OSP

Krzymów

 
 

 
 
 
 
      Nasza remiza

 
 
 
 Ostatnia aktualizacja:  2018-04-21 09:58:55
 
 

 
Zakupy w roku 2014
 

W roku bieżącym nasza jednostka wzbogaciła się o następujący sprzęt i umundurowanie:

 • sanie do ratownictwa lodowego z osprzętem
 • dwa ubrania do ratownictwa wodnego Cirrus
 • dwa hełmy Tytan
 • dwie kamizelki asekuracyjne Ratownik II oraz po dwa noże ratownicze oraz gwizdki
 • dziesięć kompletów ubrań koszarowych
 • sześć kompletów ubrań ochronnych WUS 4
 • po 5 węży tłocznych Wu-75 oraz 5 Wu-52

     Zakup tego sprzętu był możliwy dzięki pozyskaniu funduszy z KSRG, dotacji MSWiA, oraz środków własnych.


 
Szkolenia w 2014
 

     W  roku sprawozdawczym nasi druhowie uczestniczyli w szkoleniach organizowanych przez PSP w Koninie. Następujący druhowie zdobyli następujące wyszkolenie:

 • druh Tomicki Tomasz ukończył szkolenie naczelnika OSP
 • druhowie Tomicki Rafał oraz Jarosław Jurkiewicz zdobyli uprawnienia kierowców- konserwatorów
 • druh Mateusz Jurkiewicz ukończył kurs dowódców OSP
 • druhowie Daniel Matczak oraz Mijalski Arkadiusz ukończyli kurs z zakresu ratownictwa technicznego

Grudzień  2014
 
Konkurs plastyczny
 
     W grudniu w Zespole Szkół w Krzymowie odbyły się eliminacje gminne konkursu plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom”. W skład Jurty weszły panie Mirosława Wyrwińska,  Beata Jabłońska, oraz przedstawiciel Zarządu Gminnego ZOSP RP w Krzymowie. Prace nadesłano z czterech szkół z terenu gminy. Jury wyłoniło po pięć najlepszych prac z każdej grupy wiekowej, które zostały wysłane na eliminacje powiatowe do Zarządu Oddziału Powiatowego w Koninie. Dla wszystkich uczestników, oraz zdobywców najlepszych miejsc organizatorzy przekażą nagrody podczas eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej.
 
 
 

Poniedziałek, 17 listopad 2014
 
Inspekcja gotowości
 

     W godzinach południowych nasza jednostka została skontrolowana przez funkcjonariuszy PSP z JRG nr2 z Konina podczas corocznej inspekcji gotowości operacyjnej. Nasza jednostka została zaalarmowana syreną elektryczną, po czym nastąpił wyjazd alarmowy naszego zastępu GBA. Po wykonaniu zadania jakie nam zalecono przystąpiono do sprawdzania sprzętu, mocowania, czystości itp.  Następnie udaliśmy się do remizy gdzie dokonano  całej roboty papierkowej przewidzianej inspekcją. Ogólnie wypadliśmy dosyć dobrze, co prawda nie udało nam się uniknąć drobnych wpadek, nad którymi musimy popracować.

 

Wtorek, 11 listopad 2014
 
 
 
     Uroczyste obchody Święta Niepodległości rozpoczęła msza święta w kościele pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny w Krzymowie, którą odprawił i homilię wygłosił proboszcz miejscowej parafii ks. Ireneusz Mrowicki. Spektakl słowno- muzyczny przedstawili uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej z Paprotni, który na zakończenie został nagrodzony gromkimi brawami. Po zakończonej mszy świętej wszyscy zebrani udali się do parku przy kościele, gdzie został zasadzony z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego dąb z okazji 25 rocznicy wolnych wyborów w Polsce. Czytaj dalej...
 
 

 
Ślub
 

     Nasi druhowie brali udział w szpalerze zorganizowanym podczas ślubu naszej druhny Dagmary z Przemkiem. Młodej parze życzymy wszystkiego naj….

 

Sobota, 8 listopad 2014
 
Szkolenia medyczne
 

     W sobotnie popołudnie nasze druhny i druhowie z Jednostki Operacyjno-Technicznej spotkali się w remizie na szkoleniu z zakresu ratownictwa medycznego. Szkolenie przeprowadził nasz druh Jarosław Tomicki na co dzień pracujący w Konińskim szpitalu, na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Druh Jarek jest również instruktorem dla pracowników szpitala. Szkolenie to mogło się odbyć dzięki uprzejmości władz szpitala, którzy udostępnili do naszej dyspozycji pomoce medyczne: fantomy, defibrylator itp. Z naszego wyposażenia ćwiczyliśmy z torbą PSP-R1. Dla części naszych druhów posiadających ukończony kurs KPP było to przypomnienie, natomiast dla niektórych było to bardzo ciekawe zapoznanie z technikami ratownictwa. Każdy z uczestników przećwiczył pomoc poszkodowanemu w zakresie udzielenia pierwszej pomocy z wykorzystaniem dostępnego sprzętu. Zapoznaliśmy się również z procedurami dotyczącymi stosowania AED. Każdy z ratowników przećwiczył zakładanie rurek ustno- gardłowych Guedela. Ratownicy ćwiczyli pojedynczo, w parach, oraz w zespołach trzyosobowych w zależności od zadania. Organizatorzy składają podziękowania dla władz szpitala za pomoc w organizowaniu szkolenia, oraz dla druha Jarosława Tomickiego za przeprowadzenie szkolenia.

 
 

Październik 2014
 
Ślub Mateusza i Kamili
 

     Nasi druhowie brali udział w szpalerze z okazji ślubu druha Mateusza Popielarza z Kamillą. Msza święta, na której młodzi powiedzieli sobie sakramentalne tak odbyła się w kościele parafialnym w Kościelcu. Tradycyjnie szpaler naszych druhów sprawił niespodziankę państwu młodym, oraz gościom biorącym udział w uroczystości. Delegacja naszych druhów wzięła udział w weselu, na którym bawili się do białego rana. Państwu Młodym życzymy wszystkiego naj…….

 

Sobota, 13 wrzesień 2014
 
     W sobotnie przedpołudnie 13 września druhowie z OSP  gminy Krzymów spotkali się w kościele parafialnym w Krzymowie na corocznych manewrach gminnych. Na manewry przybyli druhowie ze wszystkich jednostek OSP w gminie, oraz zastęp SD-37 z JRG 2 z Konina. Przybyłych na ćwiczenia  powitał proboszcz miejscowej parafii ksiądz Ireneusz Mrowicki.Czytaj dalej...
 
 
 
 

Piątek, 5 wrzesień 2014
 
Ewakuacja w Zespole Szkół w Krzymowie
 
 
     Na prośbę dyrektor szkoły pani Mirosławy Wyrwińskiej uczestniczyliśmy w przeprowadzeniu próbnej ewakuacji uczniów, nauczycieli i personelu zespołu szkół. Ewakuacja była dla nas okazją do przeprowadzenia ćwiczeń na obiekcie poprzez wprowadzenie roty gaśniczej, przeprowadzeniu rozpoznania i zapoznania się z obiektem szkoły po przeprowadzeniu ostatnich remontów. Po ewakuacji omówiliśmy z uczniami i personelem szkoły nieprawidłowości jakie wystąpiły podczas ćwiczeń. Zwróciliśmy uwagę, aby najmłodszym uczniom pomóc podczas próbnych alarmów.
 
Sobota, 30 sierpień 2014
 
 Turniej drużyn OSP w piłkę nożną
 
     Tego dnia stadionie sportowym w Krzymowie spotkały się drużyny OSP gminy Krzymów na czwartym turnieju w piłkę nożną o puchar Komendanta Gminnego.  W turnieju uczestniczyły cztery drużyny z pośród pięciu w gminie. Turniej rozgrywano w systemie każdy z każdym 2 x 10 minut. Mecze sędziował sędzia z OZPN.  W wyniku rozgrywek zwyciężyła drużyna z OSP Kałek wygrywając wszystkie mecze podczas turnieju. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z OSP Paprotnia, następnie OSP Krzymów, ostatnie miejsce przypadło drużynie z OSP Brzeźno. Królami strzelców zostali druhowie: Adrian Kozłowski z OSP Kałek, oraz druh Kamil Wszędybył z OSP Paprotni, którzy zdobyli po 6 bramek. Najskuteczniejszym bramkarzem został Kordylas Przemek z OSP Kałek. Dla najlepszej drużyny Komendant Gminny wręczył puchar, natomiast dla najlepszej drużyny i wyróżnionych przekazał upominki z okazji turnieju. Na zakończenie turnieju wszyscy zwodnicy, oraz członkowie OSP kibicujący swoim drużynom  spotkali się na ognisku, na którym każdy mógł sobie podgrzać i zjeść smaczną kiełbaskę.
 
 
 
 

Niedziela, 6 lipiec 2014
 
 
 
Nie dali wydrzeć sobie zwycięstwa po raz trzeci z rzędu.           
 
     Ochotnicza Straż Pożarna w Paprotni, Zarząd Gminny ZOSP RP w Krzymowie, oraz Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie byli organizatorami Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych, które odbyły się w Paprotni. W upalne niedzielne popołudnie 6 lipca do OSP Paprotnia odbyły się zmagania gminne w sporcie pożarniczym. W zawodach uczestniczyło pięć drużyn seniorów w grupie A, a drużyny pań w grupie C, oraz jedna drużyna MDP. Czytaj dalej...
 

Czwartek, 26 czerwiec 2014
 
 Spotkanie z uczniami
 
     Kolejne spotkanie z uczniami naszej szkoły z klas I-III przeprowadzili druhowie z OSP Krzymów. Dzieciaki interesowały się naszym sprzętem, umundurowaniem, do jakiś działań jesteśmy dysponowani. Przekazaliśmy im również kilka informacji na temat historii OSP w Krzymowie, czyli min. kiedy powstała nasza jednostka, kiedy została włączona do  Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego i inne ważne daty. Na zakończenie oczywiście mała próba naszego sprzętu, czyli podanie prądy wody z prądownicy, oraz z kurtyny wodnej. Dużo radości sprawiło również uczniom ćwiczenia z hydronetkami i możliwość polania wodą swoich pań nauczycielek.
 

Niedziela, 8 czerwiec 2014
 
Boże Ciało
 
     W tym roku nasza jednostka przygotowała ołtarz strażacki na uroczystą procesję Bożego Ciała. Również poczet sztandarowy i strażacy z naszej jednostki, oraz z jednostek OSP Paprotnia i OSP Tury brały udział w uroczystej mszy świętej procesji Bożego Ciała ulicami Krzymowa. Druhowie nasi brali czynny udział niosąc miedzy innymi baldachim i zabezpieczając bezpieczeństwo podczas procesji.
 
 

Niedziela, 8 czerwiec 2014
 
Dzień dziecka w Brzeźnie
 
     Wszystkie jednostki brały udział w festynie zorganizowanym dla dzieciaków z okazji Dnia  Dziecka w Brzeźnie. Poza możliwością obejrzenia sprzętu, zapoznania się z pracą strażaków, samochodów, strażacy przygotowali konkurencje strażackie. Jedną z konkurencji było dobiegnięcie do stanowiska z hydronetkami  gdzie jedna osoba pompowała wodę, a druga osoba strącała butelki plastykowe prądem wody. Drugą konkurencją był bieg sztafetowy, w którym każdy z zawodników musiał przykręcić waż do rozdzielacza, slalomem pokonać tor przeszkód, nabrać wody do wiaderka (małego) i ugasić pożar wylewać wodę na tarczę lub co wzbudzało dużo zabawy dogonić jednego ze strażaków i polać go wodą. W konkurencjach startowała duża liczba uczniów niezależnie od wieku każdy próbował swych sił w konkurencjach strażackich. Na zakończenie dla najlepszych organizatorzy przygotowali nagrody i upominki.
 
Czwartek, 29 maj 2014
 
Strażacy z przedszkolakami
 
  Do spotkania strażaków z OSP Krzymów z przedszkolakami z Zespołu Szkół w Krzymowie doszło na stadionie sportowym. Maluchy zapragnęły zapoznać się z pracą wykonywaną przez strażaków, ich sprzętem. Oczywiście na początku nastąpiła krótka informacja od kiedy działa OSP w Krzymowie, ilu posiada członków, od kiedy działa w strukturach Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego, a następnie dzieciaki zapoznały się  ze sprzętem, umundurowaniem, samochodem i zadawały strażakom mnóstwo trudnych pytań. Na zakończenie oczywiście możliwość podania prądu wody z prądownicy, oraz pokaz działania kurtyny wodnej. Działania te wywołały najwięcej radości i nawet drobne spryskanie przedszkolaków wodą w tak upalnym dniu było przyjęte z ogromną satysfakcją.
 
 
 

Środa, 21 maj 2014
 
 
 Wizyta uczniów z Zespołu Szkół w OSP Krzymów
 
 
      Ochotnicza Straż Pożarna w Krzymowie była gospodarzem podczas wizyty uczniów z Zespołu Szkół z Krzymowa. Uczniów klas starszych interesowało w jaki sposób OSP są alarmowane, jakie są czynności podczas ogłoszenia alarmu, jak wygląda dowodzenie podczas zdarzeń i jakie czynności podejmują strażacy podczas poszczególnych zdarzeń. Natomiast uczniów klas młodszych bardziej interesował sprzęt. Druga część spotkania odbyła się na boisku szkolnym. Uczniowie mogli szczegółowo zapoznać się ze sprzętem jaki jest na wyposażeniu OSP. Druhowie szczegółowo omówili sprzęt, poinformowali uczniów o tym do jakich zdarzeń dysponowane są jednostki OSP na terenie gminy. Największą przyjemność z tej wizyty mieli  najmłodsi uczniowie, którzy głośno wyrażali swoje zadowolenie. Największa frajdą była dla nich możliwość wejścia do strażackiego samochodu po uprzednim odpowiedzeniu prawidłowo  na jedno z pytań zadanych przez strażaków.
 

Sobota, 31 maj 2014
 
Gminny Dzień Dziecka
 
     W ostatnim dniu maja na stadionie sportowym w Krzymowie odbył się festyn przygotowany dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka. Tego dnia nie zabrakło atrakcji przygotowanych dla najmłodszych mieszkańców gminy Krzymów i okolic. Organizatorzy przygotowali darmowe zjeżdżalnie, zabawy, konkursy, malowanie twarzy i wiele innych atrakcji. Również miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna z Krzymowa dla najmłodszych  przygotowała możliwość zapoznania się ze sprzętem jakim dysponują strażacy, samochodem, umundurowaniem itp. Druhowie przygotowali również strażacki tor wyścigowy dla rodzica i dziecka. Drużyny startowały parami gdzie po założeniu hełmów pożarniczych dziecko z wiaderkiem przygotowanym do gaszenia pożaru (świeczki) siadało na taczce, natomiast rodzica (mama lub tato) zadaniem było pchać taczkę. Podczas konkurencji rodzic musiał slalomem  ominąć pachołki drogowe, na półmetku wysadzał dziecko z taczki, które nabierało specjalnie przygotowanym wiaderkiem wodę i musiało ugasić świeczkę. Następnie drużyna znów slalomem omijała pachołki i lampy drogowe aby w dalszej kolejności za pomocą hydronetki nalać wodę do butelki. Ostatnią konkurencją było przejechanie całej drużyny  pod płotkiem. W tej konkurencji również startowali uczniowie klas starszych, którzy zabierali swoje młodsze rodzeństwo. Dla każdego dziecka biorącego udział w konkurencji druhowie przygotowali upominki w postaci breloczków do kluczy ze zdjęciami samochodów strażackich będących na wyposażeniu OSP w Krzymowie. 
 
 

Maj 2014
 
Wizyta strażaków z OSP Krzymów w szkole w Borowie
 
   Nasi druhowie w ramach akcji: miesiąc maj miesiącem ochrony przeciwpożarowej odwiedzili Niepubliczną Szkołę Podstawową w Borowie. Na spotkanie udaliśmy się naszym GBA 2,5/25 czyli popularnie Manem. Podczas wizyty omówiliśmy naszą pracę i występujące zagrożenia. Pokazaliśmy również uczniom i omówiliśmy nasze wyposażenie i umundurowanie. Największą atrakcją jednak był krótki pokaz naszego działania przy podaniu prądu wody z prądownicy wodnej, oraz za pomocą kurtyny wodnej.
 
 

Niedziela, 11 maj 2014
 
 
    Uroczystości Powiatowo Miejskie Dnia Strażaka  w powiecie konińskim poprzedziła zbiórka pododdziałów na placu przed JRG nr 2 w Koninie, gdzie nastąpiło uformowanie pododdziałów i omówienie uroczystości. Następnie Dowódca Uroczystości kapitan Piotr Szafrański poprowadził kolumnę strażacką do kościoła pod wezwaniem świętego Bartłomieja starówkę na uroczysta mszę świętą odprawioną w intencji strażaków.Czytaj dalej...
 

Niedziela, 4 maj 2014
 
Gminny Dzień Strażaka
 
 
     Strażacy gminy Krzymów spotkali się na uroczystych obchodach z okazji Dnia Strażaka. Patronem strażaków jest święty Florian, którego wspomnienie obchodzimy 4 maja. Uroczystą mszę  świętą w intencji strażaków odprawił  Powiatowy Kapelan Strażaków ksiądz Ireneusz Mrowicki, który również wygłosił homilie. Po zakończonej mszy  świętej pododdziały strażackie i zaproszeni goście udali się przed remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzymowie, gdzie odbyły się oficjalne uroczystości. Meldunek o gotowości pododdziałów Wójtowi Gminy Krzymów Romanowi Gęziakowi złożył Komendant Gminny druh Julian Tomicki. Następnie zaproszonych gości, oraz wszystkich strażaków powitał Prezes Oddziału Gminnego ZOSPRP w Krzymowie druh Piotr Karczewski. Kapelan Powiatowy Strażaków ksiądz Ireneusz Mrowicki poprowadził modlitwę w intencji strażaków przed figurą świętego Floriana.  Kolejnym punktem uroczystości było złożenie kwiatów przed tablicą upamiętniającą założycieli OSP w Krzymowie przez delegację miejscowej jednostki, władze samorządowe i innych gości.
 
     W dalszej części uroczystości zaproszeni goście przekazali życzenia dla strażaków złożone na ręce gminnych władz związkowych, oraz na ręce Prezesów OSP gminy Krzymów. Życzenia dla nas przekazali: Przewodnicząca Rady Gminy w Krzymowie pani Danuta Mazur, Wójt Gminy Krzymów Roman Gęziak, w imieniu Starosty Konińskiego pani Małgorzaty Waszak życzenia przekazał Członek Zarządu Rady Powiatu pan Tadeusz Jaroszewski, natomiast w imieniu Komendanta Miejskiego PSP w Koninie starszego brygadiera Błażeja Rakowskiego życzenia przekazał Dowódca JRG nr2 w Koninie starszy kapitan Tomasz Kruszyński. Złożenie meldunku o zakończeniu uroczystości, oraz wyprowadzenie pododdziałów zakończyły Gminne Obchody Dnia Strażaka w gminie Krzymów
 
 
 
 

Sobota, 3 maj 2014
 
Święto Konstytucji 3 Maja
 
     W kościele parafialnym w Brzeźnie została odprawiona msza święta w intencji ojczyzny na którą przybyli harcerze, strażacy i uczniowie szkół z pocztami sztandarowymi, mieszkańcy Brzeźna i okolic. Mszę świętą odprawił proboszcz miejscowej parafii ksiądz kanonik Andrzej Walczak, który wygłosił również homilię. Uczniowie z Zespołu Szkół w Brzeźnie przygotowali piękny spektakl słowno-muzyczny mówiący o wyniesieniu na ołtarze Świętego Jana Pawła II.
 
     Po zakończonej mszy świętej wszyscy zebrani udali się do miejscowego parku przed grotę nad którą znajduje się figura Matki Bożej. Proboszcz Andrzej Walczak odmówił litanię do Matki Bożej, następnie delegacje władz samorządowych, Koła Gospodyń, oraz delegacja Stowarzyszenia Platan złożyły wiązanki kwiatów. Zakończenie uroczystości nastąpiło przed szkołą w Brzeźnie, a organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników na słodki poczęstunek.
 
 
 
 

Czwartek, 1 maj 2014
 
Otwarcie sezonu motocyklowego w Paprotni
 
 Na terenie Centrum  Sportów Ekstremalnych w Paprotni odbyło się otwarcie Sezonu Motocyklowego. Organizatorzy przygotowali liczne atrakcje dla przybyłych osób. Również jednostki OSP z terenu gminy Krzymów brały udział w zabezpieczeniu i kierowaniu ruchem na tej uroczystości. Dla uczestników jednostki OSP przygotowały pokaz ratowniczy. Podczas imprezy doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów. W jednym uwięziony został kierowca, natomiast drugi pojazd zaczął się palić. Natychmiast do działań ruszył zastęp z OSP Paprotnia, a po chwili zastęp z OSP Brzeźno. Druhowie z Paprotni przystąpili do gaszenia palącego się pojazdu i zabezpieczyli medycznie uwięzionego kierowcę. Następnie druhowie z Brzeźna przystąpili do uwolnienia uwięzionego kierowcy przy użyciu sprzętu hydraulicznego. Po kilku minutach pojazd ugaszono, natomiast poszkodowany kierowca został bezpiecznie wydobyty na deską medyczną. Ćwiczenia te przygotowano dla najmłodszych uczestników imprezy .
 
 

Sobota, 26 kwiecień 2014
 
 
     Wielkopolski finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej odbył się 26 kwietnia w Malanowie, powiat turecki, w pięknym Ośrodku Sportu i Rekreacji. Wszystkich  przybyłych na eliminacje po zarejestrowaniu zaproszono na śniadanie. Następnie Dyrektor Biura Wykonawczego ZOSP RP w Poznaniu, druh Andrzej Jankowski powitał uczestników turnieju, wszystkich opiekunów i przybyłych na uroczystość gości oraz, omówił przebieg turnieju.Czytaj dalej
 

Czwartek, 24 kwiecień 2014
 
Pogrzeb druha Zygmunta Zielińskiego
 

    Tego dnia uczestniczyliśmy w ostatniej drodze naszego  druha, członka honorowego  Zygmunta Zielińskiego.  W uroczystościach pogrzebowych udział wziął poczet sztandarowy, oraz kilku naszych druhów. Druhu Zygmuncie ” Spoczywaj w Pokoju.”


Sobota, 19 kwiecień 2014
 
 Adoracja przy grobie Pana Jezusa
 
     Tradycyjnie jak co roku jednostki OSP pełniły wartę przed grobem Pana Jezusa w parafialnym kościele w Krzymowie.  Nasi druhowie w tym roku pełnili wartę w godzinach popołudniowych, po druhach z OSP Paprotnia i Tury. Również nasze jednostki wzięły udział we mszy rezurekcyjnej w niedzielę rano z pocztami sztandarowymi. Po zakończonej mszy świętej wszyscy razem z kapłanami spotkaliśmy się w naszej strażnicy już po raz kolejny na strażackim wielkanocnym śniadaniu.  

 
 

Piątek, 11 kwiecień 2014
 
Zabezpieczenie meczu
 

     Tego dnia braliśmy udział w zabezpieczeniu meczu czwarto ligowego miedzy Wartą Krzymów, a KKS Kalisz. Niestety Warta mecz przegrała 0-3.


Niedziela, 30 marzec 2014
 
Zabezpieczenie meczu
 
     Tego dnia nasi druhowie zabezpieczali mecz czwarto ligowej Warty Krzymów, który miał miejsce na krzymowskim stadionie.
 

Sobota, 22 marzec 2014
 
 
 
    XXXVII edycja Powiatowych Eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej odbyła się w zespole szkolno-przedszkolnym w Rzgowie. W eliminacjach udział wzięli zwycięzcy eliminacji gminnych z terenu powiatu konińskiego ziemskiego. Otwarcia konkursu dokonał Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego w Koninie druh Andrzej Piaskowski. Powitał wszystkich przybyłych na eliminacje, po czym prowadzenie konkursu przekazał członkom Jury w składzie: przewodniczący: starszy brygadier Krzysztof Gościniak, członkowie: młodszy brygadier Jacek Horosz, oraz starszy sekcyjny Andrzejewski Sebastian. Uczniowie w każdej z grup wiekowych musieli rozwiązać test złożony z 40 pytań.  Po sprawdzeniu testów ogłoszono wyniki pierwszej tury eliminacji.Czytaj dalej...
 

Sobota, 15 marzec 2014
 
Zebranie sprawozdawcze w OSP Głodno
 
     Ostatnim zebraniem sprawozdawczym jakie odbyło się w naszej gminie było zabranie OSP Głodno. Jednostka w roku sprawozdawczym uczestniczyła w zawodach gminnych, w turnieju o puchar Komendanta Gminnego w piłkę nożną. Kilka razy zabezpieczała różnego rodzaju imprezy i uroczystości. Podczas roku sprawozdawczego jednostka otrzymała po raz pierwszy nowy sztandar  podczas gminnych obchodów Dnia Strażaka. Zarząd otrzymał jednogłośnie absolutorium. Na rok bieżący druhowie planują remont garażu, oraz zakup najpotrzebniejszego sprzętu. Zaproszeni goście życzyli jednostce i Zarządowi sukcesów.
 

Czwartek, 06 marzec 2014
 
 
 
      Sześciu uczniów z dwóch gimnazjów, oraz 18 uczniów szkół podstawowych spotkało się na eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej o tytuł najlepszych uczniów w gminie Krzymów - walcząc również o awans do eliminacji powiatowych tegoż turnieju. Po rozpoczęciu eliminacji Jury składające się z pracowników Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej PSP z Konina w składzie: aspirant Michał Karczewski, oraz starszy sekcyjny Sebastian Andrzejewski rozpoczęli część konkursową turnieju.Czytaj dalej...
 
 

Piątek, 28 luty 2014
 
 Szkolne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Zespole Szkół w Krzymowie
 
 

      Eliminacje szkolne dla klas szkoły podstawowej i gimnazjum przeprowadzono jak co roku.  W turnieju udział wzięło kilkunastu uczniów. Zwycięzcami w swoich grupach okazali się: ze szkoły podstawowej zwyciężyła Musidlak Wiktoria, natomiast z gimnazjum zwyciężyli: Wojdak Jakub, Tomicka Marta, oraz Anna Grochocińska. Zwycięzcy od organizatorów otrzymali drobne nagrody, oraz upominki. Z OSP Krzymów nad przebiegiem czuwali druhowie Robert i Rafał Tomicki. Uczniowie musieli sprostać pytaniom złożonym z całej szeroko pojętej ochrony przeciwpożarowej. Uczniów do konkursu przygotowują panie opiekunki Danuta Mazur, oraz Małgorzata Królikowska. Uczniowie wezmą udział w eliminacjach szkolnych 6 marca 2014 roku w Paprotni.


 
 
Szkolne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Szkole Podstawowej w Borowie
 
 
     Do eliminacji przystąpiło pięciu uczniów szkoły podstawowej, których do turnieju przygotowała pani Dyrektor Renata Bandarz. Uczniowie rozwiązali test złożony z 40 pytań dotyczących całej ochrony przeciwpożarowej. Najlepszymi wśród uczniów tej szkoły okazali się: Hubert Walczak, Stolarek, oraz Jan Walczak. Dla zwycięzców organizatorzy przygotowali nagrody i upominki. Uczniowie  tej szkoły wezmą udział w eliminacjach gminnych  w Paprotni 6 marca.
 

Sobota, 15 luty 2014
 
Zebranie sprawozdawcze w OSP Paprotnia
 

     Delegacja naszych druhów wzięła udział w zebraniu sprawozdawczym tej jednostki. Zarząd jednogłośnie otrzymał absolutorium. Do najpilniejszych planów na rok 2014 należy zaliczyć zakup nowego średniego samochodu gaśniczego, który zastąpi wysłużonego 28 letniego Stara. Druhowie czynią starania o pozyskanie środków finansowych  na zakup tak upragnionego pojazdu. Podczas zebrania kilkoro druhów otrzymało wyróżnienia w formie statuetek za zaangażowanie w pracach na rzecz jednostki.  Również kilkoro druhów otrzymało nowe hełmy  pożarnicze. Prezes jednostki druh Wojciech Nowak otrzymał od zaprzyjaźnionej jednostki OSP Kawęczyn Medal Rycerski, za współpracę między jednostkami. Zaproszeni goście życzyli druhom z Paprotni pozytywnego załatwienia nowego GBA.

 

Sobota, 15 luty 2014
 
 
 
     Tradycyjne otwarcia zebrania, oraz powitania gości dokonał prezes jednostki druh Dariusz Grochociński. Przewodniczącym zebrania został druh Mariusz Andrzejewski, z pośród członków jednostki wybrano również Komisję Uchwał i Wniosków. Sprawozdania przedstawili: Prezes, Naczelnik przedstawił sprawozdanie dotyczące działalności operacyjnej, a sprawy finansowe przedstawiła skarbnik druhna Barbara Cieślak. Czytaj dalej...
 

Sobota, 1 luty 2014
 
Zebranie sprawozdawcze w OSP Brzeźno
 
    Delegacja naszych druhów wzięła udział w zebraniu sprawozdawczym Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnie. Podsumowano rok sprawozdawczy, Zarząd otrzymał jednogłośnie absolutorium za okres sprawozdawczy. W zebraniu uczestniczyli między innymi: Poseł na Sejm Tomasz Nowak, Wójt gminy Tadeusz Jankowski, Przewodnicząca Rady Gminy Danuta Mazur, Prezes  Zarządu Oddziału Gminnego druh Piotr Karczewski, Prezes Stowarzyszenia Platan i inni.
 

Sobota, 25 styczeń 2014
 
Wszyscy maszerują dla babci i dziadka
 
 
     W mroźne sobotnie przedpołudnie przed remizą OSP Krzymów spotkała się grupa chętnych do wzięcia udziału w marszu z okazji Dnia Babci i Dziadka. Grupa trzydziestu dwóch uczestników złożona z mieszkańców naszej gminy, oraz gminy Kościelec wymaszerowała na trasę liczącą około 8 kilometrów. W połowie trasy w miejscowości Roztoka nastąpiła przerwa na gorący posiłek, który został podany na terenie należącym do myśliwych z Koła Łowieckiego „Ryś”. Również tu odbyły się konkursy np. "O gminie Krzymów", wybrano najstarszego i najmłodszego uczestnika marszu. Wszyscy zostali uhonorowani drobnymi upominkami i gadżetami. Dla uczestników przygotowano również gorące napoje,  oraz ciasto. Następnie wszyscy udali się w drogę powrotną do Krzymowa.  W zabezpieczeniu tego  marszu udział wzięła również nasza jednostka. Delegacja naszych druhów brała również udział w samym marszu. Pomimo kilkunastostopniowego mrozu wszyscy uczestnicy dobrze się bawili i obiecali brać udział w marszach podobnych w przyszłości.
 
 

Sobota, 18 styczeń 2014
 
Zebranie sprawozdawcze w OSP Trzęśniew
 
 
     Na zaproszenie OSP w Trzęśniewie delegacja naszej OSP uczestniczyła w walnym zebraniu sprawozdawczym. Druhowie podsumowali rok sprawozdawczy i nakreślili plan działania na rok bieżący. Zarząd otrzymał jednogłośnie absolutorium za działania w roku sprawozdawczym. Na rok bieżący Zarząd przedstawił bardzo obszerny plan działania a w nim między innymi zakup średniego samochodu gaśniczego i  inny sprzęt ratowniczo-gaśniczy. W gminie Kościelec działa  12 OSP, z czego tylko OSP Ruszków jest w KSRG, natomiast OSP Trzęśniew jest drugą jednostką w gminie, która uczestniczy w działaniach ratowniczo-gaśniczych. Druhowie z Trzęśniewa starają się o zakup samochodu z wodą aby wzmocnić bezpieczeństwo  własnej gminy, a szczególnie w części zachodniej gminy Kościelec. 
 
     Liczymy, że ambitne plany druhom z Trzęśniewa uda się zrealizować.  W zebraniu uczestniczyli między innymi Starosta Kolski druh Wieńczysław Oblizajek, Naczelnik Wydziału operacyjnego z Komendy Powiatowej PSP w Kole kapitan Arkadiusz Wypiór, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego w Kościelcu druh Czesław Świderski, Komendant Gminny druh Marek Straszewski, Naczelnik Wydziału Promocji Miasta Koła pan Mirosław Kwiryng.
 

Sobota, 18 styczeń 2014
 
Zebranie sprawozdawcze w OSP Kałek
 
 
     W walnym zebraniu sprawozdawczym OSP Kałek uczestniczyła delegacja naszych druhów. Zarząd OSP przedstawił stosowne sprawozdania, natomiast druhowie poparli wniosek Komisji Rewizyjnej i udzielili zarządowi absolutorium. Do największych sukcesów tej jednostki należy zaliczyć zdobycie I miejsca na zawodach gminnych i powiatowych przez drużynę żeńską. Druhowie również cały czas dbają o własną remizę dokonując drobnych remontów. Na swym wyposażeniu posiadają średni samochód gaśniczy, oraz wiele innego drobnego sprzętu ratowniczo-gaśniczego. W zebraniu uczestniczyli między innymi: Przewodnicząca Rady Gminy pani Danuta Mazur, Kapelan Powiatowy Strażaków druh Ireneusz Mrowicki, Wójt gminy pan Tadeusz Jankowski, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego druh Piotr Karczewski.    
 

Niedziela 12 styczeń 2014
 
 XXII finał WOŚP
 
    

     Tym razem w naszej remizie odbył się XXII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury. Podczas finału licytowano różnego rodzaju gadżety, aby wesprzeć wielką orkiestrę. W przerwie między licytacjami występowali mieszkańcy gminy Krzymów, którzy swoim występem umilali czas spędzony w remizie. Nasza jednostka również wsparła WOŚP przekazując na licytacje dwa hełmy, które rozeszły się niemal błyskawicznie. Również poprzez złożenie datku na orkiestrę można było przejechać się jako pasażer naszym samochodem gaśniczym MAN, który cieszył się sporą popularnością. Łącznie w Krzymowie zebrano ponad 5485 złotych, które przekazano do WOŚP.

 

Sobota, 11 styczeń 2014
 
Zebranie sprawozdawcze w OSP Tury
 
 
     Na zaproszenie OSP Tury nasza delegacja uczestniczyła jak co roku w zebraniu sprawozdawczym w OSP Tury. 
 
 

 Sobota 4 styczeń 2014
 

Zebranie sprawozdawcze w OSP Kramsk
 
   Delegacja naszych druhów uczestniczyła w zebraniu sprawozdawczym OSP Kramsk. Jednostka w Kramsku w roku sprawozdawczym obchodziła 125 rocznicę założenia, oraz 95 rocznicę założenia orkiestry. Jak każda OSP odnotowuje pewne sukcesy, ale również i oni borykają się z problemami przede wszystkim finansowymi. W zebraniu uczestniczył Wójt gminy Kramsk Józef Drop, komendant gminny Andrzej Pośpieszyński  i Prezes ZOGm druh Bogdan Tomaszewski .
 
 

 

 
 

 

 

 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Osób on-line

 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
Copyright © 2009-2011   OSP Krzymów