OSP

Krzymów

 
 

 
 
 
 
      Nasza remiza

 
 
 
 Ostatnia aktualizacja:  2018-04-21 09:58:55
 
 
 
 

 
Grudzień 2013
 
 Podsumowanie roku 2013 w OSP Krzymów
 
 
     Podsumowując miniony 2013 rok można powiedzieć, że nie był rokiem  łatwym, jednakże udało nam się mimo wszystko sporo osiągnąć.

    W działalności ratowniczo-gaśniczej nastąpił spadek wyjazdów do zdarzeń. Tendencja spadkowa wystąpiła na terenie  całego kraju. Przede wszystkim nie odnotowaliśmy żadnego wyjazdu do pożarów traw. Łącznie interweniowaliśmy 17  razy, do pożarów budynków i lasów, kilka razy usuwaliśmy skutki wypadków, oraz gniazda owadów błonkoskrzydłych.

   Udało nam się dzięki dofinansowaniu z różnych źródeł zakupić: 8 ubrań specjalnych, urządzenie do wykrywania napięcia HOT STICK, 6 kompletów ubrań koszarowych, zestaw klinów do ratownictwa technicznego, rzutkę ratowniczą, 2 mundury wyjściowe.  Dzięki otrzymanej dotacji z Urzędu Gminy w garażu OSP prowadzony jest remont.

     Nasi młodsi druhowie w zawodach gminnych po raz kolejny zwyciężyli uzyskując nowy rekord w ćwiczeniu bojowym, który wyniósł 38.90. Co prawda na zawodach powiatowych nie udało się zając dobrej lokaty, ale myślimy, że jeszcze wszystko przed nimi, wystarczy tylko trochę poćwiczyć.

     Kilka razy uczestniczyliśmy przy zabezpieczeniu imprez masowych: dożynek, targów rolniczych, meczy sportowych, zawodów konnych itp.

    Dokończyliśmy termomodernizację remizy dzięki otrzymanemu wsparciu ze Starostwa Konińskiego.

       Od kilku lat wspominaliśmy o zakupie nowych krzesełek do naszej strażnicy i w tym roku udało nam się dokonać zakupu 100 nowych krzesełek, które wszystkim się  podobają. W remizie dokonaliśmy remontu, założenia płytek w głównym korytarzu przy wejściu od strony ulicy, oraz na schodach z sali na  hol.

    Jak co roku bierzemy udział we wszelkich uroczystościach patriotycznych, kościelnych, strażackich i innych. W roku sprawozdawczym jak co roku szkolimy się: pięciu druhów uczestniczyło w szkoleniu z współpracy z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Poza tym uczestniczyliśmy między innymi w szkoleniu okresowym BHP, Rafał T. ukończył kurs KPP. Kilkoro naszych druhów uczestniczyło również w ćwiczeniach w komorze dymowej w JRG nr 2 w Koninie.

     Całego podsumowania dokonamy  na zebraniu sprawozdawczym, które odbędzie się 15 lutego w naszej strażnicy.
 

Piątek, 20 grudzień 2013
 
Narada Prezesów i Komendantów Gminnych
 

     W miejscowości Broniszewo gmina Wierzbinek odbyła się narada Prezesów i Komendantów Gminnych powiatu konińskiego. W naradzie uczestniczyli: Starosta Powiatu Konińskiego pani Małgorzata Waszak, Komendant Miejski PSP w Koninie st.bryg. Błażej Rakowski, zastępca KM PSP ST. bryg. Krzysztof Gościniak, Prezes ZOP ZOSP RP w Koninie druh Andrzej Piaskowski, Prezes Zarządu Grodzkiego ZOSP RP w Koninie druh Andrzej Herudziński, wójt gminy Wierzbinek.

Podczas narady poruszano wiele tematów dotyczących bieżącej działalności OSP.

     W spotkaniu z gminy Krzymów uczestniczyli: Prezes Zarządu Oddziału Gminnego druk Piotr Karczewski, druh Jan Czaja, oraz Komendant Gminny Julian Tomicki.
 

Sobota, 07 grudzień 2013
 
Okresowe szkolenie BHP
 
     W naszej strażnicy odbyło się szkolenie okresowe BHP członków JOT.  W szkoleniu uczestniczyli wszyscy ci, którzy posiadają wyszkolenie, badania lekarskie, oraz odpowiedni wiek aby brać udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych. Podczas szkolenia przypomniano wiele zagadnień mających duży wpływ na bezpieczeństwo podczas działań ratowniczych. Omówiono między innymi tematy dotyczące: bezpieczeństwa podczas działań na lodzie, bezpieczeństwa podczas  działań na torach i wiele innych spraw dotyczących naszego bezpieczeństwa w trakcie działań ratowniczo-gaśniczych.
 

Czwartek, 14 listopad 2013
 
 Inspekcja Gotowości Operacyjnej
 

    O godzinie 10.01 zostaliśmy zaalarmowani syreną alarmową o Inspekcji Gotowości Operacyjnej, tym razem kontrole przeprowadzali pracownicy JRG nr 2 w Koninie.  Kontrola przebiegała w podobny sposób jak ta z przed kilku dni. Ocenę z kontroli otrzymaliśmy również bardzo dobrą.

 

Poniedziałek, 11 listopad 2013
 
 
 
     Uroczystość rozpoczęła uroczysta msza święta w kościele pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Krzymowie, odprawiona przez proboszcza Ireneusza Mrowickiego, który również wygłosił homilię. Podczas mszy w uroczystości udział wzięli strażacy z czterech jednostek OSP gminy Krzymów, harcerze, uczniowie szkół z opiekunami, myśliwi i grupa rekonstrukcyjna wojska polskiego z kół motocyklowych, władze samorządowe, oraz liczna rzesza mieszkańców gminy. Czytaj dalej
 

Czwartek, 31 październik 2013
 
 Inspekcja Gotowości Operacyjnej
 
     O godzinie 13:29 zostaliśmy wezwani przez naszą syrenę do garażu OSP,  jak się okazało na Inspekcje Gotowości Operacyjnej przyjechali do naszej jednostki  po raz pierwszy  oficerowie z Komendy Wojewódzkiej PSP z Poznania.  Jak to bywa w takim przypadku musieliśmy alarmowo wyjechać z garażu, następnie mieliśmy do wykonania ćwiczenie. W dalszej części kontroli kierowca musiał uruchomić wyrywkowo sprzęt silnikowy, oczywiście wszelkie ćwiczenia staraliśmy się zrobić zgodnie z BHP. W drugiej części kontroli sprawdzana była dokumentacja, czyli wszelkie szkolenia, badania, legalizacje,  przeglądy itp.  Kontrola  zakończyła się z wynikiem pozytywnym, czyli na 50 możliwych punktów otrzymaliśmy ich 48.
 

Niedziela, 13 październik 2013
 
Narada Prezesów i Komendantów Gminnych
 

     W ośrodku Edukacji Leśnej w Grodźcu odbyła się dwudniowa narada Prezesów i Komendantów Gminnych z Powiatu Konińskiego. Podczas narady poruszano wiele ważnych dla Ochotniczych Straży Pożarnych spraw. Poruszano między innymi tematy uregulowań prawnych, bezpieczeństwa, współpracy z młodzieżą, rozliczeń finansowych i inne.

     Gościem na naradzie byli: Starosta Powiatu Konińskiego pani Małgorzata  Waszak, której wręczono podziękowania za pomoc w organizacji Obozu Przetrwania drużyn MDP, Komendant Miejski PSP w Koninie brygadier Błażej Rakowski,  Członek Sądu Honorowego przy Zarządzie  Głównym ZOSP RP druh Władysław Koliński.

     Całe spotkanie prowadził Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego druh Andrzej Piaskowski, natomiast wykładowcami byli między innymi wspomniany druh Andrzej Piaskowski, kapitan Łukasz Kaniewski, kapitan Janusz Kwieciński, oraz druh Ireneusz Ćwiek
 
 

Niedziela, 13 październik 2013
 
 Zabezpieczenie meczu
 
 
     Tego dnia nasi druhowie zabezpieczali odbywający się na Krzymowskim stadionie mecz czwarto ligowych drużyn, czyli Konińskiego Górnika z Wartą Krzymów. Niestety drużyna z Krzymowa musiała uznać wyższość gości przegrywając 1-0.
 

Sobota, 12 październik 2013
 
 
     Tego dnia spotkaliśmy się w remizie aby dokonać chrztu na nowo przyjętych druhów (którzy mają ukończone 18 lat, szkolenie podstawowe, badania lekarskie) do jednostki operacyjno technicznej. Do egzaminu, aby zostać pełnoprawnym członkiem OSP Krzymów stanęła druhna Magda, oraz sześciu druhów: Mateusz J, Rafał T, Mateusz P, Tomek T, Sebastian M, Adam O. Czytaj dalej
 
 

Piątek, 11 październik 2013
 
Szkolenie LPR
 

     W OSP Brzeźno odbyło się pierwsze ze szkoleń teoretycznych  z zakresu współpracy z LPR (Lotnicze Pogotowie Ratunkowe). Szkolenie przeprowadził oficer z Komendy Wojewódzkiej PSP z Poznania. Zapoznaliśmy się z zasadami jakie obowiązują podczas przyjmowania śmigłowców ratowniczych HEMS.

     Na zakończenie odbył się oczywiście egzamin złożony z kilkunastu pytań dotyczących w/w tematu. W szkoleniu z naszej OSP uczestniczyli druhowie, Stanisław Gwoździkiewicz, Jarosław Jurkiewicz, Dariusz Grochociński, Tomasz Tomicki oraz Julian Tomicki.

       W planach jest jeszcze druga cześć szkolenia praktyczna.  
 

Niedziela, 22 wrzesień 2013
 
Turniej w piłkę nożną
 
     Po raz drugi Orlik w Brzeźnie był miejscem rozegrania gminnego turnieju w piłkę nożną drużyn OSP z terenu gminy Krzymów o puchar Komendanta Gminnego Juliana Tomickiego. W turnieju udział wzięły wszystkie pięć drużyn z działających na trenie gminy Ochotniczych Straży Pożarnych: Kałek, Paprotnia, Brzeźno, Głodno, oraz Krzymów. Turniej rozegrano w systemie każdy z każdym dwa razy  po dziesięć minut, drużyny grały w składzie pięcio - osobowym plus bramkarz. W tym roku zmieniono regulamin tak aby mogli w nim startować strażacy zrzeszeni w klubach piłkarskich. W roku ubiegłym startowali tylko zawodnicy niezrzeszeni  i np. drużyna z OSP Kałek nie wystawiła drużyny z powodu zbyt małej liczby członków spełniających te warunki. Sędzią turnieju był Tomasz Krupa posiadający licencję sędziego z PZPN. W wyniku rozgrywek wyniki przedstawiają się następująco.
 
 
Miejsce
Jednostka
Zdobyte punkty
Strzelone bramki
Stracone bramki
I
Krzymów
12
8
1
 II
 Głodno
 7
 10
 6
 III
 Kałek
 7
 7
 6
 IV
 Paprotnia
 3
 7
 9
 V
 Brzeźno
 0
 4
 14

     Królem strzelców został Tomasz Tomicki z Krzymowa, natomiast najlepszym bramkarzem Mateusz Młodzieniak również startujący w OSP Krzymów. Dla zwycięskiej drużyny ufundowano puchar, natomiast dla zawodników najlepszej drużyny przekazano drobne upominki w postaci breloków do kluczy z wygrawerowany napisem z okazji turnieju. Dla najlepszego bramkarza i strzelca również ufundowano upominki. Skromny upominek przekazano też dla jedynej pani biorącej udział w turnieju, którą była druhna Olejniczak Karolina z OSP Brzeźno. Na zakończenie turnieju wszyscy zostali zaproszeni na ognisko z pieczonymi kiełbaskami.

 
 
 

Niedziela, 01 wrzesień 2013
 
 Zabezpieczenie gminno parafialnych dożynek
 
 
     Nasi druhowie pomagali w organizacji dożynek poprzez rozłożenie namiotów, oraz pomoc w kierowaniu ruchem podczas uroczystości.
 

Sobota, 31 sierpień 2013
 
VIII Powiatowe Zawody Sportowo Pożarnicze
 

     W ostatnią sobotę sierpnia  na stadionie sportowym w Ślesinie odbyły się  VIII  Powiatowe Zawody Sportowo Pożarnicze OSP. Naszą gminę reprezentowały dwie drużyny, czyli Kobieca Drużyna Pożarnicza z OSP Kałek startująca w grupie C, oraz nasza ekipa seniorów w grupie A. Po ukończeniu sztafety dziewczyny z Kałku miały sporą przewagę nad kolejną drużyną, natomiast nasi seniorzy uplasowali się pośrodku tabeli. W ćwiczeniach bojowych panie z Kałku pokazały kto tu tak naprawdę rządzi i zdecydowanie wygrały  zawody. Natomiast naszej drużynie nie udało się zająć dobrego miejsca. Podczas skręcania linii ssawnej druhowie zbyt słabo skręcili ze sobą węże, co spowodowało ich rozłączenie. Nasz Naczelnik połączył węże lecz drużyna uzyskała słabszy czas, oraz punkty karne za nieprawidłowo wykonane zadanie.. Tak wiec KDP Z OSP Kałku zajęła I miejsce i będzie reprezentować gminę i powiat na zawodach wojewódzkich, natomiast nasza drużyna uplasowała się na 10 miejscu.    


Niedziela, 11 sierpień 2013
Zabezpieczenie czwarto ligowego meczu Warta Krzymów - Ślesin
 
     Nasi druhowie brali udział w zabezpieczeniu czwarto-ligowego meczu między Wartą Krzymów, a LKS Ślesin. Niestety pierwszy mecz w czwartej lidze Warta Krzymów przegrała 0-3, ale może następny mecz będzie wygrany.
 

Niedziela, 07 lipiec 2013
 
 
 
    7 lipca OSP Kałek była organizatorem gminnych zawodów sportowo pożarniczych.  Wszystkie pięć jednostek OSP działające na terenie gminy Krzymów spotkały się na placu przed remizą OSP Kałek. Przybyli również licznie przybyli zaproszeni goście i mieszkańcy gminy i okolic. Na starcie w szranki o najlepszą jednostkę OSP w grupie A  stanęły: OSP Krzymów, Paprotnia, Brzeźno, Głodno, oraz gospodarze OSP Kałek. O miano najlepszej w gminie wystartowały również dwie drużyny pań w grupie C czyli druhny z OSP Kałek, oraz OSP Brzeźno. Czytaj dalej
 

Niedziela, 30 czerwiec 2013
 
Zabezpieczenie targów rolniczych w Kościelcu
 
 
     Jak co roku nasi druhowie brali udział w zabezpieczeniu Targów Rolniczych w Kościelcu. Braliśmy również udział w kierowaniu ruchem podczas targów, ułatwiając kierowcom dotarcie na miejsce, oraz wyjazd po obejrzeniu wystawy.  W tym roku była rekordowa liczba osób, które odwiedziły targi.
 
 
 
Czerwiec 2013
 
Remont garażu
 
 
     W czerwcu w naszym garażu OSP druh Sławomir Piekarski rozpoczął remont, który pozwoli na wyodrębnienie w garażu szatni dla pań biorących udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych. Pomieszczenia te zostaną wytynkowane, a następnie zostaną założone płytki w całym garażu. Remont na pewno trochę potrwa, ale na pewno garaż nasz będzie bardziej funkcjonalny, zdecydowanie poprawi się jego wygląd i estetyka.  
 
 
Czwartek, 13 czerwiec 2013 
 
 
 
 
  
     Szkolenie takie zorganizowała Komenda Powiatowa PSP w Kole, oraz Polskie Towarzystwo Melioracyjne Oddział w Koninie dla strażaków PSP i Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu kolskiego, oraz dla gmin Krzymów i Kramsk. Pierwsza część teoretyczna odbyła się w Komendzie Powiatowej PSP w Kole podczas której omówiono między innymi: Czytaj dalej
 

Sobota, 8 czerwiec 2013 
 
 Pradolina
 
     8 czerwca nasi druhowie brali udział w zorganizowanym  z okazji dnia dziecka pikniku rodzinnym dla osób niepełnosprawnych  i ich rodzin organizowanym w gospodarstwie agroturystycznym Pradolina w Szczepidle. Piknik został zorganizowany przez fundację na rzecz rozwoju dzieci i młodzieży  "Otwarcie" . Dzieciaki mogły zobaczyć nasz samochód oraz sprzęt, przymierzyć hełmy strażackie, oraz lać wodę ze strażackiego węża. Niektórym tak się to spodobało że na pewno zostaną w przyszłości strażakami.
 

Czwartek, 30 maj 2013
 
 Uroczystość Bożego Ciała
 
     Tradycyjnie jak co roku nasza jednostka brała udział w uroczystości Bożego Ciała. Uczestniczyliśmy w uroczystej mszy świętej, następnie z pocztami sztandarowymi przemaszerowaliśmy ulicami Krzymowa podczas procesji. Druhowie z Paprotni tym razem przygotowali ołtarz, który przygotowują co roku jednostki OSP. 
 
 
Sroda, 29 maj 2013
 
Ćwiczenia w zespole szkół w Krzymowie
 
 
     29 maja w Zespole Szkół w Krzymowie przeprowadziliśmy alarm połączony z ewakuacją uczniów, oraz całego  personelu szkoły. Zgodnie ze scenariuszem w sali numer 8 z powodu zwarcia instalacji elektrycznej zapaliły się mapy i wyposażenia klasy. Dyrekcja zarządziła ewakuację, powiadomiono straż pożarną. Do działań zadysponowano jednostki OSP z Krzymowa, Paprotni, oraz Brzeźna. Po rozpoznaniu doszła informacja,  że zaginął jeden z uczniów, ratownicy przystąpili niezwłocznie do przeszukania całego obiektu. W trakcie tych czynności rota z OSP Krzymów odnalazła zaginionego  w jednej z klas, po wyprowadzeniu go ze szkoły podano mu tlen medyczny i przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi medycznemu. Pożar ugaszono, druhowie w trakcie ćwiczeń przepłukali najbliżej stojący   przy szkole hydrant z którego podawano wodę do celów gaśniczych. Po zakończonych ćwiczeniach nastąpiło omówienie ćwiczeń, a dyrekcja wszystkich zaprosiła na kawę i ciacho. Do zobaczenia w niedalekiej przyszłości. 
 

Niedziela, 26 maj 2013
 
Brzeźno - dzień dziecka
 
     26 maja w Zespole Szkół w Brzeźnie uczestniczyliśmy w koncercie charytatywnym połączonym z Dniem Dziecka. Po za licznie przygotowanymi atrakcjami wszystkie dzieciaki mogły obejrzeć nasz sprzęt, przymierzyć hełmy pożarnicze, usiąść za kierownicą prawdziwego dużego samochodu pożarniczego  co sprawiało maluchom sporo  radości i frajdy.   
 

Niedziela, 26 maj 2013
 
Zawody w powożeniu zaprzęgami konnymi w Krzymowie
 

     Nasi druhowie brali również udział w zabezpieczeniu Powiatowych Zawodów w Powożeniu Zaprzęgami   Konnymi zorganizowanymi w Krzymowie. Na początku było zabezpieczenie przejazdu zaprzęgów przez Krzymów, a następnie pomoc w przeprowadzeniu samych zawodów.

 
 
 

Niedziela, 26 maj 2013
 
25 - lecie kapłaństwa księdza Ireneusz Mrowickiego - kapelana powiatowego strażaków
 

     Podczas uroczystej mszy świętej odprawionej 26 maja obchodziliśmy jubileusz 25-lecie kapłaństwa proboszcza Ireneusza Mrowickiego, który od trzynastu lat pełni funkcję Kapelana Powiatowego Strażaków powiatu konińskiego. Na uroczystą mszę świętą przybył  biskup włocławski Bronisław Dębowski, który razem z jubilatem  odprawili mszę świętą. Piękną akademię przygotowali uczniowie i nauczyciele gimnazjum   z Zespołu Szkół z Krzymowa. Podczas mszy świętej Starosta Koniński pani Małgorzata Waszak wręczyła jubilatowi odznakę "Zasłużony dla Powiatu Konińskiego"  nadaną przez Zarząd Powiatu w Koninie. Kapelan Powiatowy został odznaczony również srebrnym medalem " Za zasługi dla Pożarnictwa", za swoją pracę na rzecz ochrony przeciwpożarowej. Medal jubilatowi wręczył Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego  ZOSP RP w Koninie druh Andrzej Piaskowski w asyście Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Krzymowie Jana Czaja.


Sobota, 4 maj 2013
 
 
     Uroczyste obchody z okazji Dnia Strażaka o randze powiatowej rozpoczęła zbiórka pododdziałów na placu przed OSP Konin. Po uformowaniu kolumny, przećwiczeniu powitań, zwrotów,  omówieniu całej uroczystości kolumna złożona z trzech pododdziałów wyruszyła na miejsce uroczystości czyli Plac  Wolności, usytuowany w nadwarciańskiej części Starówki. Kolumnę prowadził zabytkowy wóz konny strażacki z 1878 roku z OSP Kawnice, ciągniony przez parę koni. Wyposażenie wozu stanowiła zabytkowa pompa ręczna, oraz armatura wodna. Czytaj dalej
 

Piątek, 3 maj 2013
 
 Święto Konstytucji 3 Maja
 
     Po raz drugi w Brzeźnie, gmina Krzymów na uroczystej mszy świętej w intencji Ojczyzny spotkali  się przedstawiciele szkół, organizacji działających na terenie gminy, członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych, władze samorządowe, mieszkańcy Brzeźna i gminy. Mszę świętą odprawił proboszcz miejscowej parafii ks. Andrzej Walczak. W homilii podkreślił ważność tego święta, jego charakter i to że w dzisiejszych czasach musimy pamiętać o szczególnie  pięknych kartach zapisanych w naszych dziejach  jakim było uchwalenie Konstytucji 3 maja.
     Na zakończenie mszy świętej uczniowie Zespołu  Szkół z Brzeźna przedstawili przepiękną część słowno-muzyczną  związanej z tematem uroczystości, po której odśpiewano Rotę. Po mszy wszyscy zebrani udali się do parku gdzie znajduje się figura Matki Bożej, przed którą odmówioną modlitwę i złożono kwiaty. Po zakończonych uroczystościach wszystkich uczestników zaproszono do szkoły na słodki poczęstunek.
 
 
 
 
 
 

Niedziela, 28 kwiecień 2013
 
 
     Na uroczystości z okazji gminnych obchodów Dnia Strażaka, oraz uroczystym apelu z okazji nadania sztandaru dla OSP Głodno, spotkali się druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Krzymów, zaproszeni goście, oraz mieszkańcy Głodna i okolic.Czytaj dalej
 
 

Wielkanoc 2013
 
Wielkanoc
 
 
     Zgodnie w wieloletnia tradycją nasi druhowie, oraz członkowie OSP Paprotnia i Tury brali udział w tzw. stójce wielkanocnej. Podzieleni zgodnie z grafikiem uczestniczyliśmy stojąc na warcie przed Grobem Pana Jezusa.  Razem z nami stali również harcerze z krzymowskiej drużyny z drużynową Kamilą Oblizajek. W naszych szeregach stanęły również druhny z naszej jednostki: Magdalena Malesza, oraz Aleksandra Mielcarek. Braliśmy również czynny udział w mszy świętej rezurekcyjnej w niedzielny ranek z pocztami sztandarowymi jednostek. Nasi druhowie również uczestniczyli w procesji rezurekcyjnej niosąc miedzy innymi baldachim, oraz starając się o głośny udział „artylerii” podczas procesji.
 

Sobota, 23 luty 2013
 
 Zebranie sprawozdawcze w OSP Głodno
  

     Do ostatniego zebrania sprawozdawczego w naszej gminie doszło 23  lutego tego roku. Wszyscy byliśmy ciekawi jak nowy Zarząd wybrany w czasie trwania kadencji  da sobie radę. Obawy nasze okazały się płonne, nowy Zarząd złożony z młodych druhów pokazał jak powinno się pracować. Druhowie mają swe osiągnięcia: uczestniczą w szkoleniach pożarniczych, oraz w działaniu ratowniczym, dokupują sprzęt i umundurowanie, pozyskują środki finansowe na remonty i działalność statutową. W roku sprawozdawczym jednostka zakupiła sztandar, którego uroczyste poświęcenie i nadanie odbędzie się w kwietniu. Druhowie po wysłuchaniu sprawozdań jednogłośnie udzielili absolutorium Zarządowi za okres sprawozdawczy. Pod adresem Zarządu padło wiele miłych słów i podziękowań ze strony Władzi i zaproszonych gości, zauważających zmiany jakie zaszły w roku ubiegłym.

 

Sobota, 23 luty 2013
 
 ZHP - Dzień Myśli Braterskiej
 
 
      22 lutego skauci całego świata obchodzą Dzień Myśli Braterskiej. Dla członków Związku Harcerstwa Polskiego to okazja do organizacji uroczystych spotkań, przesłania sobie życzeń. W tym roku zuchy, harcerze, instruktorzy, seniorzy i zaproszeni goście spotkali się podczas biwaku w remizie OSP w Krzymowie gdzie obchodzono  Dzień Myśli Braterskiej.
     Tegoroczny biwak odbył się w dniach 22-24 lutego. Kulminacyjnym punktem programu biwaku był  VII Festiwal Piosenki tym razem pod hasłem "Wrzask - W bajkowej krainie", który odbył się w remizie OSP w Krzymowie.  Poza festiwalem harcerze i zuchy miały okazję zapoznać się z naszym sprzętem ratowniczym i samochodami pożarniczymi. Jednymi z zajęć podczas pobytu w Krzymowie zorganizowanych dla harcerzy był właśnie pokaz naszego wyposażenia w garażu naszej jednostki.
 
 
 

Sobota, 16 luty 2013
 
 Komora dymowa
 
    Tego dnia kilku naszych młodych druhów miało okazję sprawdzić się na ćwiczeniach w  komorze dymowej znajdującej się w JRG nr 2 w Koninie. Do ćwiczeń przystąpili: Marcin Matuszak, Arkadiusz Mijalski, oraz bracia Robert i Rafał Tomiccy. Po wstępnych badaniach przeprowadzonych przez ratowników PSP, druhowie przystąpili do testu sprawnościowego, a następnie zostali dopuszczeni do ćwiczeń w komorze. Wszyscy nasi druhowie ćwiczenia ukończyli  pozytywnie. Razem z naszymi druhami w ćwiczeniach również brali członkowie OSP Kramsk, którzy również przeszli  pozytywnie test w komorze.
 
 
 

Sobota, 9 luty 2013
 
 
     O godzinie 17-tej dziewiątego lutego w remizie OSP Krzymów spotkali się strażacy, zaproszeni goście, młodzież i sympatycy pożarnictwa, aby dokonać oceny pracy Zarządu jednostki za 2012 rok.  Po otwarciu zebrania, którego dokonał Prezes Dariusz Grochociński nastąpiło wprowadzenie sztandaru jednostki.  Przewodniczącym zebrania został druh Jaroszewski Tadeusz, a protokolantem druhna Beata Jabłońska. Czytaj dalej
 
 
 

Sobota, 19 styczeń 2013
 
Zebranie sprawozdawcze w OSP Tury
 

   Tradycyjnie jak co roku nasi przedstawiciele uczestniczyli w zebraniu sprawozdawczym w OSP Tury. Jednostka ta jest naszym sąsiadem choć administracyjnie leży w gminie Kościelec powiat Kolski.

 

Sobota, 19 styczeń 2013
 
Zebranie sprawozdawcze w OSP Brzeźno
 
 
     W  zebraniu uczestniczyli : Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego druh Andrzej Piaskowski, Wójt gminy Tadeusz Jankowski,  starszy kapitan Tomasz Kruszyński opiekun gminy Krzymów z ramienia PSP, oraz licznie przybyli druhowie. Zarząd przedstawił sprawozdanie z działalności w roku ubiegłym. Zarząd otrzymał jednogłośnie absolutorium za okres sprawozdawczy. W roku ubiegłym jednostka otrzymała z Komendy Miejskiej PSP w Koninie średni samochód ratowniczo-gaśniczy Star-man.
    

11-19 styczeń 2013
 
 Kurs medyczny KPP
 

     W tym okresie na kursie ratowników medycznych KSRG w Kirach brał udział Rafał T. Kurs ukończył  z wynikiem pozytywnym i zasilił szeregi ratowników pomocy przedlekarskiej  w naszej jednostce.

 

Sobota, 12 styczeń 2013
 
Zebranie sprawozdawcze w OSP Paprotnia
 
 
     Druhowie z OSP Paprotnia dokonali podsumowania roku ubiegłego. Oczywiście Zarząd jednostki otrzymał jednogłośnie absolutorium za 2012 rok. W zebraniu uczestniczyli miedzy innymi wice starosta Koniński  Andrzej Nowak, Wójt gminy Tadeusz Jankowski,  Przewodnicząca Rady Gminy pani Danuta Mazur, starszy kapitan Tomasz Kruszyński opiekun gminy Krzymów z ramienia PSP, oraz licznie przybyli goście i druhowie.
 
 

 11-19 styczeń 2013
 
Kurs medyczny KPP
 
   W tym okresie na kursie ratowników medycznych KSRG w Kirach brał udział Rafał T. Kurs ukończył  z wynikiem pozytywnym i zasilił szeregi ratowników pomocy przedlekarskiej  w naszej jednostce.
 
 

 

 
 

 

 

 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Osób on-line

 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
Copyright © 2009-2011   OSP Krzymów