczystości rozpoczęła zbiórka pododdziałów na Rynku Miejskim w Rychwale, skąd uformowana kolumna wyruszyła na mszę święta w intencji strażaków do miejscowego kościoła pod wezwaniem św. Trójcy. Mszę święta odprawił proboszcz a zarazem kapelan gminny strażaków Miasta i Gminy Rychwał.  Po mszy św. Nastąpił przemarsz całej kolumny na stadion miejski w Rychwale, gdzie odbyły się dalsze uroczystości. Podczas uroczystego apelu dowódca uroczystości złożył meldunek o gotowości pododdziałów Członkowi Głównego Sądu Honorowego  druhowi Władysławowi Kolińskiemu, po czym nastąpił przegląd i powitanie strażaków.
 
     Podczas uroczystości dokonano wręczenia odznaczeń i medali strażackich dla najbardziej zaangażowanych druhów w pracy na rzecz ochrony  przeciwpożarowej powiatów konińskiego ziemskiego i grodzkiego.
 • Między innymi Złotym Znakiem Związku odznaczeni zostali: Zbigniew Osajda – kapelmistrz orkiestry strażackiej z Rychwała, Dolański Edward z OSP Żdżary, Kropidłowski Teodor z OSP  Kazimierz Biskupi, oraz druh Pyrzyński Wojciech z OSP Czartowo.
 • Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza wyróżnieni zostali: Rybacki Marian z OSP Kazimierz Biskupi, Walczak Zdzisław  z OSP Synogać, Raszczyński Józef z OSP Lipice, oraz pośmiertnie druh Szpitalny Józef również z OSP Lipice.

    Na zakończenie uroczystego apelu dla wszystkich strażaków organizatorzy przygotowali strażacką grochówkę, natomiast dla najmłodszych przygotowano ścianę wspinaczkową z OSP Licheń Stary, OSP Kawnice udostępniła starą pompę napędzaną siłą mięśni. Dla maluchów strażacy przygotowali kilka samochodów gaśniczych z możliwością ich obejrzenia.

 

Kwiecień 2015
 
Wielkanoc 2015
 
     Jak co roku tak i tym razem nasze druhny, oraz druhowie brali udział w adoracji grobu Pana Jezusa w krzymowskim kościele. Tradycyjnie wartę przy grobie oprócz druhów z naszej jednostki pełnili również druhowie z OSP Paprotnia, oraz OSP Tury. Natomiast w niedzielę wielkanocną wszystkie jednostki brały również udział w mszy rezurekcyjnej w kościele parafialnym w Krzymowie. Msze świętą poprzedził przemarsz pododdziałów z remizy do kościoła razem z orkiestrą dęta działającą w GOK, oraz zuchami i harcerzami. Podczas procesji nasi druhowie poza czynnym udziałem w niej, dbali również o właściwą oprawę. Po zakończonej mszy świętej wszyscy razem z księżmi przebywającymi na uroczystości udali się do naszej remizy, gdzie odbyło się strażackie wielkanocne śniadanie. Po złożeniu życzeń przez proboszcza ks. Ireneusza Mrowickiego, wszyscy mogli posilić się wielkanocnym jajkiem i białą kiełbasą. W śniadaniu uczestniczyli również harcerze, orkiestra dęta oraz wójt gminy Krzymów pan Tadeusz Jankowski. 
 
 

Środa, 11 marzec 2015
 
Gminne eliminacje OTWP w Brzeźnie 
 
 
     Eliminacje gminne OTWP na terenie gminy Krzymów po przeprowadzeniu eliminacji szkolnych zostały przeprowadzone w Zespole Szkół w Brzeźnie 11 marca 2015 roku. Na eliminacje dotarli uczniowie ze wszystkich szkół działających na terenie gminy, łącznie udział w turnieju wzięło osiemnaścioro uczniów szkół podstawowych, oraz sześciu gimnazjalistów. Uczniowie spotkali się w pięknie przygotowanej i udekorowanej sali sportowej na tą okazję. 
 
     Eliminacje rozpoczęła od powitania wszystkich uczestników dyrektor szkoły pani Urszula Kucharska, następnie głos zabrali przedstawiciele władz gminnych ZOSP, którzy omówili zasady eliminacji.
     Turniej rozpoczęło rozwiązanie zestawu pytań złożonego z kilkudziesięciu pytań w formie otwartej, czyli w wykropkowane miejsca należało wpisać poprawne odpowiedzi. Po obliczeniu punktów okazało się że wśród uczniów szkół podstawowych należy przeprowadzić dogrywkę ponieważ dwoje uczniów miało tyle samo poprawnych odpowiedzi. Do dogrywki stanęli Filip  Chajdasz  z ZS w Brzeźnie, oraz Aleksanda Malesza z NSP w Smólniku. W wyniku dodatkowych pytań lepszym okazał się Filip Chajdasz, natomiast najlepszą w wiedzy pożarniczej pośród gimnazjalistów okazała się Natalia Frątczak z Zespołu Szkół z Brzeźna.
 
     Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali nagrody, upominki i dyplomy. Również nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu otrzymali skromne upominki. Gospodarze turnieju zadbali o posiłek dla wszystkich uczestników.
     Podczas eliminacji wręczono również dyplomy, nagrody i upominki za udział uczniów w eliminacjach gminnych konkursu plastycznego „ Straż w oczach dziecka”.  Podczas turnieju druhowie z OSP Brzeźno zaprezentowali jeden z pojazdów gaśniczych będący na ich wyposażeniu, oraz zademonstrowali sprzęt ratowniczo- gaśniczy.
     Zwycięzcy eliminacji gminnych czyli Filip Chajdasz oraz Natalia Frątczak będą reprezentować szkołę i gminę Krzymów na eliminacjach powiatowych tego turnieju w Krzymowie.
 
 

Marzec 2015
 
Szkolenie KPP
 

     W marcu druh Tomicki Julian uczestniczył w szkoleniu weryfikacyjnym z zakresu KPP (kwalifikowana pomoc medyczna) w Golinie. Szkolenie takie odnawiają co trzy lata wszyscy druhowie posiadający tytuł ratownika w KSRG.


Marzec 2015
 
Szkolenie z zakresu współdziałania z LPR (Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym)
 
 
     W marcu pięcioro naszych druhów  i druhen: Aleksandra Oblizajek, Magdalena Malesza, Robert Tomicki, Mateusz Popielarz, oraz Matczak Daniel brało udział w szkoleniu z zakresu współdziałania z LPR. Te osoby oraz pięcioro innych druhów, którzy już takie szkolenie ukończyło wcześniej spotkają się raz jeszcze na szkoleniu praktycznym podczas nocnego przyjęcia śmigłowca.  
 

Luty - marzec 2015
 
Kampania sprawozdawcza w innych jednostkach
 
     Druhowie z naszej jednostki brali  również udział z zebraniach sprawozdawczych jednostek OSP Brzeźno, Kałek, oraz Głodno. We wszystkich jednostkach zarządy otrzymały absolutorium. Prezesi, oraz członkowie zarządów przedstawili stosowne sprawozdania i plany związane z rokiem bieżącym. Jednym z najważniejszych planów jest zakup średniego samochodu dla OSP Brzeźno.  
 

Sobota, 28 marzec 2015
 
Zebranie sprawozdawcze w OSP Paprotnia
 

     Jako ostania OSP z naszej gminy podsumowania swej działalności dokonali druhowie z OSP Paprotnia. Rok ubiegły był rokiem bardzo udanym ponieważ dla jednostki został zakupiony nowy średni samochód gaśniczy GBA 3,5/25, MAN w wersji uterenowionej 4x4. Druhowie bardzo długo przymierzali się do zakupu tego auta, lecz dopiero w tym roku udało się taki pojazd zakupić. Pojazd zakupiono dzięki poparciu Wójta gminy Tadeusza Jankowskiego. Samochód ten wymienił pracującego do tej pory Stara GBA, który został sprzedany do OSP Trzęśniew w gminie Kościelec.

     Podczas zebrania osobom, które pomagały w zakupie tego pojazdu wręczono pamiątkowe statuetki, natomiast Zarząd otrzymał jednogłośnie absolutorium. Również podczas zebrania młodzi członkowie JOT-u specjalne podziękowanie złożyli Naczelnikowi jednostki Druhowi Janowi Walczakowi, za sprawne prowadzenie Jednostki Operacyjno - Technicznej, natomiast druh Piotr Karczewski został odznaczony Rycerskim Medalem Przyjaźni przez druhów z zaprzyjaźnionej OSP Kawęczyn.


Sobota,  marzec 2015
 
Zebranie sprawozdawcze w OSP Trzęśniew
 
 
     Nasi druhowie uczestniczyli w zebraniu sprawozdawczym w OSP Trzęśniew. Podczas zebrania dokonano podsumowania okresu sprawozdawczego. Rok 2014 był dla tej jednostki kolejnym bardzo udanym okresem podczas którego druhowie bardzo aktywnie angażowali się w wielu dziedzinach działalności. Podczas zebrania dla tej jednostki przekazano klucze od średniego samochodu GBA 2,5/16 zakupionego przez samorząd gminny w Kościelcu, oraz przekazano dwa aparaty ochrony dróg oddechowych i pompę pływającą Niagara. Kolejny problem stojący na drodze do KSRG został rozwiązany. Jesteśmy pewni, że już niedługo jednostka ta zostanie włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego, czego druhom z tej jednostki serdecznie życzymy.
 
 

Sobota, 21 luty 2015
 
Zebranie sprawozdawcze OSP w Krzymowie
 
 
     Zebranie sprawozdawcze OSP w Krzymowie za rok 2014 odbyło się 21 lutego 2015 roku tradycyjnie w naszej strażnicy. Zebranie otworzył, oraz gości powitał prezes jednostki druh Dariusz Grochociński. Przewodniczącym zebrania został wybrany druh Tomicki Julian, na protokolanta wybrano druhnę Aleksandrę Oblizajek, natomiast w skład komisji Uchwał i Wniosków weszli: Mielcarek Jarosław, Ficner Henryk, oraz Aleksandra Mielcarek. Sprawozdanie z działalności jednostki w roku sprawozdawczym przedstawił prezes Dariusz Grochociński, sprawozdanie z części operacyjnej przedstawił naczelnik Stanisław Gwoździkiewicz, natomiast sprawozdanie finansowe przedstawiła druhna Kamila Oblizajek. W roku sprawozdawczym dokonano remontu sali oraz dokończono remont garażu poprzez wydzielenie szatni dla druhen, założono płytki na ścianach oraz terakotę na podłodze. Cały garaż pomalowano i założono nowe szafki dla druhen. Druhowie brali udział w wielu uroczystościach strażackich, państwowych oraz patriotycznych. Zabezpieczali wiele uroczystości oraz imprez towarzyszących. Druhowie uczestniczyli w działaniach ratowniczo-gaśniczych, gasząc pożary, usuwając skutki wypadków drogowych, usuwając gniazda owadów błonkoskrzydłych oraz udzielając pomocy medycznej osobie z nagłym zatrzymaniem krążenia.
    Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej przedstawił jej przewodniczący druh Mariusz Andrzejewski, który zgłosił wniosek o udzielanie absolutorium. Absolutorium zarządowi zostało udzielone przy dwóch głosach wstrzymujących się.
      Podczas zebrania doszło do miłego akcentu ponieważ wieloletni prezes tej jednostki druh Andrzej Tomicki został włączony w szeregi członków honorowych. Z tej okazji druh Andrzej otrzymał upominek w postaci modelu strażackiego Stara 25 z pamiątkowym grawerem z podziękowaniami.

     W roku sprawozdawczym zarząd zaplanował ambitny plan do wykonania: założenie paneli podłogowych i pomalowanie ścian w pokoju zarządu, Pobudowanie chłodni, remont kuchni.

W zebraniu sprawozdawczym OSP Krzymów uczestniczyli:

 • radni powiatu konińskiego ziemskiego panowie Tadeusz Jaroszewski oraz Bogdan Kołodziejczak
 • Wójt Gminy Krzymów Tadeusz Jankowski
 • wice Przewodniczący Rady Gminy w Krzymowie druh Leszek Staszak
 • Dowódca JRGn 2 w Koninie st. kapitan Tomasz Kruszyński
 • Prezes Zarządu Oddziału Gminnego druh Piotr Karczewski.

    Zebranie zakończyła prezentacja multimedialna pokazująca wszelkie prace i zaangażowanie druhów z jednostki w roku sprawozdawczym.

 
 

Sobota, 10 styczeń  2015
 
 Ćwiczenia z zakresu ratownictwa lodowego
 
 
     Część teoretyczna ćwiczeń odbyła się z JRG nr 2 w Koninie po której nastąpił przejazd nad zbiornik wodny w Modle, gdzie odbyły się ćwiczenia praktyczne.  Z powodu braku mrozu i lodu na akwenie odbyły się ćwiczenia na wodzie. Ratownicy ubrani w ubrania do pracy w wodzie musieli sprostać kilku ćwiczeniom: przyzwyczajenie się do pracy w wodzie w specjalnych ubraniach, pływać na desce lodowej, oraz wyciągnąć z wody osobę poszkodowaną. Okazało się że pływanie saniami lodowymi przysparza sporo problemów osobom nie pracującym wcześniej z deską. Ratownicy często lądowali w wodzie. Ćwiczenia te były dla nas czymś nowym, ponieważ od kilku dni posiadamy sprzęt i umundurowanie do pracy w wodzie a okazało się, że sporo ćwiczeń przed nami aby skutecznie móc nieść pomoc osobom poszkodowanym. W ćwiczeniach udział brali również druhowie z OSP Stare Miasto, oraz ratownicy z JRG nr 1 i 2 z Konina.
 
 


 

 
 

 

 

 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Osób on-line

 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
Copyright © 2009-2011   OSP Krzymów