OSP

Krzymów

 
 

 
 
 
 
      Nasza remiza

 
 
 
 Ostatnia aktualizacja:  2018-06-26 20:47:57
 
 
Powiatowe Zawody Pożarnicze  - Oldboy

 
 Stadion sportowy w Krzymowie był areną dla zmagań seniorów pożarnictwa w Powiatowych Zawodach Pożarniczych OLD BOY o puchar Starosty konińskiego.  23 września  do udziału stanęło osiem drużyn z całego powiatu konińskiego reprezentujące swoje gminy. Zawody rozgrywano w dwóch konkurencjach, czyli w sztafecie pożarniczej 6x 15 metrów z przeszkodami, oraz w ćwiczeniach bojowych.

     W sztafecie startowało siedmiu druhów - dwóch na pierwszym odcinku (zadaniem jednego było przecięcie klocka drewna, drugi podtrzymywał stojak i klocek). Na następnych odcinkach druhowie mieli zadanie  przeciąć przewody pod napięciem, przenieść dwa wiadra wody, prawidłowo podłączyć wąż do rozdzielacza, oraz prądownicę. Każdy z zawodników musiał pokonać w jak najszybszym czasie niebagatelną jak na wiek zawodników odległość  15 metrów, która powodowała szybsze bicie serca u niejednego seniora. Najwięcej problemów zawodnikom sprawiło przecięcie klocka drewna za pomocą piłki ręcznej, gdzie wystąpiły największe różnice czasowe. Najlepsze drużyny uzyskały czas w sztafecie w granicach 51 sekund, tym którzy nie mieli tyle szczęścia zajęło to ponad trzy minuty.

    W ćwiczeniach bojowych drużyna składająca się z ośmiu członków musiała sprawdzić pompę, podłączyć wąż ssawny, oraz zbudować linię gaśniczą składającą się z dwóch odcinków W-52 zakończonych prądownicą, a następnie wodą napełnić odpowiedni pojemnik i strącić trzy pachołki - oczywiście wodą.  Aby druhowie mogli sobie przypomnieć swoje młode lata w szeregach OSP, podczas ćwiczeń bojowych pracowali ze starą pompą napędzaną siłą ludzkich mięśni, która u wszystkich startujących powodowała niezłą zadyszkę pomimo, że średni czas startu drużyny wynosił około minuty.

     Kolejną atrakcją był start drużyn w musztrze, w której udział brało również kilka sekcji. Pokazy musztry wywoływały wśród kibiców pożarnictwa siedzących na trybunach liczne brawa i aplauzy.  Drużyny w tej konkurencji walczyły o puchar Prezesa ZOP ZOSP RP w Koninie druha Andrzeja Piaskowskiego, natomiast oceniał musztrę i puchar wręczył wiceprezes ZOP ZOSP RP w Koninie druh Waldemar Kurzawa. Drużyną najlepiej wykonywającą musztrę była sekcja Old Boy-ów z OSP Paprotnia. Nagrody w tej konkurencji ufundowały Kaliskie Zakłady Przemysłu Terenowego w Kaliszu.

 
Klasyfikacja zawodów przedstawia się następująco:
 • I miejsce OSP Patrzyków z czasem 1.28 sek.
 • II miejsce OSP Krzymów z czasem łącznym 1.37 sek.
 •  III miejsce zdobyła OSP Kazimierz Biskupi z czasem 1.51 sek.
 
    Puchary za zdobycie najlepszych miejsc ufundowało Starostwo Powiatowe w Koninie. Wręczenia dokonali Małgorzata Waszak – Starosta Koniński, oraz Przewodniczący Rady Powiatu Janusz Stankiewicz.
 
 
Nagrody ufundowali:
 • Tadeusz Jaroszewski- członek Zarządu Rady Powiatu,
 • Firma „Best-Pol” producent namiotów i hal magazynowych,
 • Urząd Gminy w Krzymowie
 
    Pani Małgorzata Waszak – Starosta Koniński stwierdziła, że jest spokojna ponieważ gdyby z jakiś powodów dzisiejszy strażacy ze swoim sprzętem nie daliby rady podczas działań ratowniczo gaśniczych, to z powodzeniem zastąpią ich starsi koledzy, którzy mimo podeszłego wieku są nadal bardzo sprawni i gotowi nieść pomoc poszkodowanym. Gospodarz gminy w Krzymowie wójt Roman Gęziak wręczył również  statuetkę i nagrodę dla najstarszego strażaka, którym okazał się druh Staszak Mieczysław z OSP Dąbroszyn, gmina Stare Miasto liczący 89 lat. Mimo wieku druh Staszak cieszy się dobrym zdrowiem i wszyscy byli zaskoczeni jego sprawnością.

     Sędziami zawodów byli druhowie komendanci gminny z terenu powiatu: druhowie Olejnik Roman, oraz Klemens Mazurek.   

    Na zakończenie zawodów wszyscy zaproszeni goście, oraz zawodnicy zaproszeni zostali na smaczną grochówkę strażacką.

     Zawody zgromadziły dużą grupę sympatyków pożarnictwa, młodzieży i dzieci.

    Osoby zabierające głos podkreślali, że organizacja takich zawodów dla seniorów jest jak najbardziej wskazana i wyrazili nadzieję, że będą odbywać się częściej. W zawodach wzięli udział licznie zaproszeni goście w osobach:

 • Starosta Koniński – Małgorzata Waszak,
 • Przewodniczący Rady Powiatu Janusz Stankiewicz,
 • Wiceprezes ZOP ZOSP RP w Koninie druh Waldemar Kurzawa,
 • Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Koninie bryg. Krzysztof Gościniak,
 • Przewodnicząca Rady Gminy w Krzymowie Danuta Mazur,
 • wójt gminy Krzymów Roman Gęziak i inni.

 
 
   
 
 
 
Osób on-line

 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
Copyright © 2009-2011   OSP Krzymów