OSP

Krzymów

 
 

 
 
 
 
      Nasza remiza

 
 
 
 Ostatnia aktualizacja:  2018-06-26 20:47:57
 
 
V Konińska Masa Rowerzystów, czyli Konin bez samochodu 2012

 
 22 września odbył się na terenie miasta Konina, gminy Stare Miasto, oraz gminy Krzymów rajd rowerowy pod nazwą „V Konińskia Masa Rowerów, czyli Konin bez samochodu 2012” w ramach obchodów „Europejskiego Dnia bez Samochodu”, w którym udział wzięło około tysiąca rowerów

    Rajd został zorganizowany przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie, Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej "Młodzi - Aktywni", oraz Szkołę Podstawową nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi w Koninie.

    Rok 2012 ogłoszony został Rokiem Janusza Korczaka, dlatego też hasłem przewodnim tegorocznego rajdu były słowa Janusza Korczaka "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje...".
     Głównym celem rajdu była popularyzacja zdrowego stylu życia, propagowanie form sprzyjających kampanii przeciw zanieczyszczaniu środowiska, a zwłaszcza nie korzystania w tym dniu z samochodów, promowanie ścieżek rowerowych ziemi konińskiej, oraz rozwijanie bezpiecznej turystyki rowerowej.

      Półmetek rajdu zaplanowano w Brzeźnie, gdzie miłośnicy jednośladów mogli się posilić i wziąć udział w różnych konkursach. Rozstrzygnięto między innymi konkurs plastyczny na plakat "Nie ma dzieci, są ludzie" lub "Zostań EKO-jeźdźcem". Wręczono nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Konina i Starostę Konińskiego dla najmłodszego (6 lat) i najstarszego (79 lat) uczestnika rajdu. Ponadto rozstrzygnięto konkurs "za najciekawszy pojazd"- nagrodę w postaci nawigacji wręczył Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie - Piotr Korytkowski.

     Drugim etapem rajdu był powrót z Brzeźna do Konina - długość całego rajdu wynosiła ponad 25 kilometrów. Podczas pierwszej części rajdu i występów była piękna słoneczna pogoda, natomiast podczas dojazdu do Konina zaczął padać rzęsisty deszcz, który był ogromną atrakcja dla uczestników, przejeżdżających przez największe kałuże wody. Wszyscy dojechali do Konina we wspaniałych humorach i z planami udziału w rajdzie w roku bieżącym.

    Jednostki OSP Krzymów, Brzeźno, Paprotnia, oraz Głodno brały udział w zabezpieczeniu rajdu, polegającym na prowadzeniu kolumny rowerzystów, udzielaniu pomocy osobom, które miały problemy techniczne z rowerami, lub nie wytrzymywały trudów rajdu.

     Ponadto druhowie i druhny z OSP Brzeźno i Krzymów pomagali w sprawnym rozlokowaniu rowerów na półmetku rajdu w Brzeźnie, oraz zorganizowały dla uczestników pokaz  sprzętu pożarniczego.     
 
     
 
 
Osób on-line

 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
Copyright © 2009-2011   OSP Krzymów