Ostatnia aktualizacja:  2018-02-24 15:45:55

Gminne zawody sportowo pożarnicze w Kałku

7 lipca OSP Kałek była organizatorem gminnych zawodów sportowo pożarniczych.  Wszystkie pięć jednostek OSP działające na terenie gminy Krzymów spotkały się na placu przed remizą OSP Kałek. Przybyli również licznie przybyli zaproszeni goście i mieszkańcy gminy i okolic. Na starcie w szranki o najlepszą jednostkę OSP w grupie A  stanęły: OSP Krzymów, Paprotnia, Brzeźno,  Głodno oraz gospodarze OSP Kałek. O miano najlepszej w gminie wystartowały również dwie drużyny pań w grupie C czyli druhny z OSP Kałek oraz OSP Brzeźno. Po wprowadzeniu  pododdziałów na plac, komendant zawodów Tomicki Julian złożył meldunek o gotowości drużyn do udziału w zawodach wójtowi gminy Tadeuszowi Jankowskiemu, który następnie powitał wszystkie drużyny, życzył sportowej rywalizacji, oraz oficjalnie dokonało otwarcia zawodów. Do pracy przystąpiła Komisja Sędziowska, której przewodniczył Sędzia Główny zawodów starszy kapitan Tomasz Kruszyński, dowódca JRG nr 2 w Koninie.   Jako pierwsza z konkurencji rozegrana została sztafeta pożarnicza 7x50 metrów z przeszkodami. W tej konkurencji najlepsze miejsca zajęły następujące drużyny: wśród seniorów najlepszy czas uzyskała drużyna z OSP Kałek  z wynikiem 54,80, następnie OSP Głodno z wynikiem  55,60, oraz OSP Krzymów  z wynikiem 57.10. Wśród pań OSP Kałek uzyskała czas 64.00, natomiast druhny z OSP Brzeźno uzyskały 65.00

Na prawdziwe emocje nadszedł czas podczas drugiej konkurencji czyli ćwiczeń bojowych, które zawsze na zawodach powodują szybsze bicie serc i większe emocje. I tu musimy się pochwalić, gdyż nasi młodzi strażacy z Krzymowa okazali się bezkonkurencyjni osiągając najlepszy czas  w ćwiczeniu bojowym nie tylko  tego dnia ale również najlepszy czas w historii krzymowskiego pożarnictwa osiągając czas 38,90 sekundy. Ten sam skład już w zeszłym roku  osiągnął  w ćwiczeniu bojowym 40 sekund. Lecz dopiero w tym roku pokazali na co ich stać obniżając  czas poniżej magicznych 40 sekund.

W śród pań w ćwiczeniu bojowym  OSP Kałek uzyskała czas 51.40, natomiast OSP Brzeźno uzyskała czas 90 sekund plus pięć punktów karnych.

Podczas zawodów rozegrano również dodatkową konkurencje , czyli musztrę dla wszystkich chętnych drużyn. W tym roku w tej konkurencji udział wzięły trzy drużyny czyli druhny z Kałku, oraz OSP Krzymów i OSP Paprotnia wśród seniorów. Konkurencję tę oceniali: Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kościelcu druh Czesław Świderski, oraz nasz przyjaciel Prezes OSP Trzęśniew druh Mirosław Rossa.

Po podliczeniu wyników zawodów kolejność miejsc uplasowała się następująco:

• I miejsce uzyskała OSP Krzymów z wynikiem łącznym 96,00
  • II miejsce OSP Kałek z wynikiem 98.75
  • III miejsce zajęła OSP Głodno z wynikiem 100.30

Wśród pań zwyciężyły druhny z OSP Kałek z wynikiem 115.40, natomiast druhny z OSP Brzeźno uzyskały czas 160 sekund i zajęły II miejsce.

I tu nie koniec sukcesów OSP Krzymów, ponieważ komisja oceniająca ćwiczenia z musztry przyznała puchar za najlepiej wykonane ćwiczenia dla naszej drużyny.

Wszystkie drużyny otrzymały nagrody za udział w zawodach, natomiast najlepsi otrzymali puchary. Nagrody oraz puchary wręczali wójt Tadeusz Jankowski, Przewodnicząca Rady Gminy pani Danuta Mazur, oraz pani Ewa Jeżak.  Dla naszej jednostki przypadły dwa, jeden za zdobycie pierwszego miejsca w gminnych zawodach sportowo-pożarniczych, drugi za najlepiej wykonane ćwiczenia z musztry.

Zwycięstwo w tych zawodach jest przepustką do startu w powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych, które odbędą się 31 sierpnia w Ślesinie. Przed nami sporo ćwiczeń, ponieważ chcemy pokazać się z jak najlepszej strony i zająć jak najlepsze miejsce. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich na te zawody abyście nam dopingowali.

A oto nasza drużyna

• Stanisław Gwoździkiewicz- Naczelnik