OSP

Krzymów

 
 

 
 
 
 
      Nasza remiza

 
 
 
 Ostatnia aktualizacja:  2018-04-21 09:58:55
 
 
 
 

 
Poniedziałek, 2 grudzień 2013
 
  Alarmowanie
 
     O godzinie 06.30 zostaliśmy zaalarmowani do zdarzenia na 265 kilometrze autostrady. Niestety do zdarzenia nie wyjechaliśmy z powodu zbyt małej obsady wozu gaśniczego. Dzień ten był czarnym poniedziałkiem , było to pierwszy raz gdy nie wyjechaliśmy do zdarzenia. Niestety spełniło się to, o czym niektórzy zwracali uwagę, że kiedyś taki dzień nadejdzie. Oby sytuacja ta nigdy więcej się nie powtórzyła. Całe szczęście, że było to delikatne zdarzenie na autostradzie i nikt  nie ucierpiał.
 

Czwartek, 28 listopad 2013
 
Pożar baraku - Głodno
 
 
     O godzinie 16.21 zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku na terenie, po byłej bazie Rejonu Dróg i Mostów z siedzibą w Głodnie. Do pożaru zadysponowano oprócz naszej jednostki również OSP Brzeźno, Paprotnię, oraz zastęp GCBA z JRG nr 2 w Koninie.  Po dojechaniu okazało się, że pali się jeden z baraków na terenie bazy.  Barak niestety spłonął doszczętnie. Po zakończeniu działań jednostki wróciły do baz.
 

Niedziela, 17 listopad 2013
 
Pożar sterty siana w Zalesiu
 
 
     O godzinie 7.30 zostaliśmy zadysponowani do pożaru sterty zbelowanego siana w miejscowości Zalesie. Po przybyciu na miejsce, działały już zastępy GBA i GCBA z JRG nr 2 w Koninie, oraz zastęp GBA z OSP Brzeźno. Nadpaleniu uległo około 30 beli siana, które właściciel za pomocą maszyn rolniczych wywoził na pobliskie pole. Nasze podziałania polegały na rozcięciu ich, rozrzuceniu i przelaniu wodą. Do działań zadysponowano również zastęp GBA z OSP Konin. Po około dwóch godzinach zakończyliśmy działania i wróciliśmy do jednostek.
 

Czwartek, 10 październik 2013
 
 Plama oleju
 
     Stanowisko kierowania KM PSP w Koninie zadysponowało nas do usunięcia plamy oleju napędowego rozlanego na długości kilkuset metrów w Krzymowie na ulicy Głównej. Do usunięcia  plamy użyto sorbentów, czyli pochłaniaczy olejów. Nasze działania po około godzinie zostały zakończone po czym wróciliśmy do bazy.  
 

Sobota, 05 październik 2013
 
Pożar śmieci na terenie strzelnicy myśliwskiej - Potażniki
 
     O godzinie 19,54 zadysponowani zostaliśmy drugi raz tego dnia do pożaru, tym razem do Potażnik na teren strzelnicy myśliwskiej. Zgłoszenie mówiło o pożarze lasu. Po dojechaniu okazało się że palą się śmieci (folie, plastyki, łuski po nabojach)  w wykopanym dole na ten cel. Do pożaru zadysponowano również GBA z OSP Paprotnia oraz GCBA z JRG nr 2 z Konina. Na miejscu obecna była również Policja. Po około godzinie wróciliśmy do swych jednostek.
 

Sobota, 05 październik 2013
 
Pożar traw - Tury
 
     O godzinie 13.21 zostaliśmy zaalarmowani i wysłani do pożaru traw na granicy powiatu konińskiego i kolskiego. Po dojechaniu okazało się ze palą się nieużytki (łąka, stary sad i drzewa) na powierzchni około 0,5 hektara na terenie gminy Kościelec, powiat kolski. Do zdarzenia zadysponowano również GCBA z JRG nr2 w Koninie, oraz GCBA z JRG Koło ponieważ  pożar wybuchł na terenie gminy Kościelec. Po około półtorej godziny wróciliśmy do bazy.
 
Środa, 29 sierpień 2013
 
Pożar budynków gospodarczych - Brzeźno
 
     O godzinie 1.59 w nocy zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynków w Brzeźnie. Jeszcze będąc w drodze zostaliśmy zawróceni do bazy, gdyż jednostki które dojechały do pożaru pierwsze uporały się z nim bardzo szybko.
 

Wtorek, 27 sierpień 2013 
 
Pożar lasu - Tury
 
     O godzinie 17.55 zostaliśmy zadysponowani do pożaru lasu w miejscowości Tury, gmina  Kościelec. Paliło się około 5 arów poszycia lasu. W działaniach udział brały udział zastępy GBA OSP Krzymów, GBA OSP Paprotnia, GCBA z JRG nr 2 z Konina, oraz GBA z JRG z Koła.
 

Czwartek, 22 sierpień 2013
 
Szerszenie
 
     Około godziny dwudziestej zostaliśmy zadysponowani do usunięcia gniazd szerszeni, tym razem do Krzymowa, gdzie owady zagnieździły się w otworach wentylacyjnych budynku mieszkalnego.
 

Piątek, 02 sierpień 2013
 
Osy i szerszenie

O godzinie 20 tej wyjechaliśmy usunąć szerszenie zagnieżdżone w budynku mieszkalnym. Po dojechaniu okazało się, że u sąsiada jest również gniazdo szerszeni. Owady usunęliśmy i po prawie dwóch godzinach wróciliśmy do bazy.

 
Piątek, 26 lipiec 2013
 
Pożar budynku w Depauli
 

     O godzinie 19.17 zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku w miejscowości Depaula. Na miejscu okazało się, ze pali się budynek drewniany z bali pokryty na wierzchu klepką drewnianą. Palił się dach budynku, na który podano trzy prądy wody, jednocześnie usuwając spalone klepki. Do działań zadysponowano oprócz naszej jednostki również OSP Paprotnia, Brzeźno, oraz zastępy GBA i GCBA z Konińskiej JRG nr 2. Po około dwóch godzinach pożar  ugaszono, a my po zwinięciu sprzętu wróciliśmy do bazy. Pożar powstał najprawdopodobniej z powodu nieszczelnego przewodu kominowego.


Czwartek, 20 czerwiec 2013
 
Pożar traw
 
 

     O godzinie 17.40 zostaliśmy zadysponowani  przez stanowisko kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Koninie na tzw. dym unoszący się nad naszą gminą, a zgłoszony przez mieszkańca gminy Kramsk, który widział po naszej stronie Warty duży dym. Zgłoszenie mówiło o zadymieniu w miejscowości Helenów lub Piersk. Okazało się że palą się trawy w miejscowości Rożek Krzymowski na powierzchni około 10 arów. Pożar ugasiliśmy wodą, oraz przy użyciu  tłumic. Po ugaszeniu wróciliśmy do bazy.  


Piątek, 31 maj 2013
 
Wypadek - Paprotnia
 
 

     O godzinie 20.24 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego w miejscowości Paprotnia. Wypadek powstał z powodu zderzenia samochodu osobowego z przebiegającym przez drogę koziołkiem, który nie przeżył  wypadku, natomiast samochód osobowy po przekoziołkowaniu zatrzymał się na poboczu leżąc na dachu. Dwom osobom jadącym tym pojazdem udzielono kwalifikowanej pomocy medycznej. Ponieważ osoba zgłaszająca wypadek nie potrafiła dokładnie określić miejsca zdarzenia do wypadku zadysponowano siły i środki z powiatu konińskiego i kolskiego. Do zdarzenia zadysponowano razem cztery zespoły medyczne, trzy zastępy strażackie : GBA z JRG nr 1 z Konina, GBA z OSP Krzymów, oraz zastęp GBA z OSP Brzeźno. Natomiast w powiatu kolskiego na miejsce zdarzenia dotarły zastępy GBA z JRG z Koła, GLM z OSP Trzęśniew, oraz GBA z OSP Ruszków. Na miejsce dotarły również dwa patrole Policji. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu klem akumulatorów, kierowaniu ruchem drogowym, usunięciu rozlanych płynów eksploatacyjnych i inne. 


Niedziela, 19 maj 2013
 
 Pożar lasu - Szczepidło
 
 

     O godzinie 14.50 zostaliśmy zaalarmowani otrzymując SMS o treści „ALARM OSP”, a następnie słysząc naszą syrenę, udaliśmy się jak najszybciej  do garaży strażackich.

     Po nawiązaniu kontaktu ze stanowiskiem kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Koninie zostaliśmy zadysponowani do pożaru lasu w Szczepidle. Do pożaru dojechaliśmy jako trzeci zastęp, po GBA z OSP Brzeźno i GCBA z JRG nr 2 z Konina. Paliło się poszycie  lasu o powierzchni około 1h.  Razem z zastępami podaliśmy prądy wody na palący się las. Niestety nasze wysiłki okazały się bezowocne, pożar z powodu wiatru rozprzestrzeniał się a zastęp z OSP Brzeźno ugrzązł na bezdrożach.  Dowódca działań poprosił o zadysponowanie kolejnych zastępów, najlepiej pojazdów z napędem terenowym. Do działań zadysponowano GBA z OSP Paprotnia, GBA z OSP Konin, oraz GBA z OSP Chorzeń. W trakcie dojazdu GBA z OSP Paprotnia został unieruchomiony w lesie z powodu mocnego przechyłu na prawą stronę. Pozostałe jednostki brały udział w gaszeniu pożaru, oraz dowożąc wodę z hydrantów w Brzeźnie.  Po około 3 godzinach pożar udało się ugasić, pojazdy wyciągnięto, sprzęt pozwijano i zastępy po zatankowaniu udały się do swoich baz. Pożar powstał z powodu zaprószenia ognia przez osoby nieznane, które w lesie zrobiły sobie ognisko na którym pieczono kiełbaski, ziemniaki, chleb i raczono się napojami alkoholowymi.         

Osób mających problemy z normalnym myśleniem jednak nie brakuje. 

 
 

Sobota, 2 luty 2013
 
Pożar budynku mieszkalnego - Genowefa
 
 
     O godzinie 02.39 w nocy nasza jednostka została zadysponowana do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Genowefa. W wyniku zaprószenia ognia przez starszą osobę zapalił się tapczan. Mieszkańcy zdołali ugasić pożar przed przybyciem jednostek straży pożarnych. W wyniku pożaru nadpalony został tapczan i fotel. Dwie osoby z poparzeniami I i II stopnia zostały zabrane przez pogotowie do szpitala. Do zdarzenia został również zadysponowany zastęp GCBA z JRG nr 2 w Koninie.
 
 
Piątek, 25 styczeń 2013
 
Wypadek na trasie Krzymów - Genowefa
 

     O godzinie 11.06 nasza jednostka została zadysponowana do usunięcia skutków wypadku drogowego w miejscowości Drążeń.  Osobowy samochód wpadł w poślizg, uderzając  w płot przydrożnej posesji. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu klem akumulatorów, usunięciu pojazdu z drogi, oraz usuniecie płynów eksploatacyjnych. W działaniach udział brał również zastęp GBA z JRG nr 2 z Konina.       

 

Piątek, 18 styczeń 2013
 
Poszukiwanie zaginionego
 
      Na prośbę Policji nasi druhowie brali udział w poszukiwaniach zaginionej osoby. Niestety po sprawdzeniu naszego rewiru przydzielonego przez Policję, nie udało nam się odnaleźć zaginionego i po około 2 godzinach wróciliśmy do bazy. 
 
 
 

 
 

 

 

 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Osób on-line

 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
Copyright © 2009-2011   OSP Krzymów