Ostatnia aktualizacja:  2018-06-26 20:47:57

3 maja - Święto Konstytucji

Tego dnia poczty sztandarowe jednostek OSP, myśliwych, szkół z gminy Krzymów, oraz orkiestra strażacka z Kościelca spotkały się w Brzeźnie na uroczystości z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczystości rozpoczęła msza święta w intencji ojczyzny, którą odprawił ks. kanonik Andrzej Walczak, proboszcz miejscowej parafii.

W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych: Przewodniczący Rady Gminy pani Danuta Mazur, wójt gminy Tadeusz Jankowski, strażacy, uczniowie szkół z nauczycielami, oraz licznie przybyli na uroczystość mieszańcy Brzeźna i gminy. W trakcie mszy świętej uczniowie szkoły podstawowej z Brzeźna przedstawili program słowno muzyczny z okazji święta. Na zakończenie programu przy pochylonych pocztach sztandarowych odśpiewano Rotę.

Kolejnym punktem uroczystości był przemarsz wszystkich zebranych pod Grotę z figurą Matki Boskiej w brzezińskim parku, gdzie władze gminne, oraz uczniowie złożyli kwiaty. Również została odmówiona Litania do matki Boskiej. Na zakończenie nastąpił przemarsz pod szkołę podstawową, gdzie nastąpiło rozwiązanie pododdziałów. Miłym akcentem było zaproszenie uczestników na kawę i ciasto.