Nie dali wydrzeć sobie zwycięstwa po raz trzeci z rzędu

Ochotnicza Straż Pożarna w Paprotni, Zarząd Gminny ZOSP RP w Krzymowie, oraz Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie byli organizatorami Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych, które odbyły się w Paprotni.  W upalne niedzielne popołudnie 6 lipca do OSP Paprotnia odbyły się zmagania gminne w sporcie pożarniczym. W zawodach uczestniczyło pięć drużyn seniorów w grupie A, a drużyny pań w grupie C, oraz jedna drużyna MDP. Po wprowadzeniu drużyn na plac ćwiczeń meldunek o gotowości drużyn do zawodów Wójtowi Gminy Krzymów Tadeuszowi Jankowskiemu złożył Komendant Zawodów, następnie powitania przybyłych gości mieszkańców gminy, sędziów, strażaków dokonał Prezes Zarządu Oddziału Gminnego druh Piotr Karczewski. W zawodach uczestniczyli miedzy innymi: Wójt Gminy Krzymów Tadeusz Jankowski, Przewodnicząca Rady Gminy pani Danuta Mazur, Członek Zarządu Rady Powiatu druh Tadeusz Jaroszewski, Dyrektor Marketingu Kaliskich Zakładów Przemysłu Terenowego pani Magdalena Przybyła, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kościelcu druh Czesław Świderski.

Komisja Sędziowska została powołana przez Komendanta Miejskiego PSP w Koninie i stanowili ją:

Przewodniczący Komisji: młodszy brygadier Janusz Dębowski, członkowie: kapitan Marek Mazurek, mł. kapitan Twardowski Łukasz,  starszy aspirant Sobczak Robert, aspirant Kołodziejczak Tomasz oraz aspirant Guźniczak Marek.

Zawody tradycyjnie rozpoczęła sztafeta pożarnicza 7 x 50 metrów, zgodnie z ustaleniami przed zawodami, gdzie omówiono regulamin i rozlosowano kolejność startów.  W sztafecie najlepsze wyniki osiągnęły drużyny: wśród drużyn seniorów najlepsze OSP Paprotnia z czasem 50,20 sekundy, OSP Głodno 50,45, OSP Kałek 50,55 sekundy. Wśród pań OSP Brzeźno uplasowało się przed druhnami z OSP  Krzymów. MDP Głodno uzyskała czas 56,95.

Po krótkiej przerwie nadszedł czas na prawdziwe emocje czyli ćwiczenia bojowe po których okazało się, że seniorzy z OSP Krzymów nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa po raz trzeci z rzędu. Uzyskali najlepszy czas ćwiczeń poprawiając  rekord z roku ubiegłego i uzyskując czas 38,30. Druhowie z Krzymowa po nie najlepszej sztafecie nadrobili  stracony czas podczas a po zakończeniu ćwiczeń i podliczeniu czasów kolejność zajętych miejsc przedstawiała się następująco:

Grupa A seniorów

• I miejsce OSP Krzymów z czasem 89,10 sekundy
  • II miejsce OSP Paprotnia z czasem 89,50 sekundy
  • III miejsce OSP Kałek z czasem90,35 sekundy

Wśród pań w grupie C;

• I miejsce OSP Brzeźno z czasem 116,75 sekundy
  • II miejsce OSP Krzymów z czasem  156,80 sekundy

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z OSP Głodno uzyskała łączny czas130,85 sekundy

Zaproszeni goście podkreślali bardzo wyrównany poziom drużyn i ogromną rywalizacje podczas zawodów. Różnica między pierwszymi trzema drużynami wyniosła zaledwie 1.25 sekundy.

Podczas zawodów dla chętnych drużyn zorganizowano dodatkową konkurencję o najlepsze wykonanie ćwiczeń z musztry w których udział wzięły 3 drużyny: seniorzy z OSP Paprotnia, oraz druhowie i druhny z OSP Krzymów. Podczas dekoracji puchar, oraz drobne upominki za najlepsze wykonanie tych ćwiczeń otrzymały druhny z OSP Krzymów.

Nagrody, puchary dla zawodników ufundowały; Urząd gminy w Krzymowie, Kaliskie Zakłady Przemysłu Terenowego, oraz Starostwo Powiatowe w Koninie.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania pani Magdalenie Przybyła z Kaliskich Zakładów Przemysłu Terenowego za przekazanie nagród, upominków i gadżetów dla strażaków, oraz za przekazanie dla najlepszej drużyny i organizatorów rękawic specjalnych. Na zakończenie zawodów organizatorzy zaprosili gości, zawodników, sędziów na wspólny poczęstunek do remizy.